Τα αποτελέσματα και οι βαθμολογίες της 14ης & 15ης αγωνιστικής στη Γ’ Εθνική (20/1/2019)

Πλήρη δράση είχαμε στους 8 Ομίλους της Γ’ Εθνικής. Η 15η αγωνιστική ολοκληρώθηκε σήμερα (20/1) Κυριακή (ο 7ος Όμιλος κύλησε με την 14η «στροφή»), με το κυρίως μενού των αναμετρήσεων, στις οποίες σημειώθηκαν τα ακόλουθα αποτελέσματα:

1ος όμιλος

Τα αποτελέσματα της 15ης αγωνιστικής:

Απόλλων Παραλιμνίου – Εθνικός Σιδηροκάστρου  2-0
Κεραυνός Πέρνης – Καβάλα  0-2
Αετός Ορφανού – ΠΑΟ Κοσμίου  3-0
Άρης Αβάτου – Ασπίδα Ξάνθης  1-0
Αλέξανδρος Κιλκίς – Ορφέας Ξάνθης  2-1
Πανσερραϊκός – Εθνικός Αλεξανδρούπολης  5-2
ΑΕ Καλαμπακίου – Νέστος Χρυσούπολης  1-2

Η βαθμολογία:

Θ. Ομάδα Β
1 Νέστος Χρυσούπολης 36
2 Καβάλα 35
3 Αετός Ορφανού 28
4 Άρης Αβάτου 25
5 Κεραυνός Πέρνης 22
6 Πανσερραϊκός 22
7 Αλέξανδρος Κιλκίς 20
8 Ορφέας Ξάνθης 20
9 Απόλλων Παραλιμνίου 20
10 ΑΕ Καλαμπακίου 11
11 Ασπίδα Ξάνθης 10
12 Εθνικός Σιδηροκάστρου 9
13 Εθνικός Αλεξ/πολης 9
14 ΠΑΟΚ Κοσμίου 8

2ος όμιλος

Τα αποτελέσματα της 15ης αγωνιστικής:

ΠΑΟ Κουφαλίων – ΑΠΕ Λαγκαδά  1-0
Αλμωπός Αριδαίας – ΠΟ Τριγλίας  2-0
Άρης Παλαιοχωρίου – Ερμής Αμυνταίου  3-2
Βέροια – Μακεδονικός  3-1
Ολυμπιακός Κυμίνων – Νίκη Αγκαθιάς  0-1
Μελιτέας Μελίτης – ΑΣ Γιαννιτσά  (30/1)
Αγροτικός Αστέρας – Εδεσσαϊκός  0-0

Η βαθμολογία:

Θ. Ομάδα Β
1 Άρης Παλαιοχωρίου 31
2 Βέροια 27
3 Νίκη Αγκαθιάς 26
4 ΠΟ Τριγλίας 25
5 Αγροτικός Αστέρας 24
6 Εδεσσαϊκός 23
7 Αλμωπός Αριδαίας 21
8 Μακεδονικός 21
9 ΑΣ Γιαννιτσά 17
10 ΑΠΕ Λαγκαδά 13
11 ΠΑΟ Κουφαλίων 10
12 Ολυμπιακός Κυμίνων 10
13 Ερμής Αμυνταίου 6
14 Μελιτέας Μελίτης 5

3ος όμιλος

Τα αποτελέσματα της 15ης αγωνιστικής:

Μακεδονικός Φούφα – ΑΕ Λευκίμμης  (30/1)
Θεσπρωτός – Τηλυκράτης  0-1
Αχέρων Καναλακίου – Κρόνος Αργυράδων  1-0
Γρεβενά Αεράτα – Μέγας Αλέξανδρος Καλλιθέας  (30/1)
Μακεδονικός Σιάτιστας – Θρίαμβος Σερβανιών  (30/1)
Ναυπακτιακός – Σούλι Παραμυθιάς  2-1
Ρεπό : ΑΟ Φλωριάδας

Η βαθμολογία:

Θ. Ομάδα Β
1 Μακεδονικός Φούφα 27
2 Αχέρων Καναλακίου 26
3 Ναυπακτιακός 26
4 Σούλι Παραμυθιάς 25
5 Κρόνος Αργυράδων 24
6 Θεσπρωτός 23
7 ΑΕ Λευκίμμης 22
8 Τηλυκράτης 21
9 Μ.Αλεξ.Καλλιθέας 17
10 Θρίαμβος Σερβιανών 16
11 Μακεδονικός Σιάτιστας 5
12 Γρεβενά Αεράτα 2
13 ΑΟ Φλωριάδας -1

4ος όμιλος

Τα αποτελέσματα της 15ης αγωνιστικής:

ΑΟ Σελλάνων – Αχιλλέας Νεοκαισάρειας  1-1
Νίκη Βόλου – ΑΟ Στυλίδας  8-0
ΓΣ Αλμυρού – Φωκικός  0-0
Απόλλων Μακρυχωρίου – Θησέας Αγριάς  1-2
Οικονόμος Τσαριτσάνης – Αναγέννηση Καρδίτσας  3-0 α.α.
Αστέρας Ιτέας – Πιερικός  2-1
ΑΣ Μετέωρα – Ολυμπιακός Βόλου  2-0

Η βαθμολογία:

