Κύπελλο Ελλάδος: Στον ίδιο Όμιλο ΠΑΟΚ-Άρης, βατές κληρώσεις για τους «μεγάλους»

Ολοκληρώθηκε πριν από λίγο η διαδικασία κλήρωσης της 4ης φάσης του Κυπέλλου Ελλάδας, στην οποία οι συμμετέχουσες ομάδες από τη Super League, την Football League και την Γ’ Εθνική συγκρότησαν 8 προκριματικούς ομίλους.

Η κληρωτίδα είχε…κέφια, καθώς ΠΑΟΚ και Άρης βρίσκονται στον ίδιο όμιλο και κοντράρονται την επόμενη εβδομάδα στην Τούμπα!

Φυσικά, να υπενθυμίσουμε ότι από κάθε όμιλο προκρίνονται οι δύο πρώτες ομάδες.

Αναλυτικά οι όμιλοι και το πρόγραμμα του Κυπέλλου Ελλάδος:

1ος όμιλος
Aτρόμητος
ΠΑΣ Γιάννινα
Ηρακλής
Θύελλα Καμαρίου

1η αγωνιστική (25-26-27/09/2018)
Aτρόμητος-ΠΑΣ Γιάννινα
Θύελλα Καμαρίου-Ηρακλής

2η αγωνιστική (30-31/10/2018 και 01/11/2018)
Ηρακλής-Ατρόμητος
ΠΑΣ Γιάννινα-Θύελλα Καμαρίου

3η αγωνιστική (4-5-6/12/2018)
Ηρακλής-ΠΑΣ Γιάννινα
Θύελλα Καμαρίου-Ατρόμητος


2ος όμιλος
ΑΕΚ
Λαμία
Απόλλων Λάρισας
Βόλος

1η αγωνιστική (25-26-27/09/2018)
ΑΕΚ-Λαμία
Βόλος-Απόλλων Λάρισας

2η αγωνιστική (30-31/10/2018 και 01/11/2018)
Απόλλων Λάρισας-ΑΕΚ
Λαμία-Βόλος

3η αγωνιστική (4-5-6/12/2018)
Απόλλων Λάρισας-Λαμία
Βόλος-ΑΕΚ


3ος όμιλος
Παναιτωλικός
Παναθηναϊκός
Κισσαμικός
Ιεράπετρα

1η αγωνιστική (25-26-27/09/2018)
Παναιτωλικός-Παναθηναϊκός
Ιεράπετρα-Κισσαμικός

2η αγωνιστική (30-31/10/2018 και 01/11/2018)
Κ2ισσαμικός-Παναιτωλικός
Παναθηναϊκός-Ιεράπετρα

3η αγωνιστική (4-5-6/12/2018)
Κισσαμικός-Παναθηναϊκός
Ιεράπετρα-Παναιτωλικός


4ος όμιλος
ΠΑΟΚ
Άρης
Εργοτέλης
Αήττητος Σπάτων

1η αγωνιστική (25-26-27/09/2018)
ΠΑΟΚ-Άρης
Αήττητος Σπάτων-Εργοτέλης

2η αγωνιστική (30-31/10/2018 και 01/11/2018)
Εργοτέλης-ΠΑΟΚ
Άρης-Αήττητος Σπάτων

3η αγωνιστική (4-5-6/12/2018)
Εργοτέλης-Άρης
Αήττητος Σπάτων-ΠΑΟΚ


5ος όμιλος
Ολυμπιακός
Λεβαδειακός
Παναχαϊκή
Άρης Αβάτου

1η αγωνιστική
Ολυμπιακός-Λεβαδειακός (25-26-27/09/2018)
Άρης Αβάτου-Παναχαϊκή

2η αγωνιστική (30-31/10/2018 και 01/11/2018)
Παναχαϊκή-Ολυμπιακός
Λεβαδειακός-Άρης Αβάτου

3η αγωνιστική (4-5-6/12/2018)
Παναχαϊκή-Λεβαδειακός
Άρης Αβάτου-Ολυμπιακός


6ος όμιλος
Αστέρας Τριπολης
Απόλλων Σμύρνης
Τρίκαλα
Απόλλων Παραλιμνίου

1η αγωνιστική (25-26-27/09/2018)
Αστέρας Τρίπολης-Απόλλων Σμύρνης
Απόλλων Παραλιμνίου-Τρίκαλα

2η αγωνιστική (30-31/10/2018 και 01/11/2018)
Τρίκαλα-Αστέρας Τρίπολης
Απόλλων Σμύρνης-Απόλλων Παραλιμνίου

3η αγωνιστική (4-5-6/12/2018)
Τρίκαλα-Απόλλων Σμύρνης
Απόλλων Παραλιμνίου-Αστέρας Τρίπολης


7ος όμιλος
Ξάνθη
ΟΦΗ
Κασσιόπη
Νίκη Βόλου

1η αγωνιστική (25-26-27/09/2018)
Ξάνθη-ΟΦΗ
Νίκη Βόλου-Κασσιόπη

2η αγωνιστική (30-31/10/2018 και 01/11/2018)
Κασσιόπη-Ξάνθη
ΟΦΗ-Νίκη Βόλου

3η αγωνιστική (4-5-6/12/2018)
Κασσιόπη-ΟΦΗ
Νίκη Βόλου-Ξάνθη


8ος όμιλος
Πανιώνιος
Λάρισα
Απόλλων Πόντου
Ηρόδοτος

1η αγωνιστική (25-26-27/09/2018)
Πανιώνιος-Λάρισα
Ηρόδοτος-Απόλλων Πόντου

2η αγωνιστική (30-31/10/2018 και 01/11/2018)
Απόλλων Πόντου-Πανιώνιος
Λάρισα-Ηρόδοτος

3η αγωνιστική (4-5-6/12/2018)
Απόλλων Πόντου-Λάρισα
Ηρόδοτος-Πανιώνιος