Τα αποτελέσματα και οι βαθμολογίες της 11ης και 12ης αγωνιστικής στη Γ’ Εθνική (16/12/2018)

Πλήρη δράση είχαμε στους 8 Ομίλους της Γ’ Εθνικής. Η 12η αγωνιστική ολοκληρώθηκε σήμερα (16/12) Κυριακή (ο 7ος Όμιλος κύλησε με την 11η «στροφή»), με το κυρίως μενού των αναμετρήσεων, στις οποίες σημειώθηκαν τα ακόλουθα αποτελέσματα:

1ος όμιλος

Τα αποτελέσματα της 12ης αγωνιστικής:

Ασπίδα Ξάνθης – Απόλλων Παραλιμνίου  0-1
Ορφέας Ξάνθης – ΠΑΟΚ Κοσμίου  3-1
Εθνικός Αλεξανδρούπολης – Καβάλα  0-2
Νέστος Χρυσούπολης – Εθνικός Σιδηροκάστρου  2-0
ΑΕ Καλαμπακίου – Κεραυνός Πέρνης  0-0
Πανσερραϊκός – Αετός Ορφανού  1-1
Αλέξανδρος Κιλκίς – Άρης Αβάτου  0-0

Η βαθμολογία:

Θ. Ομάδα Β
1. Νέστος Χρυσούπολης 30
2. Καβάλα 29
3. Αετός Ορφανού 22
4. Ορφέας Ξάνθης 20
5. Πανσερραϊκός 19
6. Άρης Αβάτου 19
7. Κεραυνός Πέρνης 19
8. Αλέξανδρος Κιλκίς 17
9. Απόλλων Παραλιμνίου 17
10. Ασπίδα Ξάνθης 10
11. Εθνικός Αλεξ/πολης 9
12. ΑΕ Καλαμπακίου 8
13. Εθνικός Σιδηροκάστρου 8
14. ΠΑΟΚ Κοσμίου 7

2ος όμιλος

Τα αποτελέσματα της 12ης αγωνιστικής:

Μακεδονικός – ΠΑΟ Κουφαλίων  2-0
Νίκη Αγκαθιάς – Ερμής Αμυνταίου   1-0
ΑΣ Γιαννιτσά – ΠΟ Τριγλίας  0-0
Εδεσσαϊκός – ΑΠΕ Λαγκαδά  1-1
Αγροτικός Αστέρας – Αλμωπός Αριδαίας  2-1
Μελιτέας Μελίτης – Άρης Παλαιοχωρίου  1-3
Ολυμπιακός Κυμίνων – Βέροια  0-3

Η βαθμολογία:

Θ. Ομάδα Β
1 Άρης Παλαιοχωρίου 27
2 Βέροια 24
3 ΠΟ Τριγλίας 22
4 Νίκη Αγκαθιάς 22
5 Μακεδονικός 20
6 Αγροτικός Αστέρας 20
5 Αλμωπός Αριδαίας 17
8 ΑΣ Γιαννιτσά 17
9 Εδεσσαϊκός 16
10 ΑΠΕ Λαγκαδά 13
11 Ολυμπιακός Κυμίνων 10
12 ΠΑΟ Κουφαλίων 7
13 Ερμής Αμυνταίου 6
14 Μελιτέας Μελίτης 5

3ος όμιλος

Τα αποτελέσματα της 12ης αγωνιστικής:

Κρόνος Αργυράδων – Μακεδονικός Φούφα  1-0
Θρίαμβος Σερβανιών – Τηλυκράτης  0-1
Σούλι Παραμυθιάς – ΑΕ Λευκίμμης  1-0
Ναυπακτιακός – Θεσπρωτός  1-1
Μακεδονικός Σιάτιστας – ΑΟ Φλωριάδας  4-0
Γρεβενά Αεράτα – Αχέρων Καναλακίου  0-3
Ρεπό : Μέγας Αλέξανδρος Καλλιθέας

Η βαθμολογία:

Θ. Ομάδα Β
1 Μακεδονικός Φούφα 24
2 Ναυπακτιακός 20
3 Αχέρων Καναλακίου 20
4 Κρόνος Αργυράδων 20
5 Θεσπρωτός 19
6 ΑΕ Λευκίμμης 18
7 Τηλυκράτης 18
8 Σούλι Παραμυθιάς 16
9 Μ.Αλεξ.Καλλιθέας 13
10 Θρίαμβος Σερβιανών 10
11 Μακεδονικός Σιάτιστας 5
12 Γρεβενά Αεράτα 2
13 ΑΟ Φλωριάδας -1

4ος όμιλος

Τα αποτελέσματα της 12ης αγωνιστικής:

Θησέας Αγριάς – ΑΟ Σελλάνων  1-0
Αναγέννηση Καρδίτσας – Φωκικός  0-0
Πιερικός – ΑΟ Στυλίδας  5-1
Ολυμπιακός Βόλου – Αχιλλέας Νεοκαισάρειας  7-0
ΑΣ Μετέωρα – Νίκη Βόλου  0-2
Αστέρας Ιτέας – ΓΣ Αλμυρού  1-0
Οικονόμος Τσαριτσάνης – Απόλλων Μακρυχωρίου  2-1

Η βαθμολογία:

