Κ14 ΕΠΣΚ, 1ος Όμιλος: Διπλό στο ντέρμπι για Ηρακλή Παλαμά, έπιασε κορυφή η Νίκη Καμινάδων! (5η αγωνιστική)

Με όλους τους φιλοξενούμενους να επικρατούν, εύκολα ή δύσκολα και τη Νέα Νίκη Καμινάδων μοναδική γηπεδούχο που πήρε τρίποντο και μάλιστα ικανό να την ανεβάσει στην κορυφή της βαθμολογίας, κύλησε η 5η αγωνιστική στον 1ο Όμιλο του πρωταθλήματος Κ14 της ΕΠΣΚ.

Δείτε ΕΔΩ το ρεπορτάζ του 1ου Ομίλου

Στα ντέρμπι της ημέρας, ο Ηρακλής Παλαμά πέρασε από την Αναγέννηση την οποία υποχρέωσε στην πρώτη της ήττα, ενώ η ΠΑ Σοφάδων επικράτησε με το ίδιο σκορ της Ακαδημίας Ποδοσφαίρου.

Τα αποτελέσματα της 5ης αγωνιστικής:

Ενιπέας Ιτέας – Ασκληπιός 1-5 (0-4 ημίχρονο) – (Σ. Λύτρας – Κουτσουκιός, Αλ. Μπετχαβάς x3, Θ. Ζαρνάβαλος)
Νέα Νίκη Καμινάδων – Α.Ο Καρδίτσας 11-1 (6-0 ημίχρονο) – (Κουτσιούμπας x3, Καρανάσιος x3, Θ. Ανανγνωστοπούλου x2, Φώτης, Τσουκαλάς, Νταλαμπίρας – Γερούκης)
Αναγέννηση – Ηρακλής Παλαμά  1-2 (0-2 ημίχρονο) – (Ρ. Αργυρόπουλος – Ζητούνης x2)
Α.Πο.Κ – Π.Α Σοφάδων 1-2 (1-1 ημίχρονο) – (Αγορόπουλος – Γιακ. Μπαντής x2)
Ρεπό: Ακαδημία Πανελλήνιος

Θ. Ομάδα Β. Αγ. Ν. Ι. Η. Επίθ. Άμυν. Διάφ.