Φιλική νίκη επί του ΑΟ Ζαϊμίου για τον Ήφαιστο

Τα φιλικά εγρήγορσης συνεχίζει ο Ήφαιστος, ο οποίος μετά την αναμέτρηση της Κυριακής (27/1) κόντρα στην Κ16 του ΑΟΚ, αντιμετώπισε σήμερα (29/1) τον ΑΟ Ζαϊμίου.

Ήταν ένα φιλικό τεστ που σκοπό είχε να διατηρήσει την ομάδα σε πιο έντονους ρυθμούς, κόντρα σε έναν  αντίπαλο χαμηλότερης κατηγορίας αλλά που βρίσκεται σε καλό επίπεδο.

Οι  δύο πλευρές αξιοποίησαν όλους τους διαθέσιμους παίχτες τους, με το τελικό 0-4 να είναι ένα  σκορ που σύντομα θα ξεχαστεί, αφού δεν ενδιέφερε καμία από τις δύο ομάδες.

Για την ιστορία το σκορ στο ημίχρονο ήταν 0-1 με τέρμα του Γιάννη Κότσιαλου, ενώ τα άλλα τρία γκολ σημειώθηκαν στην επανάληψη από τους Στέλιο Παπανικολάου, Φώτη Ζαραρούλα και Λάμπρο Τσιαντούλα.

Ο αγώνας είχε διάρκεια 80 λεπτών, ενώ το συγκρότημα του Ξυνονερίου θα δώσει νέο φιλικό την Πέμπτη (31/1) με αντίπαλο τον ΑΟ Φράγκου.