Θ. Ομάδα Β
1 Ολυμπιακός Βόλου 32
2 Νίκη Βόλου 32
3 ΑΣ Μετέωρα 21
4 Αστέρας Ιτέας 19
5 ΓΣ Αλμυρού 19
6 Θησέας Αγριάς 17
7 Απόλλων Μακρυχωρίου 17
8 ΑΟ Σελλάνων 15
9 ΑΟ Στυλίδας 14
10 Πιερικός 13
11 Οικονόμος Τσαριτσάνης 13
12 Φωκικός 10
13 Αχιλλέας Νεοκαισάρειας 9
14 Αναγέννηση Καρδίτσας 1

5ος όμιλος

Τα αποτελέσματα της 12ης αγωνιστικής:

Γιούχτας – Ατρόμητος Πειραιά  1-1
ΑΕΕΚ ΣΥΝΚΑ – ΑΠΟ Κερατσίνι  1-0
ΟΦ Ιεράπετρας – Αμπελακιακός  2-0
Ατσαλένιος – ΑΕ Νεάπολης  0-2
ΑΟ Παλαιόχωρας – Εθνικός  1-3
ΑΟ Επισκοπής – Ιωνικός  1-2
Ρεπό : Προοδευτική

Η βαθμολογία:

Θ. Ομάδα Β
1 ΟΦ Ιεράπετρας 27
2 Εθνικός 26
3 Γιούχτας 19
4 ΑΟ Επισκοπής 18
5 Ιωνικός 16
6 ΑΠΟ Κερατσίνι 15
7 ΑΕΕΚ ΣΥΝΚΑ 14
8 Αμπελακιακός 14
9 Ατσαλένιος 13
10 ΑΟ Παλαιόχωρας 10
11 Προοδευτική 10
12 Ατρόμητος Πειραιά 7
13 ΑΕ Νεάπολης 7

6ος όμιλος

Τα αποτελέσματα της 12ης αγωνιστικής:

Παλληνιακός – Διαγόρας Ρόδου  0-1
Αστέρας Αμαλιάδας – Παναιγιάλειος  1-1
Φοίβος Κρεμαστής – Αχαρναϊκός  1-1
Πανηλειακός – Ιάλυσος  0-1
Θύελλα Ραφήνας – Διαγόρας Βραχνέικων  1-0
Πανομβριακός – Νίκη Τραγανού  1-1
Ρεπό: ΠΑΟ Βάρδας

Η βαθμολογία:

Θ. Ομάδα Β
1 Ιάλυσος 28
2 Διαγόρας Ρόδου 25
3 Παλληνιακός 20
4 ΠΑΟ Βάρδας 16
5 Πανηλειακός 15
6 Διαγόρας Βραχνεΐκων 14
7 Αχαρναϊκός 14
8 Θύελλα Ραφήνας 14
9 Νίκη Τραγανού 13
10 Παναιγιάλειος 12
11 Πανομβριακός 11
12 Φοίβος Κρεμαστής 8
13 Αστέρας Αμαλιάδας 3

7ος όμιλος

Τα αποτελέσματα της 11ης αγωνιστικής:

Αιγάλεω – Χαραυγιακός  1-0
Αιολικός – ΑΟ Χαλκίς  1-0
Θύελλα Καμαρίου – Ηλυσιακός  1-1
Καλλιθέα – Πανθηραϊκός  0-0
Απόλλων Ερέτριας – Άγιος Ιερόθεος  1-1
ΠΑΣ Κόρινθος – Άγιοι Ανάργυροι  0-0

Η βαθμολογία:

Θ. Ομάδα Β
1 Αιγάλεω 28
2 Ηλυσιακός 22
3 Άγιοι Ανάργυροι 18
4 Αιολικός 18
5 Πανθηραϊκός 15
6 Άγιος Ιερόθεος 13
7 Θύελλα Καμαρίου 13
8 ΑΟ Χαλκίς 12
9 Κόρινθος 12
10 Καλλιθέα 10
11 Χαραυγιακός 9
12 Απόλλων Ερέτριας 5

8ος όμιλος

Τα αποτελέσματα της 12ης αγωνιστικής:

Καλαμάτα – ΑΕ Ερμιονίδας  1-2
ΑΕ Πελλάνας – ΑΟ Κατασταρίου  0-0
Ασπρόπυργος – Παναρκαδικός  2-1
Παναργειακός – Μανδραϊκός  1-0
ΑΟ Υπάτου – Ένωση Λέρνας  2-0
ΑΟ Εικοσιμίας – Πάμισος  0-2
Αμβρυσσέας Διστόμου – Αστέρας Βλαχιώτη  2-3

Η βαθμολογία:

Θ. Ομάδα Β
1 Καλαμάτα 33
2 Παναργειακός 26
3 Ασπρόπυργος 26
4 ΑΕ Ερμιονίδας 20
5 Μανδραϊκός 17
6 ΑΟ Κατασταρίου 16
7 ΑΕ Πελλάνας 16
8 Παναρκαδικός 15
9 ΑΟ Υπάτου 15
10 Αστέρας Βλαχιώτη 14
11 Αμβρυσσέας Διστόμου 13
12 Ένωση Λέρνας 9
13 Πάμισος Μεσσήνης 4
14 ΑΟ Εικοσιμίας 1