Μισή ντουζίνα γκολ στο Βόλο οι Ελπίδες!

Οι Ελπίδες δεν είχαν κανένα πρόβλημα να φύγουν με το «διπλό» από τον γειτονικό Βόλο για την 21η και προτελευταία αγωνιστική της Α’ Εθνικής Γυναικών, συνδυάζοντας σκορ και θέαμα.

Με τρία γκολ σε κάθε μέρος και σόου της Μπεντανκούρ που τελείωσε το ματς με «καρέ», οι δευτεραθλήτριες Ελλάδος έκαναν το καθήκον τους, σε ένα ματς που έκανε την επανεμφάνισή της η Βόλη, η οποία επέστρεψε από τις ΗΠΑ αφού είναι περίοδος διακοπών στις φοιτητικές της σπουδές.

Στο πρώτο ημίχρονο, οι Μπεντανκούρ, Αλεξίου, Γιαμαλή έκαναν το σκορ 0-3, ενώ με χατ-τρικ στην επανάληψη, η Μπεντανκούρ ανέβασε τον δείκτη του σκορ στο 0-6 και τα προσωπικά της τέρματα στα τέσσερα.

Ελπίδες: Βαδάση, Σίμου, Αλεξίου (60′ Βόλη), Πύθουλα, Νενέ, Ξάνθη (46′ Δρόσου), Κιάμου (60′ Κιάμου), Μάλλιαρη, Γιαμαλή (60′ Μανούκα), Μισιρλή, Μπετανκούρ.