Το πρόγραμμα της Β1 ΕΠΣΚ 2017-18!

Διενεργήθηκε σήμερα (25/8) στα Γραφεία του Ενωσιακού Γηπέδου της ΕΠΣΚ η κλήρωση για το πρωτάθλημα του 1ου Ομίλου της Β1 ΕΠΣΚ 2017-18, το οποίο φέτος θα διεξαχθεί με 13 ομάδες.

Δείτε ΕΔΩ την κλήρωση για την Α’ και Β’ Φάση του κυπέλλου ΕΠΣΚ
Δείτε ΕΔΩ την κλήρωση και το πρόγραμμα για τη Α’ ΕΠΣΚ
Δείτε ΕΔΩ την κλήρωση και το πρόγραμμα για την Α1 ΕΠΣΚ
Δείτε ΕΔΩ την κλήρωση και το πρόγραμμα για τον 2ο Όμιλο της Β’ ΕΠΣΚ
Δείτε ΕΔΩ την κλήρωση και το πρόγραμμα για τη Γ’ ΕΠΣΚ

Στη Β1 ΕΠΣΚ θα συμμετέχουν, εκτός από τις ομάδες που παρέμειναν στην κατηγορία, ο Ηρακλής Καρδιτσομάγουλας που υποβιβάστηκε από την Α1 ΕΠΣΚ και οι προβιβασμένες από τη Γ’ Ερασιτεχνική, ΑΕ Μενελαΐδαα, ΑΟ Νέου Μοναστηρίου και Ενιπέας Ιτέας.

Ο πρώτος του ομίλου αναδεικνύεται πρωταθλητής και κατακτά αυτομάτως την άνοδο στην Α1. Από τις θέσεις 2-5 παίζουν πλέι-οφ με τον πρώτο του μίνι πρωταθλήματος να προβιβάζεται και αυτός.

Όσον αφορά τον υποβιβασμό, στη Γ’ ΕΠΣΚ υποβιβάζεται η τελευταία ομάδα του ομίλου χωρίς την επιπλέον διαδικασία μπαράζ.

Η πρεμιέρα του νέου πρωταθλήματος ορίστηκε για την Κυριακή 24 Σεπτεμβρίου με το πλήρες πρόγραμμα να έχει ως εξής:

