Πρεμιέρα με Κόροιβο για τον ΑΣ Καρδίτσας στην Α2 2018-19! Όλο το πρόγραμμα!

Από την Καρδίτσα θα ξεκινήσει το νέο του ταξίδι στην Α2 Εθνική κατηγορία ο ΑΣ Καρδίτσας Μέλι ΑΤΤΙΚΗ.

Δείτε ΕΔΩ την κλήρωση του κυπέλλου Ελλάδος 2018-19

Η κλήρωση που έγινε σήμερα (27/7) το μεσημέρι στα γραφεία της ΕΟΚ έφερε τον ΑΣΚ γηπεδούχο στην πρεμιέρα του πρωταθλήματος 2018-19, εκεί που θα φιλοξενήσει το Σάββατο 10 Οκτωβρίου τον Κόροιβο Αμαλιάδας, ομάδα της Ηλείας που τα τελευταία τέσσερα χρόνια δέσποζε στην Basketleague!

Η 2η αγωνιστική φέρνει την ομάδα του Γιάννη Τζήμα στο Ιβανώφειο για ματς με τον Ηρακλή, ενώ ακολουθούν δύο συνεχόμενα ματς με νεοφώτιστες ομάδες, αρχικά με τον Ιπποκράτη Κω στην Καρδίτσα και έπειτα με τον Διαγόρα Δρυοπιδέων στο Αιγάλεω!

Τα πρώτα θεσσαλικά ντέρμπι θα είναι στην Καρδίτσα, εκεί όπου ο ΑΣΚ θα φιλοξενήσει την 1η Δεκεμβρίου τον Ερμή Αγιάς για την 8η αγωνιστική, ενώ στις 5 Ιανουαρίου 2019 θα υποδεχτεί την έτερη ομάδα της θεσσαλίας, Αίολο Τρικάλων για τη 12η «στροφή».

Αξίζει να αναφέρουμε ότι δεν είναι μόνο η πρεμιέρα, αλλά και το φινάλε στην Καρδίτσα για τον ΑΣΚ, ο οποίος την 30ή και τελευταία αγωνιστική θα υποδεχτεί την Καβάλα του παλιού του γνώριμου, Γρηγόρη Παππά.

Αναλυτικά το πλήρες πρόγραμμα:

1η Αγωνιστική – 06/10/18

Αίολος Τρικάλων – Ερμής Αγιάς
Καστοριά – Χαρίλαος Τρικούπης
Απόλλων Πατρών – Ιωνικός Νικαίας
Μαρούσι – Καβάλα
ΑΣ Καρδίτσας Μέλι ΑΤΤΙΚΗ – Κόροιβος Αμαλιάδας
Ψυχικό – Ηρακλής
Εθνικός – Ιπποκράτης Κω
Αμύντας – Διαγόρας Δρυοπιδέων

2η Αγωνιστική – 13/10/18

Χαρίλαος Τρικούπης – Αίολος Τρικάλων
Ιωνικός Νικαίας – Καστοριά
Καβάλα – Απόλλων Πατρών
Κόροιβος Αμαλιάδας – Μαρούσι
Ηρακλής – ΑΣ Καρδίτσας Μέλι ΑΤΤΙΚΗ
Ιπποκράτης Κω – Ψυχικό
Διαγόρας Δρυοπιδέων – Εθνικός
Ερμής Αγιάς – Αμύντας

3η Αγωνιστική – 20/10/18

Αίολος Τρικάλων – Ιωνικός Νικαίας
Καστοριά – Καβάλα
Απόλλων Πατρών – Κόροιβος Αμαλιάδας
Μαρούσι – Ηρακλής
ΑΣ Καρδίτσας Μέλι ΑΤΤΙΚΗ – Ιπποκράτης Κω
Ψυχικό – Διαγόρας Δρυοπιδέων
Εθνικός – Αμύντας
Ερμής Αγιάς – Χαρίλαος Τρικούπης

4η Αγωνιστική – 27/10/18

Καβάλα – Αίολος Τρικάλων
Κόροιβος Αμαλιάδας – Καστοριά
Ηρακλής – Απόλλων Πατρών
Ιπποκράτης Κω – Μαρούσι
Διαγόρας Δρυοπιδέων – ΑΣ Καρδίτσας Μέλι ΑΤΤΙΚΗ
Αμύντας – Ψυχικό
Εθνικός – Ερμής Αγιάς
Ιωνικός Νικαίας – Χαρίλαος Τρικούπης

