Φιλική νίκη του ΑΣ Αργιθέας επί της ΑΕ Λαζαρίνας

Με φιλικό τεστ συνεχίστηκε η προετοιμασία για ΑΕ Λαζαρίνας και ΑΣ Αργιθέας το απόγευμα της Κυριακής (23/9).

Οι δύο ομάδες που θα αναμετρηθούν και σε επίπεδο πρωταθλήματος στη Β2 Ερασιτεχνική, τέθηκαν αντιμέτωπες σε φιλική αναμέτρηση με το τελικό 1-2 θα αφήνει θετικές εντυπώσεις και στις δύο πλευρές, με τους προπονητές αμφότερων των ομάδων να αντλούν τα συμπεράσματά τους.

Οι γηπεδούχοι μπήκαν πιο αποτελεσματικά και κατάφεραν να προηγηθούν με 1-0, ωστόσο ο ΑΣ Αργιθέας ισοφάρισε πριν την ολοκλήρωση του ημιχρόνου και  ολοκλήρωσε την ανατροπή στην επανάληψη.

Το σκορ για το συγκρότημα του Λάκη Κατσαρού άνοιξε ο Βαιόπουλος, με τον Ηλία Κίσσα να φέρνει το ματς στα ίσα χάρη στον Ηλία Κίσσα.

Στο β’ μέρος, ένα ακόμη τέρμα του Ηλ. Κίσσα διαμόρφωσε το τελικό 1-2.

Αξίζει να αναφέρουμε ότι ο αγώνας διεξήχθη υπό ασυνήθιστα υψηλή, για την εποχή θερμοκρασία και είχε διάρκεια 70 λεπτών.

Εδώ να επισημάνουμε ότι οι δύο νεοφώτιστες γειτονικές ομάδες θα διασταυρωθούν για το πρωτάθλημα της Β2 ΕΠΣΚ στην 6η αγωνιστική, ενώ η σέντρα του Ομίλου ορίστηκε για τις 7 Οκτωβρίου.