LIVE: Αναγέννηση Καρδίτσας – Εργοτέλης (32η αγωνιστική)

To KarditsaSportiva θα σας μεταφέρει λεπτό-προς-λεπτό την αναμέτρηση της 32ης αγωνιστικής μεταξύ Αναγέννησης και Εργοτέλη, στην προτελευταία φετινή εμφάνιση της ΑΣΑ στο ΔΑΚ της Καρδίτσας.

Θυμηθείτε ΕΔΩ το προαγωνιστικό ρεπορτάζ που ετοίμασε το KarditsaSportiva για την αναμέτρηση

Συντονιστείτε στην παρέα μας και μάθετε όλες τις λεπτομέρειες από τον αγωνιστικό χώρο του ΔΑΚ.

«Συνεφόκαμμα» στην Καρδίτσα, αφού έχουμε μεν ζέστη και 28 βαθμούς αλλά ο καιρός είναι νεφελώδης και υπάρχουν κάποιες σταγόνες ανά διαστήματα.

Θυμίζουμε ότι η Αναγέννηση έχει 34 βαθμούς, ο Εργοτέλης έχει 40, ενώ στα άλλα ματς, ο ισόβαθμός της Αιγινιακός υποδέχεται την Καλλιθέα και η Σπάρτη (έχει 37 βαθμούς) τον Άρη.

Περίπου 180 φίλαθλοι αυτή τη στιγμή στις εξέδρες.

16:49 Οι ομάδες μπήκαν στα αποδυτήρια μετά το ζέσταμα και περιμένουμε τη σέντρα.

Συνθέσεις:

Αναγέννηση Καρδίτσας (Γ. Βαζάκας): Γκέκας, Καρρίκι, Κωνσταντινόπουλος, Ρουσσάκης, Τζέκος, Μπιτέλης, Πλαβούκος, Σταματάκης, Κονέ, Σουντουρά, Χαντζάρας

Στον πάγκο κάθονται οι: Κατσίκας, Καραγιάννης, Βατουσιάδης, Ντάγκρας, Μπούσδρας, Μούτσιος, Κρανής.

Εργοτέλης (Τ. Γκώνιας): Κατσιμήτρος, Σταματάκος, Τσέλιος, Νικολακάκης, Μπάτζιος, Μπουτσάκης, Σταμόπουλος, Ιατρούδης, Μπούζας, Έφορντ, Οικονόμου.

Στον πάγκο κάθονται οι: Χανωτάκης, Βογιατζής, Μαζουλούξης, Κυριακίδης, Πάτας, Μανουσάκης, Αγγελόπουλος.

17:00 Έχουμε σέντρα στον αγώνα!

Η Αναγέννηση επιτίθεται προς την εστία του πετάλου!

Ασπασμός Γκώνια-Βαζάκα πριν τη σέντρα.

7′ ΓΚΟΟΟΟΟΟΟΛ για την Αναγέννηση 1-0!

Ο Χαντζάρας από τα αριστερά σέντραρε στο δεύτερο δοκάρι, εκεί που ο Καρρίκι έκανε με τη μία εναέριο πλασέ-πάσα στον Σουντουρά που με κεφαλιά ανενόχλητος άνοιξε το σκορ!

12′ ακυρωθέν γκολ για την Αναγέννηση! Ο Χαντζάρας ξανά από τα αριστερά σέντραρε ο Κονέ με το σώμα έσπρωξε την μπάλα στα δίχτυα αλλά το γκολ ακυρώθηκε ως οφσάιντ.

Χτύπησε ο Ρουσσάκης και δεν μπορεί να συνεχίσει στο ματς. Θα έχουμε την πρώτη αναγκαστική αλλαγή με τον Βατουσιάδη να τον αντικαθιστά

19′ ΓΚΟΟΟΟΟΛ για την Αναγέννηση 2-0!

Ο Πλαβούκος έκλεψε από τον Τσέλιο, με την άμυνα του Εργοτέλη να «πιάνεται» ανοιχτή και τον εξτρέμ των γηπεδούχων να σουτάρει διαγώνια και να νικά τον Κατσιμήτρο!

