Όλοι οι Όμιλοι και οι αγωνιστικές της Α’ φάσης του κυπέλλου ΕΣΚΑΘ!

Πραγματοποιήθηκε τη Δευτέρα (31/8) στα γραφεία της ΕΣΚΑΘ στη Λάρισα η κατανομή των ομάδων σε Ομίλους για την πρώτη φάση του Κυπέλλου ΕΣΚΑΘ.

Οι Όμιλοι προέκυψαν από ορισμούς ομάδων και όχι από κλήρωση, αφού ο θεσμός φέτος αλλάζει και η Α’ φάση θα διεξαχθεί με διεξαγωγή 8 Ομίλων με συμμετέχοντες συλλόγους από την Α1 και Α2 ΕΣΚΑΘ. Η κατανομή έγινε βάσει γεωγραφικών κριτηρίων, προκειμένου να μειωθούν τα έξοδα μετακινήσεων των ομάδων με αναμετρήσεις σε γειτονικούς νομούς.

Πέραν των δύο πρώτων Ομίλων που περιλαμβάνουν από 4 ομάδες (οι οποίες είναι όλες από το νομό Μαγνησίας) στους υπόλοιπους Ομίλους έχουν κατανεμηθεί από 5 ομάδες. Οι σύλλογοι της Καρδίτσας τοποθετήθηκαν στον 5ο και 6ο Όμιλο.

Έτσι για τους δύο πρώτους Ομίλους προβλέπεται ένας γύρος των τριών αγωνιστικών, ενώ για τους υπόλοιπους έξι οι αγωνιστικές θα είναι πέντε και σε κάθε αγωνιστική ημέρα θα υπάρχει ομάδα με ρεπό.

Την πρόκριση στην επόμενη φάση παίρνουν οι δύο πρώτες ομάδες κάθε Ομίλου που θα γίνουν συνολικά 16, ενώ μετά το τέλος της φάσης των ομίλων, θα ακολουθήσει ορισμός των ζευγαριών ανάλογα με τη δυναμικότητα και τα γεωγραφικά κριτήρια.

Η διοργάνωση αρχίζει την Πέμπτη 10 Σεπτεμβρίου και οι αγωνιστικές έχουν προγραμματιστεί ανά μία εβδομάδα, με την Α’ Φάση να ολοκληρώνεται στις 10 Οκτωβρίου.

Οι ημερομηνίες διεξαγωγής του Κυπέλλου της ΕΣΚΑΘ στην 1η φάση είναι:

1η αγωνιστική: 12/9

2η αγωνιστική: 19/9

3η αγωνιστική: 26/9

4η αγωνιστική: 3/10

5η αγωνιστική: 10/10

Αναλυτικά όλοι οι Όμιλοι και το πρόγραμμα της Α’ φάσης:

1ΟΣ ΟΜΙΛΟΣ

Ανάληψη Βόλου

Γ.Σ. Αλμυρού

Νίκη Βόλου

Α.Ε. Διμηνίου

1η αγωνιστική (12 Σεπτεμβρίου 2015)

Ανάληψη – Γ.Σ. Αλμυρού

Νίκη Βόλου – Α.Ε. Διμηνίου

2η αγωνιστική (19 Σεπτεμβρίου 2015)

Α.Ε. Διμηνίου – Ανάληψη

Γ.Σ. Αλμυρού – Νίκη Βόλου

3η αγωνιστική (29 Σεπτεμβρίου 2015)

Ανάληψη – Νίκη Βόλου

Α.Ε Διμηνίου – Γ.Σ. Αλμυρός

2ΟΣ ΟΜΙΛΟΣ

Γ.Σ. Βόλου

Ίωνας Βόλου

Ολυμπιακός Βόλου

Νέοι Αθλητές Νίκης

1η αγωνιστική (12 Σεπτεμβρίου 2015)

Γ.Σ. Βόλου – Ίωνας

Ολυμπιακός Βόλου – Νέοι Αθλητές Νίκης

2η αγωνιστική (19 Σεπτεμβρίου 2015)

Νέοι Αθλητές – Γ.Σ. Βόλου

Ίωνας – Ολυμπιακός Βόλου

3η αγωνιστική (29 Σεπτεμβρίου 2015)

Γ.Σ. Βόλου – Ολυμπιακός Βόλου

Νέοι Αθλητές Νίκης – Ίωνας

3ΟΣ ΟΜΙΛΟΣ

Γ.Σ. Δίλοφου

Ίκαρος Λάρισας

Φοίβος Γιάννουλης

Κεραυνός Λάρισας

Νίκαια Λάρισας

1η αγωνιστική (12 Σεπτεμβρίου 2015)

