Ξέσπασε το πρωτοπόρο Μελισσοχώρι, εντυπωσιακοί Ερμής και Άμπελος (Β1′ ΕΠΣΚ)

Με εμφατικό σκορ πέρασε από το Παλιούρι το Μελισσοχώρι και συνεχίζει να οδηγεί την κούρσα του πρωταθλήματος. Στη δεύτερη θέση ανέβηκαν Καλλιφώνι και Άρης Αγίας Παρασκευής μετά τις νίκες τους επί των Αστέρα Δασοχωρίου και Κεραυνού Σταυρού αντίστοιχα. Εντυπωσιακές νίκες πέτυχαν οι Ερμής Μαυραχάδων και Άμπελος επί των Παλαμαϊκής και Μαυραϊκής αντίστοιχα. Σεφτέ για την Αναγέννηση στην έδρα του Άρη Φίλιας.

Το ρεπορτάζ των αγώνων:

Με 2-0 προηγήθηκαν οι γηπεδούχοι με τη φιλοξενούμενη ομάδα να μειώνει στο β’ μέρος χωρίς όμως να αλλάζει κάτι στο τελικό σκορ.

Με τον Μπρουζιώτη προηγήθηκαν οι γηπεδούχοι, όμως ο Άρης πέτυχε την ανατροπή στο β’ μέρος με τον Δήμου αρχικά και το Σακελλαρόπουλο στο τέλος του παιχνιδιού.

Παλαμαϊκή – Ερμής Μαυραχάδων 2014 0-3

Με πρωταγωνιστή τον Τσουπαρέλο που πέτυχε χατ-τρικ οι φιλοξενούμενοι πέρασαν εντυπωσιακά από τον Παλαμά.

Με τον πλέον εντυπωσιακό τρόπο πέρασε από το Παλιούρι το πρωτοπόρο Μελισσοχώρι και παρέμεινε μόνο πρώτο στη βαθμολογία.

Με τον Μπαντή προηγήθηκαν οι γηπεδούχοι με το… καλημέρα της αναμέτρησης. Ο Ξαφάκης σκόραρε το δεύτερο τέρμα των γηπεδούχων με το Χαρίτο να μειώνει στο ημίχρονο. Στο β’ ημίχρονο είχαμε… επανάληψη του α’ μέρους. Ο Μπαντής έκανε το 3-1 και ο Ξαφάκης το 4-1. Οι φιλοξενούμενοι μείωσαν με το Χαρίτο για το τελικό σκορ.

Με σκόρερ τους Νταντάμη και Απ. Κατσάρα οι φιλοξενούμενοι βρέθηκαν κοντά στο πρώτο τρίποντο. Όμως ο Ρούσσος σκόραρε δύο φορές και έδωσε από ένα βαθμό στις δύο ομάδες.

Τον Κεραυνό Σταυρού υποδέχεται το Μελισσοχώρι την επόμενη αγωνιστική. Εκτός έδρας αναμετρήσεις για Καλλιφώνι και Άρη Αγίας Παρασκευής.