1η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ 14η

ΑΕ Μενελαΐδα-Νίκη Κέδρου

Ερμής Μαυραχάδων-Άρης Φίλιας

ΑΣ Αναγέννηση-ΑΟ Νέου Μοναστηρίου

Ηρακλής Καρδιτσομάγουλας-Ηρακλής Παλαμά

Ενιπέας Ιτέας-Θεσσαλικός Γοργοβιτών

Αετός Καλλιφωνίου-Άρης Αγίας Παρασκευής

Ρεπό:Αστέρας Δασοχωρίου

2η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ 15η

Αστέρας Δασοχωρίου-ΑΕ Μενελαΐδα

Νίκη Κέδρου-Ερμής Μαυραχάδων

Άρης Φίλιας-Ηρακλής Καρδιτσομάγουλας

ΑΟ Νέου Μοναστηρίου-Ενιπέας Ιτέας

Ηρακλής Παλαμά-Αετός Καλλιφωνίου

Θεσσαλικός Γοργοβιτών-Άρης Αγίας Παρασκευής

Ρεπό:ΑΣ Αναγέννηση

3η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ 16η

ΑΕ Μενελαΐδα-Ερμής Μαυραχάδων

ΑΣ Αναγέννηση-Αστέρας Δασοχωρίου

Ηρακλής Καρδιτσομάγουλας-Νίκη Κέδρου

Αετός Καλλιφωνίου-Άρης Φίλιας

Άρης Αγίας Παρασκευής-ΑΟ Νέου Μοναστηρίου

Θεσσαλικός Γοργοβιτών-Ηρακλής Παλαμά

Ρεπό:Ενιπέας Ιτέας

4η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ 17η

ΑΣ Αναγέννηση-ΑΕ Μενελαΐδα

Ερμής Μαυραχάδων-Ηρακλής Καρδιτσομάγουλας

Αστέρας Δασοχωρίου-Ενιπέας Ιτέας

Νίκη Κέδρου-Αετός Καλλιφωνίου

Άρης Φίλιας-Θεσσαλικός Γοργοβιτών

ΑΟ Νέου Μοναστηρίου-Ηρακλής Παλαμά

Ρεπό:Άρης Αγίας Παρασκευής

5η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ 18η

ΑΕ Μενελαΐδα-Ηρακλής Καρδιτσομάγουλας

Ενιπέας Ιτέας-ΑΣ Αναγέννηση

Αετός Καλλιφωνίου-Ερμής Μαυραχάδων

Άρης Αγίας Παρασκευής-Αστέρας Δασοχωρίου

Θεσσαλικός Γοργοβιτών-Νίκη Κέδρου

ΑΟ Νέου Μοναστηρίου-Άρης Φίλιας

Ρεπό:Ηρακλής Παλαμά

6η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ 19η

Ενιπέας Ιτέας-ΑΕ Μενελαΐδα

Ηρακλής Καρδιτσομάγουλας-Αετός Καλλιφωνίου

ΑΣ Αναγέννηση-Άρης Αγίας Παρασκευής

Ερμής Μαυραχάδων-Θεσσαλικός Γοργοβιτών

Αστέρας Δασοχωρίου-Ηρακλής Παλαμά

Νίκη Κέδρου-ΑΟ Νέου Μοναστηρίου

Ρεπό:Άρης Φίλιας

7η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ 19η

ΑΕ Μενελαΐδα-Αετός Καλλιφωνίου

Άρης Αγίας Παρασκευής-Ενιπέας Ιτέας

Θεσσαλικός Γοργοβιτών-Ηρακλής Καρδιτσομάγουλας

Ηρακλής Παλαμά-ΑΣ Αναγέννηση

ΑΟ Νέου Μοναστηρίου-Ερμής Μαυραχάδων

Άρης Φίλιας-Αστέρας Δασοχωρίου

Ρεπό: Νίκη Κέδρου

8η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ 20ή

Άρης Αγίας Παρασκευής-ΑΕ Μενελαΐδα

Αετός Καλλιφωνίου-Θεσσαλικός Γοργοβιτών

Ενιπέας Ιτέας-Ηρακλής Παλαμά

Ηρακλής Καρδιτσομάγουλας-ΑΟ Νέου Μοναστηρίου

ΑΣ Αναγέννηση-Άρης Φίλιας

Αστέρας Δασοχωρίου-Νίκη Κέδρου

Ρεπό: Ερμής Μαυραχάδων

9η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ 21η

ΑΕ Μενελαΐδα-Θεσσαλικός Γοργοβιτών

Ηρακλής Παλαμά-Άρης Αγίας Παρασκευής

ΑΟ Νέου Μοναστηρίου-Αετός Καλλιφωνίου

Άρης Φίλιας-Ενιπέας Ιτέας

Νίκη Κέδρου-ΑΣ Αναγέννηση

Ερμής Μαυραχάδων-Αστέρας Δασοχωρίου

Ρεπό: Ηρακλής Καρδιτσομάγουλας

10η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ 22η

Ηρακλής Παλαμά-ΑΕ Μενελαΐδα

Θεσσαλικός Γοργοβιτών-ΑΟ Νέου Μοναστηρίου

Άρης Αγίας Παρασκευής-Άρης Φίλιας

Ενιπέας Ιτέας-Νίκη Κέδρου

Ηρακλής Καρδιτσομάγουλας-Αστέρας Δασοχωρίου

ΑΣ Αναγέννηση-Ερμής Μαυραχάδων

Ρεπό: Αετός Καλλιφωνίου

11η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ 23η

ΑΕ Μενελαΐδα-ΑΟ Νέου Μοναστηρίου

Άρης Φίλιας-Ηρακλής Παλαμά

Νίκη Κέδρου-Άρης Αγίας Παρασκευής

Αστέρας Δασοχωρίου-Αετός Καλλιφωνίου

Ερμής ΜαυραχάδωνΧΕνιπέας Ιτέας

Ηρακλής ΚαρδιτσομάγουλαςΧΑΣ Αναγέννηση

Ρεπό: Θεσσαλικός Γοργοβιτών

12η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ 24η
Άρης Φίλιας – ΑΕ Μενελαΐδας
Ηρακλής Παλαμά – Νίκη Κέδρου
Θεσσαλικός Γοργοβιτών – Αστέρας Δασοχωρίου
Άρης Αγίας Παρασκευής – Ερμής Μαυραχάδων
Αετός Καλλιφωνίου – ΑΣ Αναγέννηση
Ενιπέας Ιτέας – Ηρακλής Καρδιτσομάγουλας
Ρεπό: ΑΟ Νέου Μοναστηρίου

13η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ 25η

Νίκη Κέδρου-Άρης Φίλιας

Αστέρας Δασοχωρίου-ΑΟ Νέου Μοναστηρίου

Ερμής Μαυραχάδων-Ηρακλής Παλαμά

ΑΣ Αναγέννηση-Θεσσαλικός Γοργοβιτών

Ηρακλής Καρδιτσομάγουλας-Άρης Αγίας Παρασκευής

Αετός Καλλιφωνίου-Ενιπέας Ιτέας

Ρεπό:ΑΕ Μενελαΐδα