Γ.Σ. Δίλοφου – Ίκαρος Λάρισας

Φοίβος Γιάννουλης – Κεραυνός Λάρισας

Ρεπό: Νίκαια Λάρισας

2η αγωνιστική (19 Σεπτεμβρίου 2015)

Ίκαρος Λάρισας – Νίκαια Λάρισας

Κεραυνός Λάρισας – Γ.Σ. Δίλοφου

Ρεπό: Φοίβος Γιάννουλης

3η αγωνιστική (29 Σεπτεμβρίου 2015)

Νίκαια Λάρισας – Κεραυνός Λάρισας

Γ.Σ. Δίλοφου – Φοίβος Γιάννουλης

Ρεπό: Ίκαρος Λάρισας

4η αγωνιστική (3 Οκτωβρίου 2015)

Φοίβος Γιάννουλης – Νίκαια Λάρισας

Κεραυνός Λάρισας – Ίκαρος Λάρισας

Ρεπό: Γ.Σ. Δίλοφου

5η αγωνιστική (10 Οκτωβρίου 2015)

Νίκαια Λάρισας – Γ.Σ. Δίλοφου

Ίκαρος Λάρισας – Φοίβος Γιάννουλης

Ρεπό: Κεραυνός Λάρισας

4ΟΣ ΟΜΙΛΟΣ

Νίκαια 2012

Α.Ο. Σουφλαρίων

Ολύμπια

Μύτικας

1η αγωνιστική (12 Σεπτεμβρίου 2015)

Νίκαια 2012- Α.Ο. Σουφλαρίων

Ολύμπια – Μύτικας

Ρεπό: Εθνικός Λάρισας

2η αγωνιστική (19 Σεπτεμβρίου 2015)

Α.Ο. Σουφλαρίων – Εθνικός Λάρισας

Μύτικας – Νίκαια 2012

Ρεπό: Ολύμπια

3η αγωνιστική (29 Σεπτεμβρίου 2015)

Εθνικός Λάρισας – Μύτικας

Νίκαια 2012 – Ολύμπια

Ρεπό: Α.Ο. Σουφλαρίων

4η αγωνιστική (3 Οκτωβρίου 2015)

Ολύμπια – Εθνικός Λάρισας

Μύτικας – Α.Ο. Σουφλαρίων

Ρεπό: Νίκαια 2012

5η αγωνιστική (10 Οκτωβρίου 2015)

Εθνικός Λάρισας – Νίκαια 2012

Α.Ο. Σουφλαρίων – Ολύμπια

Ρεπό: Μύτικας

5ος ΟΜΙΛΟΣ

Ολυμπιακός Καρδίτσας

Γ.Σ. Φύλλου

Α.Σ.Κ. Φαλώρεια Τρικάλων

Δαναοί Τρικάλων

1η αγωνιστική (12 Σεπτεμβρίου 2015)

Ολυμπιακός Καρδίτσας – Γ.Σ. Φύλλου

Φαλώρεια – Δαναοί Τρικάλων

Ρεπό: Γ.Σ. Φαρσάλων

2η αγωνιστική (19 Σεπτεμβρίου 2015)

Γ.Σ. Φύλλου – Γ.Σ. Φαρσάλων

Δαναoί Τρικάλων – Ολυμπιακός Καρδίτσας

Ρεπό: Φαλώρεια

3η αγωνιστική (29 Σεπτεμβρίου 2015)

Γ.Σ. Φαρσάλων – Δαναοί Τρικάλων

Ολυμπιακός Kαρδίτσας – Φαλώρεια

Ρεπό: Γ.Σ. Φύλλου

4η αγωνιστική (3 Οκτωβρίου 2015)

Φαλώρεια – Γ.Σ. Φαρσάλων

Δαναοί Τρικάλων – Γ.Σ. Φύλλoυ

Ρεπό: Ολυμπιακός Καρδίτσας

5η αγωνιστική (10 Οκτωβρίου 2015)

Γ.Σ. Φαρσάλων – Ολυμπιακός Καρδίτσας

Γ.Σ. Φύλλου – Φαλώρεια

Ρεπό: Δαναοί Τρικάλων

6ος ΟΜΙΛΟΣ

Κρόνος Τρικάλων

Άρης Τρικάλων

Ήφαιστος Καρδίτσας

Πελασγοί Μεγ. Καλυβίων

Γ.Σ. Σοφάδων

1η αγωνιστική (12 Σεπτεμβρίου 2015)

