Τα αποτελέσματα και οι βαθμολογίες στους Ομίλους της Γ’ Εθνικής (11η 14η & 17η αγωνιστική)

Δράση και στους 8 Ομίλους είχαμε την Κυριακή (7/1) στη Γ’ Εθνική, όπου διεξήχθη η 14η αγωνιστική σε 3ο και 4ο Όμιλο και η 17η στον 2ο Όμιλο και η 11η σε 1ο, 5ο, 6ο, 7ο και 8ο Όμιλο.

Αναλυτικά:

1ος όμιλος

Τα αποτελέσματα της 11ης αγωνιστικής:

Απόλλων Παραλιμνίου-ΑΕ Διδυμότειχου  4-0
Νέστος Χρυσούπολης-Αετός Ορφανού  0-1
Δόξα Νέου Σιδηροχωρίου-Άρης Αβάτου  0-1
Μέγας Αλέξανδρος Καρπερής-Δόξα Προσκυνητών  0-1
Καβάλα-Μέγας Αλέξανδρος Ξηροποτάμου  3-0
Ορφέας Ξάνθης-Ελπίδα Σκουτάρεως  0-1

Η βαθμολογία:

 Θ.  Ομάδα ΑΓ Ν Ι Η ΓΥ ΓΚ Δ Β
1. Απόλλων Παραλιμνίου 11 7 3 1 22 5 17 24
2. Ελπίς Σκουτάρεως 11 7 3 1 15 8 7 24
3. Καβάλα 11 6 2 3 17 8 9 20
4. Αετός Ορφανού 11 5 3 3 11 10 1 18
5. Νέστος Χρυσούπολης 11 5 2 4 12 6 6 17
6. Άρης Αβάτου 11 4 5 2 8 7 1 17
7. ΑΕ Διδυμοτείχου 11 3 4 4 8 11 -3 13
8. Ορφέας Ξάνθης 11 3 3 5 7 10 -3 12
9. Δόξα Προσκυνητών 11 3 2 6 12 19 -7 11
10. Μέγας Αλέξ.Ξηροποτάμου 11 3 2 6 6 13 -7 11
11. Μέγας Αλέξ.Καρπερής 11 2 2 7 8 14 -6 8
12. Δόξα Ν.Σιδηροχωρίου 11 1 3 7 6 21 -15 6

Τα αποτελέσματα της 17ης αγωνιστικής:

Άρης Παλαιοχωρίου-Κιλκισιακός  2-0
Εδεσσαϊκός-Φίλιππος Αλεξάνδρειας  0-0
ΑΕ Καρίτσας-ΑΠΕ Λαγκαδά  1-1
Μακεδονικός-Πιερικός  2-1
Αγροτικός Αστέρας-Ηρακλής  0-3
ΦΑΣ Νάουσα-Αλμωπός Αριδαίας  0-0
Μέγας Αλέξανδρος Τρικάλων-Καμπανιακός  0-0
Ρεπό: ΑΟ Καρδίας

Η βαθμολογία:

  Θ.  Ομάδα ΑΓ Ν Ι Η ΓΥ ΓΚ Δ Β
1. Άρης Παλαιοχωρίου 16 11 2 3 28 12 16 35
2. Ηρακλής 16 10 4 2 28 11 17 34
3. Αλμωπός Αριδαίας 16 7 7 2 19 11 8 28
4. Μακεδονικός 16 8 4 4 16 11 5 28
5. ΦΑΣ Νάουσα 16 7 4 5 15 13 2 25
6. Εδεσσαϊκός 16 6 6 4 18 16 2 24
7. ΑΠΕ Λαγκαδά 16 6 6 4 26 22 4 24
8. Πιερικός 16 7 1 8 15 18 -3 22
9. Αγροτικός Αστέρας 16 6 4 6 18 23 -5 22
10. ΑΟ Καρδίας 15 6 2 7 17 17 0 20
11. Μέγας Αλεξ.Τρικάλων 16 5 4 7 16 22 -6 19
12. Φίλιππος Αλεξάνδρειας 16 4 4 8 12 18 -6 16
13. Κιλκισιακός 15 3 3 9 13 20 -7 12
14. ΑΕ Καρίτσας 16 2 6 8 16 24 -8 12
15. Καμπανιακός 16 1 3 12 10 29 -19 6

3ος όμιλος

Τα αποτελέσματα της 14ης αγωνιστικής:

Αστέρας Παραποτάμου-ΑΕΠ Καραγιαννίων  2-2
Σκουφάς Κομποτίου-Πανλευκάδιος  2-0
Ερμής Αμυνταίου-Καστοριά  1-0
Νέος Αμφίλοχος-Μακεδονικός Φούφα  0-1
Τηλυκράτης-Δόξα Κρανούλας  2-1
Θεσπρωτός-ΑΕ Λευκίμμης  1-0
Ρεπό: Εθνικός Φιλιππιάδας

