Φιλική νίκη του Ηρακλή Καρδιτσομάγουλας επί του Άρη Φίλιας

Ρυθμό και φυσική κατάσταση αναζήτησαν στο φιλικό του Σαββάτου (19/1) Ηρακλής Καρδιτσομάγουλας και Άρης Φίλιας.

Οι δύο ομάδες που αγωνίζονται σε Β1 και Α1 ΕΠΣΚ, συναντήθηκαν στο γήπεδο της Καρδιτσομάγουλας σε ένα τεστ που αποσκοπούσε στην επιστροφή τους στη δράση και σε μία περίοδο προετοιμασίας εν μέσω αγωνιστικής απραξίας, για να ανεβάσουν σταδιακά ένταση ενόψει της επανέναρξης των πρωταθλημάτων.

Πέτρος Ζευγαράς και Μάκης Ευαγγέλου χρησιμοποίησαν όσους παίχτες είχαν στη διάθεσή τους, σε ένα ματς διάρκειας 80 λεπτών με το τελικό 3-1 να δίνει την άτυπη νίκη στους γηπεδούχους.

Για την ιστορία, ο Βάιος Μπαμπλέκης άνοιξε το σκορ για τον Ηρακλή, ενώ ο Ξανάς ισοφάρισε σε 1-1. Το 2-1 έγινε από τον Κωνσταντίνο Χρηστάκη με κεφαλιά που ήταν και το  αποτέλεσμα του ημιχρόνου. Στο β’ μέρος ο Ηλίας Καραγιάννης διαμόρφωσε το τελικό 3-1.