Τσάμπα ήττα από τη Στυλίδα για τον Απόλλωνα Μακρυχωρίου

Ο Απόλλων Μακρυχωρίου έφτασε κοντά στην ανατροπή, όταν ισοφάρισε τον ΑΟ Στυλίδας με τον Τάσο Κατσιγιάννη στο 61′ αλλά στη συνέχεια το «ανοιχτό» ματς δεν έφερε το επιθυμητό αποτέλεσμα για τους πρωταθλητές ΕΠΣ Καρδίτσας που ηττήθηκαν με 1-2 για την 3η αγωνιστική της Γ’ Εθνικής.

Στο Δημοτικό Στάδιο Σοφάδων, οι Κυανόλευκοι είχαν κάποια πολύ καλά διαστήματα στο παιχνίδι τους, παρήγαγαν φάσεις αλλά κάποια «μπλακ-άουτ» ανά περιόδους δεν επέτρεψαν τη συγκομιδή βαθμών σε αυτό το παιχνίδι.

Η Στυλίδα προηγήθηκε στο ημίχρονο με γκολ του Καραλή στο 43′ στο Δημοτικό γήπεδο Σοφάδων ολοκληρώθηκε το πρώτο ημίχρονο για την ομάδα του Β. Καραγιάννη που προσπάθησε είχε δύο τρεις ευκαιρίες πριν το γκολ των φιλοξενουμένων αλλά δεν κατάφερε να σκοράρει.

Η ομάδα του Μακρυχωρίου πίεσε για την ισοφάριση και το κατάφερε στο 59′ με τον Κατσιγιάννη με τον ίδιο να χάνει σπουδαία ευκαιρία για την ανατροπή. Τελικά στο 65′ η ομάδα της Στυλίδας με κοντινό πλασέ κατάφερε να νικήσει τον Τρούκη αποκτώντας εκ νέου προβάδισμα στο σκορ (1-2).

Απόλλων Μακρυχωρίου (Β. Καραγιάννης): Τρούκης, Κουλοκτσής, Ισούφης, Τζιλός, Απ. Τεντουλούρης, Τζουμάκης, Αλ. Κρανιώτης, Κοντοβάς, Κατσιγιάννης, Μυργιώτης, Δ. Τεντουλούρης.

ΑΟ Στυλίδας: Μήτσιου, Τέγος, Στυλιανός. Μάγιος, Ζωγράφος, Μπουσάι, Καραλής, Καψιώτης, Βαρυπάτης, Κολντρέου, Καμίδης.

Τα αποτελέσματα της 3ης αγωνιστικής:

Σάββατο 13 Οκτωβρίου

Ολυμπιακός Βόλου – Πιερικός 5-1 (28’ Σερτζίνιο, 34, 49’ Φλίγκος, 39’ Ζγκούρι, 87’ πέν. Ρόκας – 53’ πέν. Κυπαρίσσης)

Κυριακή 14 Οκτωβρίου

ΑΟ Σελλάνων – Νίκη Βόλου 1-1 (21’ Κόκκινος – 77’ Ταβάρες)
ΓΣ Αλμυρού – Αχιλλέας Νεοκαισάρειας 1-1 (59’ Τζοβάρας – 75’ Αποστολίδης)
Απόλλων Μακρυχωρίου – ΑΟ Στυλίδας 1-2 (58’ Κατσιγιάννης – 43’ Καραλής, 65’ Λέντας)
Οικονόμος Τσαριτσάνης – Φωκικός 2-1 (39’ Περτζιόνι, 59’ Κατσαμάγκας – 21’ Χατζηστάμου)
Αστέρας Ιτέας – Θησέας Αγριάς 1-0 (90’+3 πέν. Σεΐτι)
ΑΣ Μετέωρα – Αναγέννηση Καρδίτσας 5-0 (16’ Πολυζόπουλος, 18’ Τεπερίδης, 36’ Μαρούδας, 63’ Σκόνδρας, 78’ Ιωάννου)