Νίκη κορυφής ο Άρης, μεγάλη νίκη ο Εθνικός (photos)

«Κόλλησε» στην έδρα της Μαγούλας ο πρωτοπόρος Πλαστήρας και απέκτησε συγκάτοικο στην κορυφή τον Άρη Καρδίτσας, που κέρδισε με το ρευστό 1-0 τον Ήφαιστο. Εύκολα πέρασε από τη Γελάνθη η τρίτη στη βαθμολογία Αργεντινή. Μεγάλη νίκη πέτυχε ο Εθνικός Καρδίτσας επί του Κεραυνού Φράγκου και τον «έριξε» στην πέμπτη θέση. Συνέτριψε τον Ατρόμητο Γεωργικού ο Αίας Μαραθέας και βρέθηκε μετά από καιρό στην τέταρτη θέση.

Τα αποτελέσματα της 15ης αγωνιστικής:

Εθνικός Καρδίτσας – Κεραυνός Φράγκου 4-2
Ασπίδα Κρύας Βρύσης – Α.Ε. Ρούσσου 3-0 α.α.

Εθνικός Καρδίτσας – Κεραυνός Φράγκου

ethnikoskarditsas-keravnosfragkou-(2015-16)-5  ethnikoskarditsas-keravnosfragkou-(2015-16)-4

Σπουδαίο παιχνίδι με πολλά τέρματα έγινε στο γήπεδο του Νοσοκομείου με την ομάδα του Εθνικού να καταβάλλει την αντίσταση του Κεραυνού παίρνοντας μεγάλη νίκη.

ethnikoskarditsas-keravnosfragkou-(2015-16)-3

Οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν με τους Θ. Μουσαφείρη και Ανδ. Χατζή, που ήταν και το σκορ ημιχρόνου. Στο δεύτερο ο Μουσαφείρης έκανε το 3-0 σκοράροντας εκ νέου, για να μειώσει η φιλοξενούμενη ομάδα με τον Πολύζο από το σημείο του πέναλτι.

Ο Χατζής έκανε το 4-1 και στις καθυστερήσεις ο Πολύζος ξανά από το σημείο του πέναλτι έκανε το τελικό 4-2.

Αστροναύτης Γελάνθης – Αργεντινή Καρδίτσας

Χωρίς να αντιμετωπίσει δυσκολίες η Αργεντινή πέρασε από τη Γελάνθη και επέστρεψε στα νικηφόρα αποτελέσματα. Το σκορ άνοιξε ο Δημητρίου με το Ρουμελιώτη να βάζει τις βασεις της νίκης με το 0-2. Οι γηπεδούχοι μείωσαν και ξαναμπήκαν στο παιχνίδι, όμως το δεύτερο προσωπικό τέρμα του Δημητρίου επανέφερε τη διαφορά στα δύο τέρματα. Το τελικό σκορ διαμόρφωσε ο νεαρός Χατζής.

Άρης Καρδίτσας – Ήφαιστος

ariskarditsas-ifaistos-(2015-16)-3

Πολύ δύσκολα κατέβαλλε το εμπόδιο του Ήφαιστου στην Αγία Παρασκευή ο γηπεδούχος Άρης ανεβαίνοντας στην κορυφή.

ariskarditsas-ifaistos-(2015-16)-2

Το γκολ πέτυχε ο Βαϊνάς στο 86′, από ένα δοκάρι είχαν στα επόμενα λεπτά οι δύο ομάδες.

ariskarditsas-ifaistos-(2015-16)-1

Α.Ο. Μαγούλας – Α.Σ. Πλαστήρας

Ακόμη και τη νίκη μπορούσε να κατακτήσει η γηπεδούχος ομάδα, όμως ο Μέρι αστόχησε με το 0-0 να μένει μέχρι το φινάλε της αναμέτρησης.

Αίας Μαραθέας – Ατρόμητος Γεωργικού

Εύκολα έφτασε στο τρίποντο ο γηπεδούχος Αίας ανεβαίνοντας παράλληλα στην τέταρτη θέση και πλησίασε ακόμη περισσότερο την κορυφή. Χατ-τρικ σημείωσε ο Θ. Κρικέλης και δύο τέρματα ο νεοαποκτηθείς Παπαδόπουλος.

Ξεκούραστο τρίποντο για τον Άρη, ενώ εύκολο έργο έχει και ο Πλαστήρας στην έδρα του με τον Αστροναύτη στην επόμενη αγωνιστική. Βατές εκτός έδρας αναμετρήσεις για Αργεντινή και Αία Μαραθέας.