5η Αγωνιστική – 10/11/18

Αίολος Τρικάλων – Κόροιβος Αμαλιάδας
Καστοριά – Ηρακλής
Απόλλων Πατρών – Ιπποκράτης Κω
Μαρούσι – Διαγόρας Δρυοπιδέων
ΑΣ Καρδίτσας Μέλι ΑΤΤΙΚΗ – Αμύντας
Ψυχικό – Εθνικός
Ερμής Αγιάς – Ιωνικός Νικαίας
Χαρίλαος Τρικούπης – Καβάλα

6η Αγωνιστική – 17/11/18

Ηρακλής – Αίολος Τρικάλων
Ιπποκράτης Κω – Καστοριά
Διαγόρας Δρυοπιδέων – Απόλλων Πατρών
Αμύντας – Μαρούσι
Εθνικός – ΑΣ Καρδίτσας Μέλι ΑΤΤΙΚΗ
Ψυχικό – Ερμής Αγιάς
Κόροιβος Αμαλιάδας – Χαρίλαος Τρικούπης
Καβάλα – Ιωνικός Νικαίας

7η Αγωνιστική – 24/11/18

Αίολος Τρικάλων – Ιπποκράτης Κω
Καστοριά – Διαγόρας Δρυοπιδέων
Απόλλων Πατρών – Αμύντας
Μαρούσι – Εθνικός
ΑΣ Καρδίτσας Μέλι ΑΤΤΙΚΗ – Ψυχικό
Ερμής Αγιάς – Καβάλα
Χαρίλαος Τρικούπης – Ηρακλής
Ιωνικός Νικαίας – Κόροιβος Αμαλιάδας

8η Αγωνιστική – 01/12/18

Διαγόρας Δρυοπιδέων – Αίολος Τρικάλων
Αμύντας – Καστοριά
Εθνικός – Απόλλων Πατρών
Ψυχικό – Μαρούσι
ΑΣ Καρδίτσας Μέλι ΑΤΤΙΚΗ – Ερμής Αγιάς
Ιπποκράτης Κω – Χαρίλαος Τρικούπης
Ηρακλής – Ιωνικός Νικαίας
Κόροιβος Αμαλιάδας – Καβάλα

9η Αγωνιστική – 08/12/18

Αίολος Τρικάλων – Αμύντας
Καστοριά – Εθνικός
Απόλλων Πατρών – Ψυχικό
Μαρούσι – ΑΣ Καρδίτσας Μέλι ΑΤΤΙΚΗ
Ερμής Αγιάς – Κόροιβος Αμαλιάδας
Χαρίλαος Τρικούπης – Διαγόρας Δρυοπιδέων
Ιωνικός Νικαίας – Ιπποκράτης Κω
Καβάλα – Ηρακλής

10η Αγωνιστική – 15/12/18

Εθνικός – Αίολος Τρικάλων
Ψυχικό – Καστοριά
ΑΣ Καρδίτσας Μέλι ΑΤΤΙΚΗ – Απόλλων Πατρών
Μαρούσι – Ερμής Αγιάς
Αμύντας – Χαρίλαος Τρικούπης
Διαγόρας Δρυοπιδέων – Ιωνικός Νικαίας
Ιπποκράτης Κω – Καβάλα
Ηρακλής – Κόροιβος Αμαλιάδας

11η Αγωνιστική – 22/12/18

Αίολος Τρικάλων – Ψυχικό
Καστοριά – ΑΣ Καρδίτσας Μέλι ΑΤΤΙΚΗ
Απόλλων Πατρών – Μαρούσι
Ερμής Αγιάς – Ηρακλής
Χαρίλαος Τρικούπης – Εθνικός
Ιωνικός Νικαίας – Αμύντας
Καβάλα – Διαγόρας Δρυοπιδέων
Κόροιβος Αμαλιάδας – Ιπποκράτης Κω

12η Αγωνιστική – 05/01/19

ΑΣ Καρδίτσας Μέλι ΑΤΤΙΚΗ – Αίολος Τρικάλων
Μαρούσι – Καστοριά
Απόλλων Πατρών – Ερμής Αγιάς
Ψυχικό – Χαρίλαος Τρικούπης
Εθνικός – Ιωνικός Νικαίας
Αμύντας – Καβάλα
Διαγόρας Δρυοπιδέων – Κόροιβος Αμαλιάδας
Ιπποκράτης Κω – Ηρακλής

13η Αγωνιστική – 12/01/19

Αίολος Τρικάλων – Μαρούσι
Καστοριά – Απόλλων Πατρών
Ερμής Αγιάς – Ιπποκράτης Κω
Χαρίλαος Τρικούπης – ΑΣ Καρδίτσας Μέλι ΑΤΤΙΚΗ
Ιωνικός Νικαίας – Ψυχικό
Καβάλα – Εθνικός
Κόροιβος Αμαλιάδας – Αμύντας
Ηρακλής – Διαγόρας Δρυοπιδέων

