Τα αποτελέσματα και οι βαθμολογίες στους 8 Ομίλους της Γ’ Εθνικής 2018-19 (8η αγωνιστική)

Πλήρη δράση είχαμε στους 8 Ομίλους της Γ’ Εθνικής. Η 7η αγωνιστική ολοκληρώθηκε σήμερα (18/11) Κυριακή (ο 7ος Όμιλος κύλησε με την 7η «στροφή»), με το κυρίως μενού των αναμετρήσεων, στις οποίες σημειώθηκαν τα ακόλουθα αποτελέσματα:

1ος όμιλος

Τα αποτελέσματα της 8ης αγωνιστικής:

ΑΕ Καλαμπακίου – Απόλλων Παραλιμνίου  0-1
Πανσερραϊκός – Νέστος Χρυσούπολης  1-2
Αλέξανδρος Κιλκίς – Εθνικός Αλεξανδρούπολης  3-1
Άρης Αβάτου – Ορφέας Ξάνθης  1-0
Αετός Ορφανού – Ασπίδα Ξάνθης  3-1
Κεραυνός Πέρνης – ΠΑΟΚ Κοσμίου  1-0
Εθνικός Σιδηροκάστρου – Καβάλα  0-6

Η βαθμολογία:

Θ. Ομάδα Β
1 Νέστος Χρυσούπολης 18
2 Αετός Ορφανού 17
3 Καβάλα 17
4 Ορφέας Ξάνθης 14
5 Αλέξανδρος Κιλκίς 13
6 Κεραυνός Πέρνης 12
7 Πανσερραϊκός 12
8 Άρης Αβάτου 11
9 Απόλλων Παραλιμνίου 11
10 Εθνικός Σιδηροκάστρου 8
11 ΠΑΟΚ Κοσμίου 7
12 ΑΕ Καλαμπακίου 6
13 Ασπίδα Ξάνθης 6
14 Εθνικός Αλεξ/πολης 3

2ος όμιλος

Τα αποτελέσματα της 8ης αγωνιστικής:

Αγροτικός Αστέρας – ΠΑΟ Κουφαλίων  2-0
Μελιτέας Μελίτης – Εδεσσαϊκός  ΑΝΑΒΟΛΗ
Ολυμπιακός Κυμίνων – ΑΣ Γιαννιτσά  1-0
Βέροια – Νίκη Αγκαθιάς  0-1
Άρης Παλαιοχωρίου – Μακεδονικός  2-0
Αλμωπός Αριδαίας – Ερμής Αμυνταίου  2-0
ΑΠΕ Λαγκαδά – ΠΟ Τριγλίας  0-0

Η βαθμολογία:

Θ. Ομάδα Β
1 Άρης Παλαιοχωρίου 18
2 Νίκη Αγκαθιάς 16
3 Αγροτικός Αστέρας 16
4 ΠΟ Τριγλίας 15
5 Αλμωπός Αριδαίας 13
6 Βέροια 12
7 ΑΣ Γιαννιτσά 12
8 Μακεδονικός 11
9 Εδεσσαϊκός 8
10 ΑΠΕ Λαγκαδά 8
11 Ολυμπιακός Κυμίνων 7
12 ΠΑΟ Κουφαλίων 6
13 Μελιτέας Μελίτης 4
14 Ερμής Αμυνταίου 3

3ος όμιλος

Τα αποτελέσματα της 8ης αγωνιστικής:

Ναυπακτιακός – Μακεδονικός Φούφα  1-1
Μακεδονικός Σιάτιστας – Σούλι Παραμυθιάς  ΑΝΑΒΟΛΗ
Γρεβενά Αεράτα – Θρίαμβος Σερβανιών  ΑΝΑΒΟΛΗ
Αχέρων Καναλακίου – Μέγας Αλέξανδρος Καλλιθέας  ΑΝΑΒΟΛΗ
ΑΟ Φλωριάδας – Κρόνος Αργυράδων  0-0
ΑΕ Λευκίμμης – Τηλυκράτης  ΑΝΑΒΟΛΗ
Ρεπό : Θεσπρωτός

Η βαθμολογία:

Θ. Ομάδα Β
1 Μακεδονικός Φούφα 18
2 Ναυπακτιακός 15
3 ΑΕ Λευκίμμης 14
4 Μ.Αλεξ.Καλλιθέας 13
5 Τηλυκράτης 11
6 Θεσπρωτός 11
7 Κρόνος Αργυράδων 10
8 Σούλι Παραμυθιάς 10
9 Αχέρων Καναλακίου 8
10 Θρίαμβος Σερβιανών 4
11 Μακεδονικός Σιάτιστας 2
12 Γρεβενά Αεράτα 1
13 ΑΟ Φλωριάδας -1

4ος όμιλος

Τα αποτελέσματα της 8ης αγωνιστικής:

ΑΣ Μετέωρα – ΑΟ Σελλάνων  4-2
Αστέρας Ιτέας – Ολυμπιακός Βόλου  0-2
Οικονόμος Τσαριτσάνης – Πιερικός  1-2
Απόλλων Μακρυχωρίου – Αναγέννηση Καρδίτσας  2-0
ΓΣ Αλμυρού – Θησέας Αγριάς  ΑΝΑΒΟΛΗ
Νίκη Βόλου – Φωκικός  5-0
Αχιλλέας Νεοκαισάρειας – ΑΟ Στυλίδας  5-1

