Σπουδαία νίκη-ανατροπή στο φινάλε για Θύελλα, ευρεία επικράτηση του Ενιππέα!

Με δύο αναμετρήσεις άνοιξε η αυλαία της 7ης αγωνιστικής στη Γ’ ΕΠΣΚ και μάλιστα με χαρακτήρα βαθμολογικού ντέρμπι.

Στην Ιτέα, ο τοπικός Ενιππέας επιβλήθηκε με 4-0 του Ορφέα, ενώ «ματσάρα» είχαμε στο Νέο Μοναστήρι, όπου η Θύελλα αν και βρέθηκε δύο φορές πίσω στο σκορ, κατάφερε να αποδράσει με το «διπλό» στις καθυστερήσεις, κάνοντας το 7×7!

Α.Σ Ενιππέας – Ακαδημία Ορφέας
Για άλλη μία αγωνιστική η ομάδα της Ιτέας είχε πρωταγωνιστή τον 17χρονο Γιώργο Παππά που σημείωσε χατ-τρικ και άνοιξε το δρόμο της μεγάλης νίκης. Ο νεαρός επιθετικός σημείωσε τα πρώτα δύο τέρματα της ομάδας του και ο Κατράκης διαμόρφωσε το 3-0 του α’ μέρους. Το τελικό 4-0 «έγραψε» ο Γ. Παππάς στην επανάληψη.

Α.Ο Ν. Μοναστηρίου – Θύελλα Ριζοβουνίου
Συγκλονιστικό ματς έγινε στο Νέο Μοναστήρι. Οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν 1-0 στο 19′ με τον Βουβαλούδη για να έρθει η ισοφάριση από τη Θύελλα με τον Δημόπουλο στο 27′ σε 1-1. Στην επανάληψη ο Α.Ο.Ν.Μ. πήρε εκ νέου κεφάλι στο σκορ με τον Βαΐτση, ενώ στο 82′ οι «Πράσινοι» ισοφάρισαν με αυτογκόλ του Γάλλου και «λυτρώθηκαν» στο 92′ με κεφαλιά του Καμινιώτη από σέντρα του Κοτσάμπαση. Αξίζει να αναφέρουμε ότι για την ομάδα του Γ. Κοτσάμπαση δεν αγωνίστηκαν οι Νταουτάς και Αγραφιώτης.