Νίκη ψυχής για τις Γυναίκες των Τιτάνων κόντρα στον Αίολο Τρικάλων!

Νίκη για το Γυναικείο πρωτάθλημα της ΕΣΚΑΘ των Τιτάνων Παλαμά απέναντι στον Αίολο Τρικάλων 63-62.

Η ομάδα του Λευτέρη Χαντζιάρα, εμφανώς επηρεασμένη από την πολυήμερη αποχή από τις αγωνιστικές υποχρεώσεις (από 19/11/2017) ξεκίνησε νωθρά τον αγώνα και βρέθηκε πίσω στο σκορ από το ξεκίνημα του αγώνα (ημίχρονο 25-30).

Η κατάσταση όμως άλλαξε από την αρχή του β΄ Ημιχρόνου, τα κορίτσια βελτιώθηκαν αισθητά τόσο επιθετικά όσο και αμυντικά με αποτέλεσμα να αναλάβουν τα ηνία του παιχνιδιού και να προηγούνται συνεχώς στο σκορ μέχρι και το τελευταίο σφύριγμα.

Αν οι νεαρές Παλαμιώτισσες ήταν πιο προσεκτικές στις τελικές τους προσπάθειες στο τελευταίο δεκάλεπτο, θα είχε αποφευχθεί και το αγχωτικό φινάλε.

Με άρωμα τελικών Θεσσαλίας (των τελευταίων ετών) το επόμενο ματς Ολυμπιακός Βόλου Κ21 – Τιτάνες Παλαμά.

Τα δεκάλεπτα: 12-16, 25-30, 50-49, 63-62

Τιτάνες Παλαμά (Λ. Χαντζιάρας): Κατσιαούνου, Αλ. Ντούλα, Τσερέπη 4, Μαγαλιού, Μ. Καρακώστα 3 (1), Μπακράτση 3 (1), Αθ. Ντούλα 6 (2), Ε. Καρακώστα 2, Πατούνη 19 (1), Μπενέκη 13 (1), Τζέλλα 9 (1), Δασκαλοπούλου 2.

Αίολος Τρικάλων (Χρ Αλεξοπούλου): Βουτσούμπη 4, Παπαδημητρίου 12, Πανοπούλου 6, Σταυροπούλου, Κατσίκη 4, Τσέλιου, Μπούζα 12, Δριβάλα 15 (2), Πίσπα, Καράση, Τσουμπανίδου 8.