Κ16 ΕΠΣΚ: Πρώτος ξανά ο Πανελλήνιος, διπλό με ανατροπή για ΠΑ Σοφάδων! (8η αγωνιστική)

Συναρπαστική ήταν η δράση στην 8η αγωνιστική του πρωταθλήματος Κ14 της ΕΠΣΚ.

Ο Πανελλήνιος πέρασε άνετα από το Λεοντάρι και σε συνδυασμό με την αναβολή του αγώνα Πλαστήρας – ΑΕ Μουζακίου λόγω του βαρύ τερέν από την κακοκαιρία, πέρασε μόνος πρώτος στην κορυφή.

Η ΠΑ Σοφάδων αν και αγωνίστηκε με απουσίες και  βρέθηκε πίσω στο σκορ με 2-0, κατάφερε με ανατροπή να φτάσει στο 2-3 και να «πιάσει» στη 2η θέση τον Πλαστήρα.

Στη Φαναρίου, Αστέρας και ΑΟΚ τα έδωσαν όλα και το  τελικό 1-1 διαμορφώθηκε στα τελευταία δύο λεπτά, με τους γηπεδούχους να προηγούνται και τους φιλοξενούμενους να ισοφαρίζουν αστραπιαία.

Τέλος χορταστικά ματς έγιναν σε «Γ. Μπαζης» και Ρούσσο, όπου Αναγέννηση και ΑΠΟΚ επικράτησαν των Ηρακλή Παλαμά και Απόλλωνα Μακρυχωρίου αντίστοιχα.

Τα αποτελέσματα της 8ης αγωνιστικής:

Αναγέννηση – Ηρακλής Παλαμά 3-2 (2-2 ημίχρονο) – (Αλί Μπάνι x3 – Σπυρόπουλος, Κοντογιάννης)
ΑΠΟΚ – Απόλλων Μακρυχωρίου 10-0 (7-0 ημίχρονο) – (Φίλιππου x4, Τίκας, Παδιώτης, Παναγιώτου, Τσιγάρας, Βάσκος, Κολοβός)
Πλαστήρας – Α.Ε Μουζακίου ΑΝΑΒΟΛΗ
Α.Ε Λεονταρίου – Πανελλήνιος 0-6 (0-4 ημίχρονο) – (Καραγιάννης x3, Μουζίνας, Μάγγος, Γραββάνης)
Εθνικός Καρδίτσας – Π.Α. Σοφάδων 2-3 (2-1 ημίχρονο) – (Βούρδας, Παπαλίτσας – Ζουρνατζόγλου, Πολύζος, Πασχαλίδης)
Αστέρας – ΑΟΚ 1-1 (0-0 ημίχρονο) – (Σιλιάς – Παΐσης)