Η βαθμολογία:

  Θ.  Ομάδα ΑΓ Ν Ι Η ΓΥ ΓΚ Δ Β
1. Τηλυκράτης 13 9 2 2 24 10 14 29
2. Μακεδονικός Φούφα 13 7 3 3 10 7 3 24
3. Ερμής Αμυνταίου 13 7 3 3 14 14 0 24
4. Θεσπρωτός 13 6 5 2 21 8 13 23
5. Νέος Αμφίλοχος 13 7 1 5 23 12 11 22
6. ΑΕ Λευκίμμης 13 6 3 4 16 12 4 21
7. ΑΕΠ Καραγιαννίων 13 5 3 5 17 19 -2 18
8. Δόξα Κρανούλας 13 4 6 3 12 14 -2 18
9. Σκουφάς Κομποτίου 13 2 7 4 7 12 -5 13
10. Εθνικός Φιλιππιάδας 12 3 3 6 8 16 -8 12
11. Καστοριά 13 2 3 8 8 17 -9 9
12. Πανλευκάδιος 13 0 8 5 7 15 -8 8
13. Αστέρας Παραποτάμου 13 1 3 9 9 20 -11 6

4ος όμιλος

Τα αποτελέσματα της 14ης αγωνιστικής:

Αχιλλέας Φαρσάλων-Οπούντιος Μαρτίνου  0-0
ΑΟ Σελλάνων-ΑΟ Θήβα  0-0
Ολυμπιακός Βόλου-ΑΠΟΚ Βελούχι  2-0
Ρήγας Φεραίος-Νίκη Βόλου  0-1
Αμβρυσσέας Διστόμου-Διγενής Νεοχωρίου  1-0
Αστέρας Ιτέας-ΝΠΣ Βόλος  0-1
Ρεπό: ΓΣ Αλμυρού

Η βαθμολογία:

  Θ.  Ομάδα ΑΓ Ν Ι Η ΓΥ ΓΚ Δ Β
1. Βόλος ΝΠΣ 13 12 0 1 38 9 29 36
2. ΓΣ Αλμυρού 12 8 1 3 15 8 7 25
3. Νίκη Βόλου 13 7 3 3 22 9 13 24
4. Αμβρυσσέας Διστόμου 13 7 2 4 18 15 3 23
5. Αστέρας Ιτέας 13 6 3 4 20 15 5 21
6. ΑΟ Σελλάνων 13 5 5 3 19 16 3 20
7. ΑΟ Θήβα 13 5 4 4 24 12 12 19
8. Ολυμπιακός Βόλου 13 5 4 4 12 9 3 19
9. Ρήγας Φεραίος 13 3 4 6 9 16 -7 13
10. Διγενής Νεοχωρίου 13 3 2 8 6 21 -15 11
11. Αχιλλέας Φαρσάλων 13 2 4 7 7 20 -13 10
12. Οπούντιος Μαρτίνου 13 2 2 9 11 25 -14 8
13. ΑΠΟΚ Βελούχι 13 2 0 12 7 33 -26 6

5ος όμιλος

Τα αποτελέσματα της 11ης αγωνιστικής:

Παναρκαδικός-Τσικλητήρας  0-1
ΠΑΟ Βάρδας-Πανηλειακός  1-2
Διαγόρας Βραχνεΐκων-Παλληξουριακός  1-0
Αστέρας Βλαχιώτη-Αχαϊκή  3-0
Αστέρας Αμαλιάδας-Ζάκυνθος  2-0
Καλαμάτα-ΑΣ Λεωνίδιο  3-1

Η βαθμολογία:

  Θ.  Ομάδα ΑΓ Ν Ι Η ΓΥ ΓΚ Δ Β
1. Αστέρας Βλαχιώτη 11 8 3 0 20 7 13 27
2. Αστέρας Αμαλιάδας 11 7 2 2 21 9 12 23
3. Πανηλειακός 11 6 3 2 16 6 10 21
4. Καλαμάτα 11 5 6 0 12 3 9 21
5. Τσικλητήρας 11 6 2 3 10 7 3 16
6. Παναρκαδικός 11 5 1 5 11 9 2 16
7. Διαγόρας Βραχνεΐκων 11 5 0 6 16 16 0 15
8. ΠΑΟ Βάρδας 11 4 2 5 7 9 -2 14
9. Ζάκυνθος 11 3 3 5 10 13 -3 12
10. Αχαϊκή 11 3 3 5 9 12 -3 12
11. Παλληξουριακός 11 2 1 8 7 24 -17 7
12. ΑΣ Λεωνίδιο 11 0 0 11 3 27 -24 0

