Νίκησε την Πράσινη Γωνιά η Ελπίδα Καρδίτσας!

Με νίκη επί της Πράσινης Γωνιάς συνέχισε τις υποχρεώσεις της στη Β’ ΕΣΚΑΘ η Ελπίδα Καρδίτσας!

Το μεσημέρι της Κυριακής (25/11) κύλησε με τους Καρδιτσιώτες να πετυχαίνουν τη δεύτερη νίκη τους σε τρία ματς, επικρατώντας με 74-61 του Τρικαλινού αντιπάλου για την 4η αγωνιστική.

Η ομάδα του Βασίλη Γανιά είχε προβάδισμα σε όλο το ματς και μάλιστα από τη β’ περίοδο αυτό κυμαινόταν μεταξύ διψήφιας και μονοψήφιας τιμής για να σταθεροποιηθεί σε διψήφιο αριθμό στο τελευταίο δεκάλεπτο.

Ο επιθετικός πλουραλισμός έπαιξε το ρόλο του για τους γηπεδούχους που με τον Αλεξανδρή να σταματά στους 32 πόντους και τους Παγγαφίλη, Κωστή και Τσιάκαλο να προσθέτουν άλλους τόσους για το τελικό 74-61. Μάλιστα, η διαφορά στην τελευταία περίοδο έφτασε και στο μέγιστο +20, με ελάχιστες διαφορροποιήσεις στα  τελευταία δύο λεπτά.

Τα δεκάλεπτα: 20-14, 40-30, 56-46, 74-61

Ελπίδα Καρδίτσας (Β. Γανιάς): Ανδριώτης, Παγγαφίλης 12 (3), Ντεβές 6 (2), Κωστής 13 (2), Αντωνίου 4, Τσιάκαλος 7 (1), Αλεξανδρής 32.

Πράσινη Γωνιά (Τσάτσος Θεόδωρος): Ντρίτσι 2, Καρμάλης, Μπάλτος, Α. Μπέντας 3 (1), Μπάρδας 20 (2), Μαντάς 11 (1), Παπαθανασίου 7 (1), Τσάτσος 14, Φιλίππου, Μπλαντής 4