Πέρασε με καρέ από τον Πλαστήρα και ανέβηκε 3ος ο ΑΟ Μαγούλας

Με τους τρεις βαθμούς της νίκης πέρασε ο ΑΟ Μαγούλας από την έδρα του Πλαστήρα με το ευρύ 0-4.

Το συγκρότημα του Κώστα και Σάκη Νταβουλιάκου μπήκε δυνατά στο παιχνίδι και δεν άφησε κανένα περιθώριο στους γηπεδούχους να διεκδικήσουν κάτι θετικό.

Οι «Πράσινοι» της Μαγούλας είχαν σε όλο το 90λεπτο τη διαχείριση του παιχνιδιού. Το σκορ άνοιξαν οι φιλοξενούμενοι με αυτογκόλ του Κορώνη στο 37′. Το 0-2 έγινε από την «άσπρη βούλα» με τον Βαγγέλη Μάγγο, ύστερα από πέναλτι που κέρδισε ο κινητικότατος Μιχαήλ και έτσι φτάσαμε στην ανάπαυλα του πρώτου ημιχρόνου.

Με την έναρξη του δευτέρου ημιχρόνου η ομάδα της Μαγούλας μπήκε δυνατά στο παιχνίδι και με ακόμη δύο τέρματα έδειξε ποιος είναι το αφεντικό του παιχνιδιού. Το 0-3 έκανε ο νεαρός ταλαντούχος Βαγγέλης Μάγγος με όμορφο διαγώνιο σουτ μέσα από την περιοχή.

Το κερασάκι στην τούρτα έβαλε ο Κώστας Παύλου με κεφαλιά, ύστερα από υπέροχη εκτέλεση κόρνερ του Μάγγου με τον Κωτούλα. Έτσι φτάσαμε στο φινάλε του αγώνα που βρήκε τους φιλοξενούμενους να παίρνουν τους τρεις βαθμούς της νίκης.

Το προπονητικό τιμ της ομάδας στο τέλος του αγώνα μοίρασε συγχαρητήρια για την προσπάθεια που κατέβαλαν οι ποδοσφαιριστές του ΑΟ Μαγούλας.

ΑΟ Μαγούλας (Κ. Νταβουλιάκος): Καλαμπαλίκης, Γκόλιας (Φιλίππου), Αντωνίου (Ν. Μάγγος), Παλάντζας, Βακουφτσής, Κωτούλας, Λ. Παύλου, Βρετός (Χ. Παύλου), Ευ. Μάγγος, Κ. Παύλου, Μιχαήλ (Νίκου).