6ος όμιλος

Τα αποτελέσματα της 11ης αγωνιστικής:

Εθνικός-ΑΣ Ρόδος  3-1
Πέλοπας Κιάτου-Ιάλυσος  0-1
Ένωση Πανασπροπυργιακού/Δόξας-ΑΠΟ Κερατσίνι  0-1
Ιωνικός-ΑΟ Ζευγολατιού  2-0
Διαγόρας Ρόδου-ΑΟ Λουτράκι (8/1)
Ρεπό: Προοδευτική

Η βαθμολογία:

  Θ.  Ομάδα ΑΓ Ν Ι Η ΓΥ ΓΚ Δ Β
1. Προοδευτική 10 7 2 1 17 3 14 23
2. Εθνικός 10 6 2 2 16 4 12 20
3. Ιάλυσος Ρόδου 10 4 5 1 14 9 5 17
4. ΑΠΟ Κερατσίνι 10 4 2 4 10 9 1 16
5. Διαγόρας Ρόδου 9 4 3 2 9 4 5 15
6. ΑΣ Ρόδου 10 4 3 3 9 9 0 15
7. Ιωνικός 10 3 4 3 7 6 1 13
8. ΑΟ Λουτράκι 9 3 3 3 8 5 3 12
9. Ασπρόπυργος 10 2 4 4 3 11 -8 10
10. Πέλοπας Κιάτου 10 1 3 6 4 14 -10 6
11. ΑΟ Ζευγολατιού 10 0 0 10 1 24 -23 0

7ος όμιλος

Τα αποτελέσματα της 11ης αγωνιστικής:

Ταμυναϊκός-Αιολικός  1-1
Πανθηραϊκός-Τριγλία Ραφήνας  2-0
Παναργειακός-ΑΕ Ερμιονίδα  1-1
Θύελλα Ραφήνας-ΑΟ Χαλκίς  2-1
Διαγόρας Αγίας Παρασκευής-Ερμής Κιβερίου  (10/1)
Ρεπό: Αήττητος Σπάτων

Η βαθμολογία:

  Θ.  Ομάδα ΑΓ Ν Ι Η ΓΥ ΓΚ Δ Β
1. Αήττητος Σπάτων 10 7 2 1 16 4 12 23
2. ΑΟ Χαλκίς 10 5 3 2 14 9 5 18
3. Παναργειακός 10 4 5 1 10 6 2 17
4. ΑΕ Ερμιονίδας 10 3 4 3 10 8 2 13
5. Θύελλα Ραφήνας 10 3 3 4 8 9 -1 12
6. Αιολικός 10 3 3 4 8 10 -2 12
7. Πανθηραϊκός 10 2 5 3 10 9 1 11
8. Διαγόρας Αγ.Παρασκευής 9 3 2 4 4 8 -4 11
9. Τριγλία Ραφήνας 10 3 1 6 10 16 -6 10
10. Ερμής Κιβερίου 9 2 4 3 11 15 -4 10
11. Ταμυναϊκός 10 2 2 6 6 13 -7 8

 


8ος όμιλος

Τα αποτελέσματα της 11ης αγωνιστικής:

ΟΦ Ιεράπετρας-ΑΕ Μυλοποτάμου  1-0
Ηλυσιακός-Ατσαλένιος  4-1
Άγιος Ιερόθεος-ΑΕ Κηφισιά  2-0
Ερμής Ζωνιανών-Φωστήρας  1-0
ΑΟ Παλαιόχωρας-Αιγάλεω  0-1
Ρεπό: Ηρόδοτος

Η βαθμολογία:

  Θ.  Ομάδα ΑΓ Ν Ι Η ΓΥ ΓΚ Δ Β
1. Ηρόδοτος 10 6 3 1 17 9 8 21
2. Αιγάλεω 10 6 1 3 12 9 3 19
3. Ηλυσιακός 10 4 5 1 13 5 8 17
4. ΟΦ Ιεράπετρας 10 4 4 2 10 8 2 16
5. Ατσαλένιος 10 4 4 2 10 8 2 16
6. Ερμής Ζωνιανών 10 3 3 4 9 14 -5 12
7. ΑΟ Παλαιόχωρας 10 2 4 4 7 10 -3 10
8. Φωστήρας 10 2 4 4 5 5 0 10
9. Άγιος Ιερόθεος 10 3 1 6 10 13 -3 10
10. ΑΕ Κηφισιά 10 1 5 4 9 13 -4 8
11. ΑΕ Μυλοποτάμου 10 1 4 5 6 14 -8 7