Φιλική νίκη στο Βόλο για την ΑΣΑ!

Σπουδαία  εμφάνιση  πραγματοποίησε  η  Αναγέννηση  απέναντι  στον Ολυμπιακό  Βόλου  σε  φιλικό  που  έγινε  σήμερα  το απόγευμα  στο ΕΑΚ Βόλου. Οι κιτρινόμαυροι  έπαιξαν  κατά  διαστήματα  ωραίο  ποδόσφαιρο  και  δημιούργησαν  αρκετές  ευκαιρίες, γεγονός  που δείχνει  τη  δουλειά  που  γίνεται  στις  προπονήσεις  στο  συγκεκριμένο  τομέα.

Γκολ με το καλημέρα…

Οι  Βολιώτες  προηγήθηκαν  πολύ  νωρίς , στο 54ο δευτερόλεπτο(!) , με το Διαμαντόπουλο.Η Αναγέννηση δεν  πτοήθηκε  και  κατάφερε  στο  44ο λεπτό  να ισοφαρίσει  με όμορφο  πλασέ  του  Τζέκου.Ενδιάμεσα  η  Αναγέννηση  σκόραρε  με  το  Γκουγκούδη , ο διαιτητής  όμως  κακώς  το  ακύρωσε

Γκολ και ευκαιρίες  στο  2ο  η ΑΣΑ

Με  την  έναρξη  του  δευτέρου  ημιχρόνου η Αναγέννηση  διπλασίασε  τα  τέρματά  της.Σκόρερ  αυτή  τη  φορά  ο  Βουτσιάς  με  φοβερό  σουτ. Στο  50′  ο  Νίκιτς  είχε  ωραίο  σουτ  πάνω  από  το  δοκάρι, ενώ  τη  μεγαλύτερη  ευκαιρία  του  αγώνα  τη  χάνει  ο  σκόρερ  του  δεύτερου  τέρματος, Βουτσιάς, για  να  κάνει  το 1-3  και  να  τελειώσει  το  παιχνίδι.

2 ευκαιρίες  με  Κούτσι

Στο  δεύτερο  ημίχρoνο  είχε  και  δυο  ευκαιρίες  και  η ομάδα  του  Βόλου , στο  74′ και 89′  με  τον  Κούτσι  για  να  ισοφαρίσει.

Για  την  Αναγέννηση  δεν  αγωνίστηκαν  οι  Μπουντούρης ,Κουλίδης  και  Παναγιωτόπουλος  για  να  προφυλαχτούν  από  μικροπροβλήματα  τραυματισμών.

Ολυμπιακός Βόλου (Ν. Παντέλης): Κολίτσι, Καρράς (56’ Ζέρης), Χιντζίδης (70’ Μαργαρίτης), Μακρυδημήτρης (46’ Γιαλούσης), Μπάρμπας, Κορνελάτος, Πινάρες (46’ Νικολιάς), Ρόκας (51’ Μπιτάνγκ), Μαρτίνεθ, Θέος, Διαμαντόπουλος (46’ Κούτσι)

Αναγέννηση Καρδίτσας (Σ. Θεοδοσιάδης): Μέλκας (46’ Τσάμης), Σαββάς (71’ Αδαμόπουλος), Παπαργυρίου, Οικονόμου (80’ Δημόπουλος), Στάμος, Νίκιτς, Μίχος (64’ Αυφαντής), Μπιτέλης (46’ Χατζηρίζος), Γκουγκούδης (80’ Τζάνης), Μαυρίας (75’ Κοντός), Τζέκος (46’ Βουτσιάς)