Τα αποτελέσματα και οι βαθμολογίες της 9ης και 10ης αγωνιστικής στη Γ’ Εθνική (2/12/2018)

Πλήρη δράση είχαμε στους 8 Ομίλους της Γ’ Εθνικής. Η 10η αγωνιστική ολοκληρώθηκε σήμερα (2/12) Κυριακή (ο 7ος Όμιλος κύλησε με την 9η «στροφή»), με το κυρίως μενού των αναμετρήσεων, στις οποίες σημειώθηκαν τα ακόλουθα αποτελέσματα:

1ος όμιλος

Τα αποτελέσματα της 10ης αγωνιστικής:

Εθνικός Αλεξανδρούπολης – Απόλλων Παραλιμνίου  1-0
Νέστος Χρυσούπολης – Ορφέας Ξάνθης  3-1
ΑΕ Καλαμπακίου – Ασπίδα Ξάνθης  0-0
Πανσερραϊκός – ΠΑΟΚ Κοσμίου  3-0
Αλέξανδρος Κιλκίς – Καβάλα  0-2
Άρης Αβάτου – Εθνικός Σιδηροκάστρου  2-0
Αετός Ορφανού – Κεραυνός Πέρνης  3-2

Η βαθμολογία:

Θ. Ομάδα Β.
1. Νέστος Χρυσούπολης 24
2. Καβάλα 23
3. Αετός Ορφανού 20
4. Άρης Αβάτου 17
5. Ορφέας Ξάνθης 17
6. Αλέξανδρος Κιλκίς 16
8. Κεραυνός Πέρνης 15
7. Πανσερραϊκός 15
9. Απόλλων Παραλιμνίου 11
10. Εθνικός Αλεξ/πολης 9
11. Εθνικός Σιδηροκάστρου 8
12. ΑΕ Καλαμπακίου 7
13. ΠΑΟΚ Κοσμίου 7
14. Ασπίδα Ξάνθης 7

2ος όμιλος

Τα αποτελέσματα της 10ης αγωνιστικής:

ΑΣ Γιαννιτσά – ΠΑΟ Κουφαλίων  1-0
Εδεσσαϊκός – Νίκη Αγκαθιάς  0-0
Αγροτικός Αστέρας – Μακεδονικός  0-1
Μελιτέας Μελίτης – Ερμής Αμυνταίου  1-2
Ολυμπιακός Κυμίνων – ΠΟ Τριγλίας  0-1
Βέροια – ΑΠΕ Λαγκαδά  2-1
Άρης Παλαιοχωρίου – Αλμωπός Αριδαίας  2-1

Η βαθμολογία:

Θ. Ομάδα Β
1. Άρης Παλαιοχωρίου 24
2. Νίκη Αγκαθιάς 18
3. Βέροια 18
4. ΠΟ Τριγλίας 18
5. Αγροτικός Αστέρας 17
6. ΑΣ Γιαννιτσά 16
7. Αλμωπός Αριδαίας 14
8. Μακεδονικός 14
9. Εδεσσαϊκός 12
10. Ολυμπιακός Κυμίνων 10
11. ΑΠΕ Λαγκαδά 9
12. ΠΑΟ Κουφαλίων 6
13. Ερμής Αμυνταίου 6
14. Μελιτέας Μελίτης 5

3ος όμιλος

Τα αποτελέσματα της 10ης αγωνιστικής:

Θρίαμβος Σερβανιών – Μακεδονικός Φούφα  2-1
Σούλι Παραμυθιάς – Μέγας Αλέξανδρος Καλλιθέας  3-1
Ναυπακτιακός – Κρόνος Αργυράδων  2-2
Γρεβενά Αεράτα – Τηλυκράτης  2-2
Αχέρων Καναλακίου – ΑΕ Λευκίμμης  2-0
ΑΟ Φλωριάδας – Θεσπρωτός  0-3 α.α.
Ρεπό : Μακεδονικός Σιάτιστας

Η βαθμολογία:

Θ. Ομάδα Β
1. Μακεδονικός Φούφα 21
2. Ναυπακτιακός 16
3. Μ.Αλεξ.Καλλιθέας 16
4. ΑΕ Λευκίμμης 15
5. Τηλυκράτης 15
6. Θεσπρωτός 15
7. Κρόνος Αργυράδων 14
8. Σούλι Παραμυθιάς 13
9. Αχέρων Καναλακίου 11
10. Θρίαμβος Σερβιανών 10
11. Μακεδονικός Σιάτιστας 2
12. Γρεβενά Αεράτα 2
13. ΑΟ Φλωριάδας -1

4ος όμιλος

Τα αποτελέσματα της 10ης αγωνιστικής:

Πιερικός – ΑΟ Σελλάνων  0-0
Ολυμπιακός Βόλου – Αναγέννηση Καρδίτσας  2-1
ΑΣ Μετέωρα – Θησέας Αγριάς  3-1
Αστέρας Ιτέας – Φωκικός  4-1
Οικονόμος Τσαριτσάνης – ΑΟ Στυλίδας  1-1
Απόλλων Μακρυχωρίου – Αχιλλέας Νεοκαισάρειας  2-0
ΓΣ Αλμυρού – Νίκη Βόλου  1-2

Η βαθμολογία:

