«Πέρασαν» από τον Απόλλωνα οι Παίδες του ΓΑΣ Παλαμά

Ο ΓΑΣ Παλαμά κατάφερε να επικρατήσει στο ματς με τον Απόλλωνα Καρδίτσας για το πρωτάθλημα Παίδων του νομού μας.

Δείτε ΕΔΩ φωτορεπορτάζ του αγώνα

Η ομάδα του Κώστα Σερίφη επικράτησε στο κλειστό της Καρδίτσας με 52-59, έχοντας προβάδισμα σε όλη τη διάρκεια του αγώνα, το οποίο με κάποιες αυξομειώσεις, σταθεροποιήθηκε στα τέλη της 2ης και στην 3η περίοδο σε διψήφια τιμή.

Οι φιλοξενούμενοι είχαν σε καλή μέρα τους Χρήστο Σερίφη και Μπιρνάρα σε περιφέρεια και ρακέτα αντίστοιχα, ενώ ο Απόλλων πήρε σκορ με τους Κουτσιόγκουλο, Μανασή, Σακελλαρίου και Σπύρο Παππά, έχοντας τον Τζουβάρα ιδιαίτερα «μαχητικό» στα ριμπάουντ.

Στην 4η περίοδο η ομάδα του Κώστα Ναούμ και Σπύρου Παππά πίεσε για να πλησιάσει στο σκορ, έριξε τη διαφορά αλλά το 52-59 χάρισε τη νίκη στον ΓΑΣΠ.

Τα δεκάλεπτα: 11-18, 24-34, 34-44, 52-59

Απόλλων Καρδίτσας (Κ. Ναούμ – Σπ. Παππάς): Σπ. Παππάς 8, Κουτσιόγκουλος 14, Πράντζος 3 (1), Σακελλαρίου 12, Μανασής 12, Σχορετσανίτης 2, Τουφεξής 1, Ψηφής, Σδρόλιας, Τζουβάρας, Χατζόπουλος, Πυργιώτης.

ΓΑΣ Παλαμά (Κ. Σερίφης): Γ. Καρακώστας 12, Χρ. Σερίφης 19 (1), Μπιρνάρας 25, Ευ. Σερίφης 3 (1), Αραμπατζής, Πολίτης, Πάσχος, Δέσκατας, Λιάπης, Πέτρου.