«Πεντάρα» στα Γρεβενά από τη Μικτή Κ14 της ΕΠΣΚ!

Με θριαμβευτικό τρόπο επικράτησε η Μικτή Κ16 της ΕΠΣ Καρδίτσας στα Γρεβενά το μεσημέρι της Τετάρτης (21/11).

Δείτε ΕΔΩ το ρεπορτάζ της Κ14

Η ομάδα του Μάκη Κατσαβριά επικράτησε με 1-5 της Μικτής ΕΠΣ Γρεβενών, «καθαρίζοντας» το πρώτο φετινό τρίποντο από το α’ μέρος, όταν και προηγήθηκε με 0-3!

Έτσι, το ενωσιακό μας συγκρότημα μετρά τέσσερις βαθμούς στις δύο πρώτες αγωνιστικές και συνεχίζει αήττητο την πορεία του στον 6ο Όμιλο του Πρωταθλήματος προεπιλογής Εθνικών ομάδων.

Μόλις στο 6′ ο Αργυρόπουλος με σουτ άνοιξε το σκορ για τους Καρδιτσιώτες που στο 11′ με τον ίδιο παίχτη «ζευγάρωσαν» τα τέρματά τους. Στο 28′ ο Μορφάκης έβαλε γερά θεμέλια νίκης, διαμορφώνοντας για τη Μικτή μας ομάδα το 0-3 του ημιχρόνου.

Παρά το σαφές προβάδισμα, η ομάδα της Καρδίτσας έδειξε σοβαρότητα και στην επανάληψη, όπου ο Μορφάκης με το δεύτερο προσωπικό του τέρμα ανέβασε τον δείκτη του σκορ στο 0-4, ενώ ο Ντίνας έκανε το 0-5 στο 59′.

Στα τελευταία λεπτά, οι γηπεδούχοι κατάφεραν να σημειώσουν με τον Σκρέκα το γκολ της τιμής.

Αξίζει να  αναφέρουμε ότι την αποστολή που διανυκτέρευσε στα Γρεβενά συνόδευσαν ο Αναπληρωτής Πρόεδρος  της ΕΠΣ Καρδίτσας κ. Λάμπρου Γεώργιος, ο Ταμίας και Πρόεδρος της Τεχνικής Επιτροπής κ. Παπαδάκος Πέτρος και η φροντιστής της ομάδας κ. Μανίκα Πόπη.

Μικτή ΕΠΣ Γρεβενών Κ14 (Β. Μωϋσίδης): Καλιαμπάκας, Μπαχτσεβάνος, Ντόβας, Λόλας, Τζιαμπίρης, Λίτσας, Βογιατζίδης, Αποστολίδης, Βαρσάμης, Εμπρικίδης, Αβραμίδης.

Μικτή ΕΠΣ Καρδίτσας Κ14 (Θ. Κατσαβριάς): Παπαστάθης, Τίγκας, Μπούρας, Μητσιάκης, Στάμος, Τσιαχματιώτης, Φώτης, Ντίνας, Αργυρόπουλος, Πούλιος, Μορφάκης. Αγωνίστηκαν και οι: Ρ. Κλιάφας, Εκίζογλου, Χονδρόπουλος, Αγγελάκης, Λυρίτσης, Β. Κλιάφας, Ανυφαντής.