14η Αγωνιστική – 19/01/19

Απόλλων Πατρών – Αίολος Τρικάλων
Καστοριά – Ερμής Αγιάς
Μαρούσι – Χαρίλαος Τρικούπης
ΑΣ Καρδίτσας Μέλι ΑΤΤΙΚΗ – Ιωνικός Νικαίας
Ψυχικό – Καβάλα
Εθνικός – Κόροιβος Αμαλιάδας
Αμύντας – Ηρακλής
Διαγόρας Δρυοπιδέων – Ιπποκράτης Κω

15η Αγωνιστική – 26/01/19

Αίολος Τρικάλων – Καστοριά
Ερμής Αγιάς – Διαγόρας Δρυοπιδέων
Χαρίλαος Τρικούπης – Απόλλων Πατρών
Ιωνικός Νικαίας – Μαρούσι
Καβάλα – ΑΣ Καρδίτσας Μέλι ΑΤΤΙΚΗ
Κόροιβος Αμαλιάδας – Ψυχικό
Ηρακλής – Εθνικός
Ιπποκράτης Κω – Αμύντας

16η Αγωνιστική – 02/02/19

Ερμής Αγιάς – Αίολος Τρικάλων
Χαρίλαος Τρικούπης – Καστοριά
Ιωνικός Νικαίας – Απόλλων Πατρών
Καβάλα – Μαρούσι
Κόροιβος Αμαλιάδας – ΑΣ Καρδίτσας Μέλι ΑΤΤΙΚΗ
Ηρακλής – Ψυχικό
Ιπποκράτης Κω – Εθνικός
Διαγόρας Δρυοπιδέων – Αμύντας

17η Αγωνιστική – 09/02/19

Αίολος Τρικάλων – Χαρίλαος Τρικούπης
Καστοριά – Ιωνικός Νικαίας
Απόλλων Πατρών – Καβάλα
Μαρούσι – Κόροιβος Αμαλιάδας
ΑΣ Καρδίτσας Μέλι ΑΤΤΙΚΗ – Ηρακλής
Ψυχικό – Ιπποκράτης Κω
Εθνικός – Διαγόρας Δρυοπιδέων
Αμύντας – Ερμής Αγιάς

18η Αγωνιστική – 16/02/19

Ιωνικός Νικαίας – Αίολος Τρικάλων
Καβάλα – Καστοριά
Κόροιβος Αμαλιάδας – Απόλλων Πατρών
Ηρακλής – Μαρούσι
Ιπποκράτης Κω – ΑΣ Καρδίτσας Μέλι ΑΤΤΙΚΗ
Διαγόρας Δρυοπιδέων – Ψυχικό
Αμύντας – Εθνικός
Χαρίλαος Τρικούπης – Ερμής Αγιάς

19η Αγωνιστική – 23/02/19

Αίολος Τρικάλων – Καβάλα
Καστοριά – Κόροιβος Αμαλιάδας
Απόλλων Πατρών – Ηρακλής
Μαρούσι – Ιπποκράτης Κω
ΑΣ Καρδίτσας Μέλι ΑΤΤΙΚΗ – Διαγόρας Δρυοπιδέων
Ψυχικό – Αμύντας
Ερμής Αγιάς – Εθνικός
Χαρίλαος Τρικούπης – Ιωνικός Νικαίας

20η Αγωνιστική – 02/03/19

Κόροιβος Αμαλιάδας – Αίολος Τρικάλων
Ηρακλής – Καστοριά
Ιπποκράτης Κω – Απόλλων Πατρών
Διαγόρας Δρυοπιδέων – Μαρούσι
Αμύντας – ΑΣ Καρδίτσας Μέλι ΑΤΤΙΚΗ
Εθνικός – Ψυχικό
Ιωνικός Νικαίας – Ερμής Αγιάς
Καβάλα – Χαρίλαος Τρικούπης

21η Αγωνιστική – 09/03/19

Αίολος Τρικάλων – Ηρακλής
Καστοριά – Ιπποκράτης Κω
Απόλλων Πατρών – Διαγόρας Δρυοπιδέων
Μαρούσι – Αμύντας
ΑΣ Καρδίτσας Μέλι ΑΤΤΙΚΗ – Εθνικός
Ερμής Αγιάς – Ψυχικό
Χαρίλαος Τρικούπης – Κόροιβος Αμαλιάδας
Ιωνικός Νικαίας – Καβάλα

