Πρωταθλητής στη Football League Νέων ο Άρης, νίκησε στα πέναλτι τον Εργοτέλη

Η Κ19 του Άρη επικράτησε με 5-3 του Εργοτέλη στην διαδικασία των πέναλτι (1-1 στην κανονική διάρκεια) και κατέκτησε το πρωτάθλημα της Football League Νέων.

Ανώτερη καθ΄όλη τη διάρκεια του τελικού ήταν η ομάδα της Θεσσαλονίκης που όμως δεν μπόρεσε να διαφυλάξει το προβάδισμα που είχε αποκτήσει ή να το διευρύνει και εξαιτίας μίας αδράνειας δέχθηκε την ισοφάριση (1-1) με αποτέλεσμα ο τίτλος να κριθεί στην παράταση.

Ο Άρης ήταν απόλυτα εύστοχος στα πέναλτι, βρήκε δίχτυα και στα πέντε και κατέκτησε με 5-3 στη διαδικασία τον τίτλο του πρωταθλητή.

Στο πρώτο λεπτό των καθυστερήσεων του 1ου ημιχρόνου, ο Καλλίδης άνοιξε το σκορ για τον Άρη, ενώ  ο Σαϊτάκης στο 56′ έφερε το ματς στα ίσα για τους Κρητικούς. Στα εναπομείναντα λεπτά της κανονικής διάρκειας του αγώνα και στο ημίωρο της παράτασης το σκορ δεν άλλαξε και έτσι ο τελικός οδηγήθηκε στα πέναλτι.