Κυπελλούχος ΕΠΣ Θεσσαλίας με τη Νίκη Βόλου κόντρα στον ΝΠΣ ο Μένιος Θεολόγης!

Τον τίτλο του κυπελλούχου ΕΠΣ Θεσσαλίας πανηγύρισε ο Μένιος Θεολόγης στον σημερινό (14/3) τελικό που διεξήχθη στο Πανθεσσαλικό Στάδιο.

Ο Καρδιτσιώτης τερματοφύλακας ήταν βασικός σε όλο το ματς, στο οποίο οι Κυανόλευκοι επικράτησαν με 3-2 του πρωτοπόρου στον 4ο Όμιλο της Γ’ Εθνικής, ΝΠΣ Βόλος κι ενώ από το 63′ αγωνίζονταν με 10 παίχτες λόγω αποβολής του Ντινιωτάκη!

Για τον ΝΠΣ Βόλος αγωνίστηκε βασικός σε όλο το ματς ο επίσης Καρδιτσιώτης Στέργιος Δημόπουλος.

Στο ματς, η Νίκη Βόλου έφτασε δίκαια στην κατάκτηση του τροπαίου, αφού προηγήθηκε με 3-1 στο ημίχρονο, έχοντας καταφέρει μετά το 1-0 στο 7′ από τον Καρτσαμπά, να ξεπεράσει άμεσα το γκολ της ισοφάρισης στο 9′ του Μάντζη και στο 13′ να ξαναπάρει τα ηνία του αγώνα με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Μέτσε στο 13′. Πέντε λεπτά πριν το φινάλε του ημιχρόνου ο Ιορδανίδης έδωσε «αέρα» δύο τερμάτων στην ομάδα του, με τον ΝΠΣ να μειώνει στο 87′ με γκολ του Μηλιώτη, δίχως να αλλάζει κάτι στην έκβαση του αγώνα.

Η συνέχεια θα βρει την Νίκη Βόλου στο κύπελλο Ερασιτεχνών Ελλάδος, εκεί όπου θα βρεθεί αντιμέτωπη με τους Κυπελλούχους των ΕΠΣ Ευρυτανίας, Καρδίτσας, Λάρισας, Τρικάλων, Φθιώτιδας και Φωκίδας, στον 4ο όμιλο της διοργάνωσης. Η δεύτερη, ουσιαστικά, φάση του θεσμού ξεκινά στις 11 Απριλίου.