Karditsa Sportiva

Όλα τα αποτελέσματα και οι τελικές βαθμολογίες στους Ομίλους του κυπέλλου ΕΣΚΑΘ (7/10/2017)




Ολοκληρώθηκε σήμερα (7/10) η Φάση των Ομίλων (Α’ Φάση) για το κύπελλο ΕΣΚΑΘ που ανέδειξε και τις 16 ομάδες οι οποίες προκρίνονται στη νοκ-άουτ Β’ Φάση.

Θυμίζουμε ότι την πρόκριση παίρνουν οι ομάδες που τερμάτισαν στην πρώτη και δεύτερη θέση κάθε Ομίλου, με τις πρώτες των Ομίλων να διατηρούν το πλεονέκτημα της έδρας για τη νοκ-άουτ Φάση των «16».

Αναλυτικά:

1ος Όμιλος

Τα αποτελέσματα της 5ης και τελευταίας αγωνιστικής:

Κένταυρος Ζαγοράς – Αλμυρός 70-67
Αγριά – Ολυμπιακός Βόλου 62-85
Ρεπό: Ελευθεριακός

Η τελική βαθμολογία:

Θ. Ομάδα Β. Αγ Ν Η
1. Ολυμπιακός Βόλου 8 4 4 0
2. Γ.Σ. Αλμυρού +22 6 4 2 2
3. Αγριά -8 6 4 2 2
4. Κένταυρος Ζαγοράς -14 6 4 2 2
5. Ελευθεριακός 4 4 0 4

2ος Όμιλος

Τα αποτελέσματα της 5ης και τελευταίας αγωνιστικής:

Α.Ε.Β. Διμηνίου – Δήμητρα Ευξεινούπολης 64-45
Ιωλκία – Γ.Σ.Βόλου 51-57
Ρεπό: Αιολικός Βόλου

Η τελική βαθμολογία:

Θ. Ομάδα Β Αγ Ν Η
1. Γ.Σ. Βόλου 8 4 4 0
2. ΑΕΒ Διμηνίου 7 4 3 1
3. Αιολικός 6 4 2 2
4. Ευξεινούπολη 5 4 1 3
5. Ιωλκία 4 4 0 4

3ος Όμιλος

Τα αποτελέσματα της 3ης και τελευταίας αγωνιστικής:

Ίωνας Βόλου – Αετός Πλατύκαμπου 73-61
Ανάληψη Βόλου – Γ.Σ. Νίκαιας 60-78

Η τελική βαθμολογία:

Θ. Ομάδα Β Αγ Ν Η
1. Ίωνας Βόλου 6 3 3 0
2. Αετός Πλατύκαμπου 5 3 2 1
3. Γ.Σ. Νίκαιας 4 3 1 2
4. Ανάληψη Βόλου 3 3 0 3

4ος Όμιλος

Τα αποτελέσματα της 5ης και τελευταίας αγωνιστικής:

Ακαδημία Σπορτ – Γ.Σ. Τυρνάβου 20-0 α.α.
Σπάρτακος Λάρισας – Κεραυνός Λάρισας 69-55
Ρεπό: Ίκαρος Λάρισας

Η τελική βαθμολογία:

Θ. Ομάδα Β Αγ Ν Η
1. Σπάρτακος Λάρισας 8 4 4 0
2. Κεραυνός Λάρισας 7 4 3 1
3. Ακαδημία Σπορτ 6 4 2 2
4. Ίκαρος Λάρισας 4 4 1 3
5. Γ.Σ. Τυρνάβου 0 4 0 4

5ος Όμιλος

Τα αποτελέσματα της 5ης αγωνιστικής:

Μύτικας – Αστέρας Λάρισας 73-81 (67-67 κ.α.)
Νίκαια 2012-Φοίβος Γιάννουλης 64-76
Ρεπό: Γ.Σ. Αμπελώνα

Η τελική βαθμολογία:

Θ. Ομάδα Β Αγ Ν Η
1. Γ.Σ. Αμπελώνα 8 4 4 0
2. Φοίβος Γιάννουλης 7 4 3 1
3. Αστέρας Λάρσας 6 4 2 2
4. Νίκαια 2012 5 4 1 3
5. Μύτικας Λάρισας 4 4 0 4

6ος Όμιλος

Τα αποτελέσματα της 3ης και τελευταίας αγωνιστικής:

Φαλώρεια – Άγιος Νέστορας 84-42
Γ.Σ. Ελασσόνας – Δαναοί Τρικάλων 83-76

Η τελική βαθμολογία:

Θ. Ομάδα Β Αγ Ν Η
1. Γ.Σ. Ελασσόνας 6 3 3 0
2. Δαναοί Τρικάλων 5 3 2 1
3. Φαλώρεια 4 3 1 2
4. Άγιος Νέστορας 3 3 0 3

7ος Όμιλος

Τα αποτελέσματα της 5ης και τελευταίας αγωνιστικής:

Γόμφοι – ΑΟ Καλαμπάκας 71-72
Μάγοι Τρικάλων – Πελασγοί Μεγ. Καλυβίων (8/10)
Ρεπό: Άρης Τρικάλων

Η τελική βαθμολογία:

Θ. ΟΜΑΔΕΣ Β Αγ Ν Η
1. ΑΟ Καλαμπάκας 8 4 4 0
2. Γόμφοι 7 4 3 1
3. Πελασγοί Μεγ. Καλυβίων 4 3 1 2
4. Μάγοι Τρικάλων 4 3 1 2
5. Άρης Τρικάλων 4 4 0 4

8ος Όμιλος

Τα αποτελέσματα της 5ης και τελευταίας αγωνιστικής:

Ολυμπιακός Καρδίτσας – Γ.Σ. Σοφάδων 66-97
Γ.Σ. Μουζακίου «Γ. Πασιαλής» – Ήφαιστος Καρδίτσας 61-49
Ρεπό: Απόλλων Καρδίτσας

Η τελική βαθμολογία:

Θ. Ομάδα Β Αγ Ν Η
1. Γ.Σ. Σοφάδων 8 4 4 0
2. Γ.Σ. Μουζακίου «Γ. Πασιαλής» 7 4 3 1
3. Ολυμπιακός Καρδίτσας 6 4 2 2
4. Ήφαιστος Καρδίτσας 5 4 1 3
5. Απόλλων Καρδίτσας 4 4 0 4

 

KarditsaSportiva τώρα και σε εφαρμογή στο κινητό σας

You must be logged in to post a comment Login