Κρόνος Τρικάλων – Άρης Tρικάλων

Ήφαιστoς Καρδίτσας – Πελασγοί Μεγ. Καλυβίων

Ρεπό: Γ.Σ. Σοφάδων

2η αγωνιστική (19 Σεπτεμβρίου 2015)

Άρης Τρικάλων – Γ.Σ. Σοφάδων

Πελασγοί Μεγ. Καλυβίων – Κρόνoς Τρικάλων

Ρεπό: Ήφαιστος Καρδίτσας

3η αγωνιστική (29 Σεπτεμβρίου 2015)

Γ.Σ. Σοφάδων – Πελασγοί Μεγ. Καλυβίων

Κρόνος Τρικάλων – Ήφαιστος Καρδίτσας

Ρεπό: Άρης Τρικάλων

4η αγωνιστική (3 Οκτωβρίου 2015)

Ήφαιστος Καρδίτσας – Γ.Σ. Σοφάδων

Πελασγοί Μεγ. Καλυβίων – Άρης Τρικάλων

Ρεπό: Κρόνος Τρικάλων

5η αγωνιστική (10 Οκτωβρίου 2015)

Γ.Σ. Σοφάδων – Κρόνoς Τρικάλων

Άρης Τρικάλων – Ήφαιστος Καρδίτσας

Ρεπό: Πελασγοί Μεγ. Καλυβίων

7ος ΟΜΙΛΟΣ

Ίκαροι Τρικάλων

Σπάρτακος Λάρισας

Καλαμπάκα

Μάγοι Τρικάλων

Γ.Σ. Ελασσόνας

1η αγωνιστική (12 Σεπτεμβρίου 2015)

Ίκαροι Τρικάλων – Σπάρτακος Λάρισας

Καλαμπάκα – Μάγοι Τρικάλων

Ρεπό: Γ.Σ. Ελασσόνας

2η αγωνιστική (19 Σεπτεμβρίου 2015)

Σπάρτακος Λάρισας – Γ.Σ. Ελασσόνας

Μάγοι Τρικάλων – Ίκαροι Τρικάλων

Ρεπό: Καλαμπάκα

3η αγωνιστική (29 Σεπτεμβρίου 2015)

Γ.Σ. Ελασσόνας –  Μάγοι Τρικάλων

Ίκαροι Τρικάλων – Καλαμπάκα

Ρεπό: Σπάρτακος Λάρισας

4η αγωνιστική (3 Οκτωβρίου 2015)

Καλαμπάκα – Γ.Σ. Ελασσόνας

Μάγοι Τρικάλων – Σπάρτακος Λάρισας

Ρεπό: Ίκαροι Τρικάλων

5η αγωνιστική (10 Οκτωβρίου 2015)

Γ.Σ. Ελασσόνας – Ίκαροι Τρικάλων

Σπάρτακος Λάρισας – Καλαμπάκα

Ρεπό: Μάγοι Τρικάλων

8ος ΟΜΙΛΟΣ

Αστέρας Λάρισας

Τύρναβος

Ακαδημία Σπορτ

Γ.Σ. Αμπελώνα

Σπρίντερ

1η αγωνιστική (12 Σεπτεμβρίου 2015)

Αστέρας Λάρισας – Τύρναβος

Ακαδημία Σπορτ – Σπρίντερ

Ρεπό: Γ.Σ. Αμπελώνα

2η αγωνιστική (19 Σεπτεμβρίου 2015)

Τύρναβος – Γ.Σ. Αμπελώνα

Σπρίντερ – Αστέρας Λάρισας

Ρεπό: Ακαδημία Σπορτ

3η αγωνιστική (29 Σεπτεμβρίου 2015)

Γ.Σ. Αμπελώνα – Σπρίντερ

Αστέρας Λάρισας – Ακαδημία Σπορτ

Ρεπό: Τύρναβος

4η αγωνιστική (3 Οκτωβρίου 2015)

Ακαδημία Σπορτ – Γ.Σ. Αμπελώνα

Σπρίντερ – Τύρναβος

Ρεπό: Αστέρας Λάρισας

5η αγωνιστική (10 Οκτωβρίου 2015)

Γ.Σ. Αμπελώνα – Αστέρας Λάρισας

Τύρναβος – Σπορτ Ακαδημία

Ρεπό: Σπρίντερ