Θ. Ομάδα Β
1 Ολυμπιακός Βόλου 35
2 Νίκη Βόλου 38
3 ΑΣ Μετέωρα 24
4 ΓΣ Αλμυρού 23
5 Αστέρας Ιτέας 22
6 Θησέας Αγριάς 20
7 ΑΟ Σελλάνων 19
8 Απόλλων Μακρυχωρίου 17
9 Πιερικός 16
10 Οικονόμος Τσαριτσάνης 16
11 ΑΟ Στυλίδας 14
12 Φωκικός 12
13 Αχιλλέας Νεοκαισάρειας 11
14 Αναγέννηση Καρδίτσας 1

5ος όμιλος

Τα αποτελέσματα της 15ης αγωνιστικής:

Ατρόμητος Πειραιά – Αμπελακιακός  1-1
ΑΕ Νεάπολης – ΑΠΟ Κερατσίνι  2-3
Ιωνικός – Γιούχτας  0-0
ΑΟ Επισκοπής – Προοδευτική  0-2
ΑΟ Παλαιόχωρας – ΑΕΕΚ ΣΥΝΚΑ  1-2
Ατσαλένιος – ΟΦ Ιεράπετρας  3-2
Ρεπό: Εθνικός

Η βαθμολογία:

Θ. Ομάδα Β
1 ΟΦ Ιεράπετρας 31
2 Εθνικός 28
3 Ιωνικός 23
4 ΑΠΟ Κερατσίνι 22
5 ΑΟ Επισκοπής 21
6 Γιούχτας 21
7 ΑΕΕΚ ΣΥΝΚΑ 18
8 Αμπελακιακός 16
9 Ατσαλένιος 16
10 Προοδευτική 15
11 ΑΟ Παλαιόχωρας 10
12 Ατρόμητος Πειραιά 8
13 ΑΕ Νεάπολης 8

6ος όμιλος

Τα αποτελέσματα της 15ης αγωνιστικής:

Διαγόρας Ρόδου – Αχαρναϊκός  1-0
Ιάλυσος – Παναιγιάλειος  3-0
Νίκη Τραγανού – Παλληνιακός  2-2
Πανομβριακός – ΠΑΟ Βάρδας  1-1
Θύελλα Ραφήνας – Αστέρας Αμαλιάδας  3-0
Πανηλειακός – Φοίβος Κρεμαστής  2-0
Ρεπό: Διαγόρας Βραχνεΐκων

Η βαθμολογία:

Θ. Ομάδα Β
1 Ιάλυσος 37
2 Διαγόρας Ρόδου 31
3 ΠΑΟ Βάρδας 23
4 Παλληνιακός 22
5 Πανηλειακός 22
6 Θύελλα Ραφήνας 21
7 Νίκη Τραγανού 17
8 Πανομβριακός 15
9 Διαγόρας Βραχνεΐκων 14
10 Αχαρναϊκός 14
11 Παναιγιάλειος 13
12 Φοίβος Κρεμαστής 8
13 Αστέρας Αμαλιάδας 3

7ος όμιλος

Τα αποτελέσματα της 14ης αγωνιστικής:

Καλλιθέα – Χαραυγιακός  1-1
Θύελλα Καμαρίου – Απόλλων Ερέτριας  3-0
Αιολικός – ΠΑΣ Κόρινθος  4-0
Αιγάλεω – Άγιοι Ανάργυροι  2-1
ΑΟ Χαλκίς – Άγιος Ιερόθεος  0-2
Ηλυσιακός – Πανθηραϊκός  1-1

Η βαθμολογία:

Θ. Ομάδα Β
1 Αιγάλεω 37
2 Ηλυσιακός 27
3 Αιολικός 25
4 Πανθηραϊκός 22
5 Άγιοι Ανάργυροι 20
6 Άγιος Ιερόθεος 17
7 Θύελλα Καμαρίου 16
8 Κόρινθος 15
9 ΑΟ Χαλκίς 15
10 Χαραυγιακός 13
11 Καλλιθέα 12
12 Απόλλων Ερέτριας 5

8ος όμιλος

Τα αποτελέσματα της 15ης αγωνιστικής:

ΑΕ Ερμιονίδας – Μανδραϊκός  3-0
Ένωση Λέρνας – Παναρκαδικός  3-0
Πάμισος – ΑΟ Κατασταρίου  ΑΝΑΒΟΛΗ
Αστέρας Βλαχιώτη – Καλαμάτα  1-0
Αμβρυσσέας Διστόμου – ΑΕ Πελλάνας  0-1
ΑΟ Εικοσιμίας – Ασπρόπυργος  0-4
ΑΟ Υπάτου – Παναργειακός  0-1

Η βαθμολογία:

Θ. Ομάδα Β
1 Καλαμάτα 39
2 Παναργειακός 36
3 Ασπρόπυργος 35
4 ΑΟ Κατασταρίου 25
5 ΑΕ Πελλάνας 25
6 ΑΕ Ερμιονίδας 23
7 ΑΟ Υπάτου 18
8 Μανδραϊκός 17
9 Αμβρυσσέας Διστόμου 17
10 Αστέρας Βλαχιώτη 17
11 Παναρκαδικός 15
12 Ένωση Λέρνας 12
13 Πάμισος Μεσσήνης 4
14 ΑΟ Εικοσιμίας 1