Θ. Ομάδα Β
1. Ολυμπιακός Βόλου 28
2. Νίκη Βόλου 26
3. ΑΣ Μετέωρα 21
4. ΓΣ Αλμυρού 19
5. Απόλλων Μακρυχωρίου 14
6. Αστέρας Ιτέας 13
7. ΑΟ Σελλάνων 12
8. Θησέας Αγριάς 11
9. ΑΟ Στυλίδας 11
10. Πιερικός 10
11. Οικονόμος Τσαριτσάνης 10
12. Αχιλλέας Νεοκαισάρειας 9
13. Φωκικός 8
14. Αναγέννηση Καρδίτσας 0

5ος όμιλος

Τα αποτελέσματα της 10ης αγωνιστικής:

ΑΕΕΚ ΣΥΝΚΑ – Ατρόμητος Πειραιά  1-1
ΟΦ Ιεράπετρας – Προοδευτική  2-0
Ατσαλένιος – Γιούχτας  0-0
ΑΟ Επισκοπής – ΑΠΟ Κερατσίνι  3-1
Ιωνικός – Αμπελακιακός  0-0
Εθνικός – ΑΕ Νεάπολης  3-1
Ρεπό : ΑΟ Παλαιόχωρας

Η βαθμολογία:

Θ. Ομάδα Β.
1. ΟΦ Ιεράπετρας 24
2. Εθνικός 22
3. ΑΟ Επισκοπής 15
4. Γιούχτας 15
5. ΑΠΟ Κερατσίνι 14
6. Ατσαλένιος 12
7. Ιωνικός 12
8. ΑΕΕΚ ΣΥΝΚΑ 11
9. Αμπελακιακός 11
10. ΑΟ Παλαιόχωρας 10
11. Προοδευτική 7
12. Ατρόμητος Πειραιά 6
13. ΑΕ Νεάπολης 4

 


6ος όμιλος

Τα αποτελέσματα της 10ης αγωνιστικής:

Αστέρας Αμαλιάδας – Διαγόρας Ρόδου  0-2
Φοίβος Κρεμαστής – ΠΑΟ Βάρδας  (5/12)
Πανηλειακός – Παλληνιακός  2-0
Πανομβριακός – Παναιγιάλειος  1-1
Νίκη Τραγανού – Αχαρναϊκός  1-0
Διαγόρας Βραχνέικων – Ιάλυσος  0-0
Ρεπό: Θύελλα Ραφήνας

Η βαθμολογία:

Θ. Ομάδα Β
1. Ιάλυσος 22
2. Διαγόρας Ρόδου 19
3. Παλληνιακός 17
4. ΠΑΟ Βάρδας 15
5. Πανηλειακός 14
6. Διαγόρας Βραχνεΐκων 13
7. Νίκη Τραγανού 11
8 Θύελλα Ραφήνας 11
9. Αχαρναϊκός 10
10. Παναιγιάλειος 10
11. Πανομβριακός 10
12. Φοίβος Κρεμαστής 6
13. Αστέρας Αμαλιάδας 2

7ος όμιλος

Τα αποτελέσματα της 9ης αγωνιστικής:

Χαραυγιακός – Ηλυσιακός  0-0
ΑΟ Χαλκίς – Πανθηραϊκός  1-1
Αιγάλεω – Άγιος Ιερόθεος  3-2
Αιολικός – Άγιοι Ανάργυροι  0-1
Θύελλα Καμαρίου – ΠΑΣ Κόρινθος  0-1
Καλλιθέα – Απόλλων Ερέτριας  4-0

Η βαθμολογία:

Θ. Ομάδα Β
1. Αιγάλεω 25
2. Ηλυσιακός 18
3. Άγιοι Ανάργυροι 16
4. Αιολικός 14
5. Πανθηραϊκός 13
6. ΑΟ Χαλκίς 12
7. Άγιος Ιερόθεος 11
8. Θύελλα Καμαρίου 11
9. Καλλιθέα 8
10. Κόρινθος 8
11. Χαραυγιακός 6
12. Απόλλων Ερέτριας 4

8ος όμιλος

Τα αποτελέσματα της 10ης αγωνιστικής:

Ασπρόπυργος – ΑΕ Ερμιονίδας  0-0
Παναργειακός – ΑΕ Πελλάνας  0-0
ΑΟ Υπάτου – Καλαμάτα  0-1
ΑΟ Εικοσιμίας – ΑΟ Κατασταρίου  0-1
Αμβρυσσέας Διστόμου – Παναρκαδικός  2-0
Αστέρας Βλαχιώτη – Μανδραϊκός  2-4
Πάμισος – Ένωση Λέρνας  0-2

Η βαθμολογία:

Θ. Ομάδα Β
1. Καλαμάτα 30
2. Ασπρόπυργος 23
3. Παναργειακός 22
4. ΑΕ Ερμιονίδας 16
5. ΑΟ Κατασταρίου 14
6. ΑΕ Πελλάνας 14
7. Μανδραϊκός 14
8. Αμβρυσσέας Διστόμου 13
9. Παναρκαδικός 12
10. ΑΟ Υπάτου 12
11. Αστέρας Βλαχιώτη 8
12. Ένωση Λέρνας 6
13. ΑΟ Εικοσιμίας 1
14. Πάμισος Μεσσήνης 1