Πρώτη ήττα στη Β’ φάση του Πανελληνίου από τον Αγ. Γεώργιο Γρεβενών για τις Κορασίδες των Τιτάνων

Την πρώτη τους ήττα σε τρεις αγώνες γνώρισαν οι Κορασίδες των Τιτάνων στη Β’ Φάση του Πανελληνίου πρωταθλήματος που διεξάγεται στη Θεσσαλονίκη.

Η ομάδα του Λευτέρη Χαντζιάρα ηττήθηκε με 48-55 από τον Κεραυνό Αγίου Γεωργίου Γρεβενών σε ένα ματς που ήταν σταθερά πίσω στο σκορ αλλά με διαφορά που απειλούσε συνεχώς τις πρωταθλήτριες ΕΚΑΣΔΥΜ και πάλεψε για την ανατροπή.

Ουσιαστικά οι πρωταθλήτριες Θεσσαλίας «πλήρωσαν» το 2ο δεκάλεπτο στο οποίο η πρωτοπόρος και αήττητη του 3ου Ομίλου κατάφερε να αναπτύξει διαφορά σε διψήφια τιμή και να πάει στα αποδυτήρια στο ημίχρονο με +11 για το 19-28.

Στην επανάληψη και δη στο 3ο δεκάλεπτο, οι Τιτάνες μείωσαν στο σκορ, ωστόσο δεν κατάφεραν να έχουν την ίδια αποτελεσματικότητα επιθετικά στην τελευταία περίοδο για να έρθει το 48-55

Τα δεκάλεπτα: 10-13, 19-28, 35-42, 48-55

Τιτάνες Παλαμά (Λ. Χατζιάρας): Κατσιαούνου 1, Ντούλα 6, Τσαρή 7 (1), Μ. Καρακώστα 3 (1), Βόλα, Πατούνη 21 (3), Μπακρατσή 5 (1), Αλ. Ντούλα.

Κεραυνός Αγίου Γεωργίου Γρεβενών (Βακουφτσή): Ε. Παππά 2, Τσιαρσιώτη 12 (3), Λιακοπούλου, Δαδάλη 8 (2), Θεοδώρου 10 (1), Φάρου 23 (2).