20′ Πρώτη αλλαγή για την Αναγέννηση και αναγκαστική. Ο Ρουσσάκης που υπέστη κράμπα στον τετρακέφαλο αντικαταστάθηκε από τον Βατουσιάδη.

Η Αναγέννηση αν και παραχώρησε χώρους στην αρχή του αγώνα στον Εργοτέλη, είναι κίνδυνος-θάνατος στις αντεπιθέσεις όπου οι Χαντζάρας, Πλαβούκος από τα πλάγια κάνουν πολύ καλό παιχνίδι.

30′ μισή ώρα αγώνα, παρακολουθούμε περισσότερο, πλέον, παιχνίδι κέντρου, με το ρυθμό να έχει υποχωρήσει. Δύο σουτ του Εργοτέλη από τους Σταματάκο και Έφορντ πέρασαν αρκετά άουτ.

36′ λάθος του Μπούζα, έκλεψε ο Κονέ και βγαίνοντας κατά μέτωπον με τον Κατσιμήτριο, ο τερματοφύλακας του Εργοτέλη πρόλαβε και μπλόκαρε.

Πολύ ψηλά η άμυνα του Εργοτέλη που βγαίνει εκτεθειμένη σε αρκετές περιπτώσεις.

37′ Κίτρινη κάρτα στον Τσέλιο

39′ Κίτρινη κάρτα στον Βατουσιάδη για τράβηγμα στον Έφορντ.

42′ Κίτρινη Κάρτα στον Μπόυζα

43′ φάουλ έξω από την περιοχή για την Αναγέννηση. Πλαβούκος, Σταματάκης και Μπιτέλης στην μπάλα. Ο Σταματάκης εκτέλεσε άουτ.

Ένα λεπτό οι καθυστερήσεις.

46′ Ο Χαντζάρας σέντραρε από τα αριστερά, ο Σταματάκης τελευταία στιγμή δεν πρόλαβε να πλασάρει και στην επαναφορά ο Πλαβούκος σούταρε δίπλα από το δεξί κάθετο δοκάρι των φιλοξενούμενων.

ΗΜΙΧΡΟΝΟ ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΚΑΡΔΙΤΣΑΣ – ΕΡΓΟΤΕΛΗΣ 2-0

18:00 Έχουμε έναρξη στο β’ μέρος.

52′ Γκολ για τον Εργοτέλη 2-1. Η Αναγέννηση δεν μπόρεσε να απομακρύνει την μπάλα στην περιοχή της, ο Τσέλιος έκλεψε και από κοντά πλάσαρε για το 2-1.

65′ Πρώτη αλλαγή για τον Εργοτέλη. Ο Μανουσάκης στη θέση του Έφορντ.

69′ Σουτ του Μπούζα, έδιωξε ο Γκέκας.

70′ Δεύτερη αλλαγή για την Αναγέννηση. Ο Καραγιάννης στη θέση του Πλαβούκου.

Έντονος διάλογος Γκώνια-Βαζάκα στην αλλαγή του Πλαβούκου. Ο προπονητής του Εργοτέλη απυήθυνε το λόγο στον ομόλογό του για καθυστερήσεις, ο οποίος του απάντησε σε έντονο ύφος.

80′ Τρίτη και  τελευταία αλλαγή για την Αναγέννηση. Μπούσδρας στη θέση του πολύ καλού σήμερα Χαντζάρα.

86′ ΚΟΚΚΙΝΗ Κάρτα στον Βατουσιάδη. Δεύτερη κίτρινη για μαρκάρισμα στον Ιατρούδη.

Πιέζει χωρίς αποτέλεσμα ο Εργοτέλης.

90′ Κίτρινη κάρτα στον Καρρίκι

Πέντε λεπτά οι καθυστερήσεις!

90+5′ Κίτρινη κάρτα στον Νικολακάκη

ΤΕΛΟΣ ΑΓΩΝΑ! ΜΕΓΑΛΗ ΝΙΚΗ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΜΕ 2-1!

Μείνετε συντονισμένοι στο KarditsaSportiva για αναλυτικό ρεπορτάζ, φωτοερπορτάζ και δηλώσεις από τη συνέντευξη τύπου

Πατήστε ΕΔΩ για ανανέωση του κειμένου ή το πλήκτρο F5 από υπολογιστή/laptop.