Νίκησαν Νικόπολη και «πάτησαν» 6άδα οι Τιτάνες!

Πιο άνετα μπορούν να αισθάνονται οι Τιτάνες Παλαμά στο πρωτάθλημα της Γ’ Εθνικής μετά και τη 12η αγωνιστική!

Η ομάδα του Χρήστου Ζαχαρέλη νίκησε τη Νικόπολη Πρέβεζας με 84-72, έφτασε τις 6 νίκες στη σεζόν (6-5) και ανέβηκε στην 6η θέση και πιστοποίησε την ανοδική της πορεία στον 3ο Όμιλο, με μία ακόμη ελπιδοφόρα εμφάνιση!

Η Νικόπολη μπήκε δυνατά στον αγώνα και προηγήθηκε ακόμα και με 0-10, στα μισά του πρώτου δεκαλέπτου.

Οι παίκτες του Χρ. Ζαχαρέλη, αφυπνίστηκαν, ευτυχώς έγκαιρα, και το πρώτο δεκάλεπτο τελείωσε με 5 πόντους διαφορά, 21-26.

Η ομάδα της Πρέβεζας, φάνηκε να μην έχει την ίδια όρεξη στο δεύτερο δεκάλεπτο και σε συνδυασμό με την βελτίωση της απόδοσης των Τιτάνων, η διαφορά ανακτήθηκε και σκορ ημιχρόνου 41-32.

Οι Τιτάνες, χωρίς τους Τσιαμπά, Τσιούμα και Αρχοντούλη, πάτησαν γκάζι, σοβαρεύτηκαν και με διαφορά σταθερά στους 15 πόντους, τα σουτ έμπαιναν πιο εύκολα.

Τα δεκάλεπτα: 21-26, 41-32, 65-49, 84-72

Τιτάνες Παλαμά (Χρ. Ζαχαρέλης): Χρ. Ζωϊτσάκος 15 (1), Φαλάγγας, Μπακαβέλος, Χανέλι 7 (1), Γκογκίδης 15 (2), Κατσαδούρος 15 (3), Καραϊσκάκης 11 (1), Σ. Φαλιάκης, Μακρής 6 (2), Καραδήμας 15 (2), Γκαγκανάσιος.

Νικόπολη Πρέβεζας (Κ. Παπίρης): Κοντογιάννης 23, Ζήκας, Τζίμας, Παπαχρηστος 2, Κακιούζης 23 (4), Παπαμιχαήλ 10, Ρέμπης 2, Μουλάς 10, Βαβέτσης  3(1), Δουβλής.