Στους 4 του Kυπέλλου ΕΠΣΚ Κυψέλη και Προάστιο

Σήμερα διεξήχθησαν οι δύο προημιτελικοί(ο πρώτος έγινε χτες και ο τέταρτος την άλλη Τετάρτη) του Kυπέλλου ΕΠΣΚ στην Κυψέλη και στην Ανάβρα. Τα φαβορί δεν αντιμετώπισαν ιδιαίτερα προβλήματα και προκρίθηκαν στους 4 του Kυπέλλου της Ένωσης.

Στην Κυψέλη η τοπική ομάδα υποδέχτηκε την αήττητη και πρωτοπόρο στη Β2′ ΕΠΣΚ Κρανιά. Οι γηπεδούχοι τα βρήκαν σκούρα για ένα ημίχρονο, όμως στο δεύτερο με χατ τρικ του Μαντέλα έφτασαν στη νίκη με 4-2. Στον ημιτελικό θα παίξουν με το Καρποχώρι και αυτή τη φορά στην έδρα τους.

Στην Ανάβρα ο Κένταυρος υποδέχτηκε τον κάτοχο του τίτλου Α.Ο.Σελλάνων. Τις δύο ομάδες χωρίζουν δύο κατηγορίες και αυτό είχε σαν αποτέλεσμα την εύκολη νίκη-πρόκριση του Προαστίου. Τρία τέρματα σε κάθε ημίχρονο οδήγησαν τους φιλοξενούμενους στο τελικό 0-6! Στον ημιτελικό το Προάστιο θα φιλοξενήσει το νικητή του Ατρόμητος Παλαμά-ΠΟΜ Θεσσαλικός.