Μπορούσαν τη μεγάλη ανατροπή οι Τιτάνες – Ήττα από τον Ολυμπιακό Βόλου!

Οι Τιτάνες Παλαμά ηττήθηκαν από τον Ολυμπιακό Βόλου για την 3η αγωνιστική του 3ου Ομίλου στη Γ’ Εθνική.

Η ομάδα του Χρήστου Ζαχαρέλη γνώρισε την ήττα με 75-85, σε ένα ματς όπου το κακό πρώτο ημίχρονο δεν επέτρεψε τους Παλαμιώτες να πετύχουν μία μεγάλη ανατροπή!

Δείτε ΕΔΩ φωτορεπορτάζ από την αναμέτρηση

Οι Τιτάνες βρέθηκαν να χάνουν με 11-30 στο 11′  να «μαζέψουν» τη διαφορά στο 15′ για το 24-32, αλλά να πάνε στα αποδυτήρια με σκορ 26-47.

Στην επανάληψη έφτασαν το παιχνίδι έως και το -4 αλλά δεν κατάφεραν να πανηγυρίσουν το ροζ φύλλο αγώνα.

Το ματς ξεκίνησε νωθρά για τους γηπεδούχους που δεν κατάφεραν να βρουν ρυθμό, ενώ στον αντίποδα, είδαν τον Μπόγδανο να σκοράρει εύκολα από τη μέση απόσταση και τη ρακέτα. Το 4-9 μετατράπηκε σε 11-30 στο 12′, σε διάστημα που οι επιστροφές στην άμυνα αλλά κυρίως οι βοήθειες δε λειτούργησαν ώστε να αποφευχθεί το μεγάλο σερί των φιλοξενούμενων.

Παρόλα αυτά και μέσα σε τέσσερα λεπτά, οι Τιτάνες κατάφεραν να αντιδράσουν χάρη στους Γκογκίδη, Χρήστο Ζωιτσάκο και Τσούμα, μειώνοντας στο 16′ σε 24-32.

Η αντίδραση της ομάδας του Παναγιώτη Γκουγκουτούδη ήταν άμεση, αφού έτρεξε σερί 2-15 και πήγε στα αποδυτήρια με μεγάλο προβάδισμα, 26-47 στο ημίχρονο.

Στο 3ο δεκάλεπτο οι Τιτάνες ανέκαμψαν και βάζοντας περισσότερους παίχτες στην επιθετική τους εξίσωση, κατάφεραν με τον Γκογκίη, τον Τσιαμπά και τον Κατσιαδούρο να «ροκανίσυν» τη διαφορά για το 56-64.

Στην 4η περίοδο επιχειρήθηκε η μεγάλη ανατροπή, με τους Παλαμιώτες να μειώνουν σε 71-75 στο 36′, όμως στη συνέχεια δέχτηκαν συνεχόμενα τρίποντα και δεν κατάφεραν να προσπεράσουν, για το 75-85.

Τα δεκάλεπτα: 10-27, 26-47, 56-64, 75-85

Τιτάνες Παλαμά (Χρ. Ζαχαρέλης): Τσιαμπάς 5, Τσούμας 12, Χανέλι 5 (1), Χρ. Ζωιτσάκος 12 (1), Γκογκίδης 29 (2), Κατσιαδούρος 8 (2), Καραϊσκάκης 4, Κουτρούλης, Μακρής, Καραδήμας 5 (1), Αρχοντούλης, Γκαγκανάσιος.

Ολυμπιακός Βόλου (Π. Γκουγκουτούδης): Στύλλας 10 (3), Μπράμι, Δαδάνης, Ίλτσογλου 11, Κυριακόπουλος 15, Γκόγκα, Μπόγδανος 36 (4), Μπουσκολίτης, Σκαμάγκας 3 (1), Αναστασόπουλος 5 (1), Χαρχαρής, Λουλούδης 5