22η Αγωνιστική – 16/03/19

Ιπποκράτης Κω – Αίολος Τρικάλων
Διαγόρας Δρυοπιδέων – Καστοριά
Αμύντας – Απόλλων Πατρών
Εθνικός – Μαρούσι
Ψυχικό – ΑΣ Καρδίτσας Μέλι ΑΤΤΙΚΗ
Καβάλα – Ερμής Αγιάς
Ηρακλής – Χαρίλαος Τρικούπης
Κόροιβος Αμαλιάδας – Ιωνικός Νικαίας

23η Αγωνιστική – 23/03/19

Αίολος Τρικάλων – Διαγόρας Δρυοπιδέων
Καστοριά – Αμύντας
Απόλλων Πατρών – Εθνικός
Μαρούσι – Ψυχικό
Ερμής Αγιάς – ΑΣ Καρδίτσας Μέλι ΑΤΤΙΚΗ
Χαρίλαος Τρικούπης – Ιπποκράτης Κω
Ιωνικός Νικαίας – Ηρακλής
Καβάλα – Κόροιβος Αμαλιάδας

24η Αγωνιστική – 30/03/19

Αμύντας – Αίολος Τρικάλων
Εθνικός – Καστοριά
Ψυχικό – Απόλλων Πατρών
ΑΣ Καρδίτσας Μέλι ΑΤΤΙΚΗ – Μαρούσι
Κόροιβος Αμαλιάδας – Ερμής Αγιάς
Διαγόρας Δρυοπιδέων – Χαρίλαος Τρικούπης
Ιπποκράτης Κω – Ιωνικός Νικαίας
Ηρακλής – Καβάλα

25η Αγωνιστική – 06/04/19

Αίολος Τρικάλων – Εθνικός
Καστοριά – Ψυχικό
Απόλλων Πατρών – ΑΣ Καρδίτσας Μέλι ΑΤΤΙΚΗ
Ερμής Αγιάς – Μαρούσι
Χαρίλαος Τρικούπης – Αμύντας
Ιωνικός Νικαίας – Διαγόρας Δρυοπιδέων
Καβάλα – Ιπποκράτης Κω
Κόροιβος Αμαλιάδας – Ηρακλής

26η Αγωνιστική – 13/04/19

Ψυχικό – Αίολος Τρικάλων
ΑΣ Καρδίτσας Μέλι ΑΤΤΙΚΗ – Καστοριά
Μαρούσι – Απόλλων Πατρών
Ηρακλής – Ερμής Αγιάς
Εθνικός – Χαρίλαος Τρικούπης
Αμύντας – Ιωνικός Νικαίας
Διαγόρας Δρυοπιδέων – Καβάλα
Ιπποκράτης Κω – Κόροιβος Αμαλιάδας

27η Αγωνιστική – 20/04/19

Αίολος Τρικάλων – ΑΣ Καρδίτσας Μέλι ΑΤΤΙΚΗ
Καστοριά – Μαρούσι
Ερμής Αγιάς – Απόλλων Πατρών
Χαρίλαος Τρικούπης – Ψυχικό
Ιωνικός Νικαίας – Εθνικός
Καβάλα – Αμύντας
Κόροιβος Αμαλιάδας – Διαγόρας Δρυοπιδέων
Ηρακλής – Ιπποκράτης Κω

28η Αγωνιστική – 24/04/19

Μαρούσι – Αίολος Τρικάλων
Απόλλων Πατρών – Καστοριά
Ιπποκράτης Κω – Ερμής Αγιάς
ΑΣ Καρδίτσας Μέλι ΑΤΤΙΚΗ – Χαρίλαος Τρικούπης
Ψυχικό – Ιωνικός Νικαίας
Εθνικός – Καβάλα
Αμύντας – Κόροιβος Αμαλιάδας
Διαγόρας Δρυοπιδέων – Ηρακλής

29η Αγωνιστική – 02/05/19

Αίολος Τρικάλων – Απόλλων Πατρών
Ερμής Αγιάς – Καστοριά
Χαρίλαος Τρικούπης – Μαρούσι
Ιωνικός Νικαίας – ΑΣ Καρδίτσας Μέλι ΑΤΤΙΚΗ
Καβάλα – Ψυχικό
Κόροιβος Αμαλιάδας – Εθνικός
Ηρακλής – Αμύντας
Ιπποκράτης Κω – Διαγόρας Δρυοπιδέων

30η Αγωνιστική – 05/05/19

Καστοριά – Αίολος Τρικάλων
Διαγόρας Δρυοπιδέων – Ερμής Αγιάς
Απόλλων Πατρών – Χαρίλαος Τρικούπης
Μαρούσι – Ιωνικός Νικαίας
ΑΣ Καρδίτσας Μέλι ΑΤΤΙΚΗ – Καβάλα
Ψυχικό – Κόροιβος Αμαλιάδας
Εθνικός – Ηρακλής
Αμύντας – Ιπποκράτης Κω