Φιλικό με «βροχή» τα γκολ και νίκη του Ατρόμητου Πτελοπούλας επί του Αίαντα Καρποχωρίου

Μια φιλική ρεβάνς έδωσαν την Κυριακή (23/9) Ατρόμητος Πτελοπούλας και Αίας Καρποχωρίου.

Οι δύο ομάδες, μετά το φιλικό της προηγούμενης εβδομάδας (16/9) στο Καρποχώρι, συναντήθηκαν αυτή τη φορά στο γήπεδο της Πτελοπούλας, με το τελικό 5-3 να δίνει την άτυπη νίκη στους γηπεδούχους.

Το ματς συνοδεύτηκε από τις επιθετικές ορέξεις εκατέρωθεν, αφού είχε χαλαρό ρυθμό, ιδιαίτερα προς το φινάλε του και οι δύο πλευρές δημιούργησαν μια κάποια εικόνα ενόψει των επίσημων αγωνιστικών τους υποχρεώσεων.

Για την ιστορία, ο Ατρόμητος που την Κυριακή (30/9) φιλοξενείται στην πρεμιέρα της  Β1 ΕΠΣΚ από την ΑΕ Μενελαΐδας προηγήθηκε με 3-1 στο ημίχρονο και 5-2 στην επανάληψη, για να διαμορφώσει το τελικό 5-3 ο Αίας.

Τα γκολ του Ατρόμητου σημείωσαν οι Ξυφώλης  Γαλάνης Βογιατζόγλου, Καβαλάρης και Παπαδόπουλος, ενώ για τον Αίαντα σκόραραν οι Μανώλης Ζαχαρής, Χρήστος Κωστέλλος και Σάκης Σιακάρας.

Αξίζει να σημειώσουμε ότι ο Ατρόμητος είχε δύο προσπάθειες στο δοκάρι με τους Καβαλάρη και Μπουκουβάλα.