Η βαθμολογία:

Θ. Ομάδα Β
1 Ολυμπιακός Βόλου 22
2 Νίκη Βόλου 20
3 ΑΣ Μετέωρα 17
4 ΓΣ Αλμυρού 15
5 ΑΟ Σελλάνων 11
6 ΑΟ Στυλίδας 10
7 Απόλλων Μακρυχωρίου 10
8 Θησέας Αγριάς 9
9 Αχιλλέας Νεοκαισάρειας 9
10 Πιερικός 8
11 Οικονόμος Τσαριτσάνης 8
12 Αστέρας Ιτέας 7
13 Φωκικός 7
14 Αναγέννηση Καρδίτσας 0

5ος όμιλος

Τα αποτελέσματα της 8ης αγωνιστικής:

Ατσαλένιος – Ατρόμητος Πειραιά  1-1
ΑΟ Παλαιόχωρας – ΟΦ Ιεράπετρας  0-4
ΑΟ Επισκοπής – ΑΕΕΚ ΣΥΝΚΑ  2-2
Ιωνικός – Προοδευτική  (17.00)
Εθνικός – Γιούχτας  3-1
Αμπελακιακός – ΑΠΟ Κερατσίνι  0-1
Ρεπό : ΑΕ Νεάπολης

Η βαθμολογία:

Θ. Ομάδα Β
1 ΟΦ Ιεράπετρας 18
2 Εθνικός 16
3 ΑΠΟ Κερατσίνι 14
4 Γιούχτας 13
5 ΑΟ Επισκοπής 11
6 Ιωνικός 11
7 Ατσαλένιος 10
8 ΑΕΕΚ ΣΥΝΚΑ 9
9 Προοδευτική 7
10 Αμπελακιακός 7
11 ΑΟ Παλαιόχωρας 7
12 Ατρόμητος Πειραιά 5
13 ΑΕ Νεάπολης 4

6ος όμιλος

Τα αποτελέσματα της 8ης αγωνιστικής:

Πανηλειακός – Διαγόρας Ρόδου  0-2
Θύελλα Ραφήνας – Φοίβος Κρεμαστής  4-1
Πανομβριακός – Αστέρας Αμαλιάδας  1-0
Νίκη Τραγανού – ΠΑΟ Βάρδας  2-1
Διαγόρας Βραχνέικων – Παλληνιακός  2-2
Αχαρναϊκός – Παναιγιάλειος  3-0
Ρεπό: Ιάλυσος

Η βαθμολογία:

Θ. Ομάδα Β
1 Ιάλυσος 18
2 Παλληνιακός 14
3 ΠΑΟ Βάρδας 14
4 Διαγόρας Ρόδου 13
5 Διαγόρας Βραχνεΐκων 11
6 Αχαρναϊκός 10
7 Θύελλα Ραφήνας 10
8 Πανομβριακός 9
9 Πανηλειακός 8
10 Παναιγιάλειος 8
11 Νίκη Τραγανού 8
12 Φοίβος Κρεμαστής 6
13 Αστέρας Αμαλιάδας 2

7ος όμιλος

Τα αποτελέσματα της 7ης αγωνιστικής:

Χαραυγιακός – Άγιος Ιερόθεος  0-0
Πανθηραϊκός – Άγιοι Ανάργυροι  0-0
Ηλυσιακός – ΠΑΣ Κόρινθος  2-0
ΑΟ Χαλκίς – Απόλλων Ερέτριας  4-1
Αιγάλεω – Καλλιθέα  1-0
Αιολικός – Θύελλα Καμαρίου  4-2

Η βαθμολογία:

Θ. Ομάδα Β
1 Αιγάλεω 19
2 Ηλυσιακός 14
3 Αιολικός 13
4 Άγιοι Ανάργυροι 12
5 Άγιος Ιερόθεος 11
6 ΑΟ Χαλκίς 10
7 Θύελλα Καμαρίου 10
8 Πανθηραϊκός 9
9 Χαραυγιακός 5
10 Κόρινθος 5
11 Καλλιθέα 4
12 Απόλλων Ερέτριας 3

8ος όμιλος

Τα αποτελέσματα της 8ης αγωνιστικής:

ΑΟ Υπάτου – ΑΕ Ερμιονίδας  0-0
ΑΟ Εικοσιμίας – Παναργειακός  ΑΝΑΒΟΛΗ
Αμβρυσσέας Διστόμου – Ασπρόπυργος  0-0
Αστέρας Βλαχιώτη – ΑΕ Πελλάνας  1-1
Πάμισος – Καλαμάτα  ΔΙΑΚΟΠΗ
Ένωση Λέρνας – ΑΟ Κατασταρίου  ΑΝΑΒΟΛΗ
Μανδραϊκός – Παναρκαδικός  3-3

Η βαθμολογία:

Θ. Ομάδα Β
1 Καλαμάτα 21
2 Ασπρόπυργος 19
3 Παναργειακός 18
4 ΑΕ Ερμιονίδας 15
5 ΑΟ Υπάτου 12
6 Αμβρυσσέας Διστόμου 10
7 ΑΕ Πελλάνας 10
8 Μανδραϊκός 10
9 Παναρκαδικός 9
10 ΑΟ Κατασταρίου 8
11 Αστέρας Βλαχιώτη 8
12 Ένωση Λέρνας 2
13 Πάμισος Μεσσήνης 1
14 ΑΟ Εικοσιμίας 1