Κλήρωσε για τη Β’ ΕΣΚΑΘ 2018-19! Όλο το πρόγραμμα

Πραγματοποιήθηκε το πρωί της Κυριακής (16/9) η κλήρωση για το πρωτάθλημα της Β’ ΕΣΚΑΘ 2018-19, στην αίθουσα Επιμελητηρίου Λάρισας.

Δείτε ΕΔΩ όλο το πρόγραμμα της Α1 ΕΣΚΑΘ 2018-19
Δείτε ΕΔΩ όλο το πρόγραμμα της Α2 ΕΣΚΑΘ 2018-19

Μετά την περυσινή σεζόν όπου οι Όμιλοι είχαν αυξηθεί σε τρεις, φέτος το σύστημα διεξαγωγής επανέρχεται στους δύο Ομίλους και την άνοδο στην Α2 ΕΣΚΑΘ κατακτούν οι δύο πρώτες ομάδες κάθε Ομίλου.

Παράλληλα, οι ομάδες Κ-21 που μέχρι πέρυσι συμμετείχαν σε Α2 και Β’ ΕΣΚΑΘ, από φέτος θα έχουν δικό τους πρωτάθλημα (πρωτάθλημα Νέων), με την κλήρωσή του να γίνεται σε μεταγενέστερη ημερομηνία (αρχικά θα γίνουν οι κληρώσεις και τα προγράμματα των πρωταθλημάτων Εφήβων και Παίδων και έπειτα αυτό των Νέων).

Ο νομός μας θα εκπροσωπηθεί φέτος στον Δυτικό (2ο) Όμιλο με δύο ομάδες, την Ελπίδα Καρδίτσας και τον Γ.Α.Σ. Παλαμά.

Το πρώτο τζάμπολ ορίστηκε για το Σάββατο 10 Νοεμβρίου 2018, με το πλήρες πρόγραμμα να έχει ως εξής:

1ος Γύρος

Η 1η αγωνιστική (10/11):

Φαρκαδόνα – ΓΑΣ Παλαμά
Πράσινη Γωνιά – Ακαδημία Φούντας
Κρόνος Τυρνάβου – Γ.Σ. Φαλάνης
Ελπίδα Καρδίτσας – Γ.Σ. Αγίου Κωνσταντίνου
Ρεπό: Νέος Κεραυνός Λάρισας

2η αγωνιστική:

Γ.Σ. Αγίου Κωνσταντίνου – Κρόνος Τυρνάβου
Γ.Σ. Φαλάνης – Πράσινη Γωνιά
Ακαδημία Φούντας – Φαρκαδόνα
ΓΑΣ Παλαμά – Νέος Κεραυνός Λάρισας
Ρεπό: Ελπίδα Καρδίτσας

3η αγωνιστική:

Νέος Κεραυνός Λάρισας – Ακαδημία Φούντας
Φαρκαδόνα – Γ.Σ. Φαλάνης
Πράσινη Γωνιά – Γ.Σ. Αγίου Κωνσταντίνου
Κρόνος Τυρνάβου– Ελπίδα Καρδίτσας
Ρεπό: ΓΑΣ Παλαμά

4η αγωνιστική:

Ελπίδα Καρδίτσας – Πράσινη Γωνιά
Γ.Σ. Αγίου Κωνσταντίνου – Φαρκαδόνα
Γ.Σ. Φαλάνης – Νέος Κεραυνός Λάρισας
Ακαδημία Φούντας – ΓΑΣ Παλαμά
Ρεπό: Κρόνος Τυρνάβου

5η αγωνιστική:

Νέος Κεραυνός Λάρισας – Γ.Σ. Αγίου Κωνσταντίνου
Φαρκαδόνα – Ελπίδα Καρδίτσας
Πράσινη Γωνιά – Κρόνος Τυρνάβου
ΓΑΣ Παλαμά – Γ.Σ. Φαλάνης
Ρεπό: Ακαδημία Φούντας

6η αγωνιστική:

Κρόνος Τυρνάβου– Φαρκαδόνα
Ελπίδα Καρδίτσας – Νέος Κεραυνός Λάρισας
Γ.Σ. Αγίου Κωνσταντίνου – ΓΑΣ Παλαμά
Γ.Σ. Φαλάνης – Ακαδημία Φούντας
Ρεπό: Πράσινη Γωνιά

7η αγωνιστική:

Νέος Κεραυνός Λάρισας – Κρόνος Τυρνάβου
Φαρκαδόνα – Πράσινη Γωνιά
Ακαδημία Φούντας – Γ.Σ. Αγίου Κωνσταντίνου
ΓΑΣ ΠαλαμάΕλπίδα Καρδίτσας
Ρεπό: Γ.Σ. Φαλάνης

8η αγωνιστική:

Πράσινη Γωνιά – Νέος Κεραυνός Λάρισας
Κρόνος Τυρνάβου– ΓΑΣ Παλαμά
Ελπίδα Καρδίτσας – Ακαδημία Φούντας
Γ.Σ. Αγίου Κωνσταντίνου – Γ.Σ. Φαλάνης
Ρεπό: Φαρκαδόνα

9η αγωνιστική:

Νέος Κεραυνός Λάρισας – Φαρκαδόνα
Γ.Σ. Φαλάνης – Ελπίδα Καρδίτσας
Ακαδημία Φούντας – Κρόνος Τυρνάβου
ΓΑΣ Παλαμά – Πράσινη Γωνιά
Ρεπό: Γ.Σ. Αγίου Κωνσταντίνου

2ος Γύρος

10η αγωνιστική:

ΓΑΣ Παλαμά – Φαρκαδόνα
Ακαδημία Φούντας – Πράσινη Γωνιά
Γ.Σ. Φαλάνης – Κρόνος Τυρνάβου
Γ.Σ. Αγίου Κωνσταντίνου –  Ελπίδα Καρδίτσας
Ρεπό:
Νέος Κεραυνός Λάρισας

11η αγωνιστική:

Κρόνος Τυρνάβου– Γ.Σ. Αγίου Κωνσταντίνου
Πράσινη Γωνιά – Γ.Σ. Φαλάνης
Φαρκαδόνα – Ακαδημία Φούντας
Νέος Κεραυνός Λάρισας – ΓΑΣ Παλαμά
Ρεπό: Ελπίδα Καρδίτσας

12η αγωνιστική:

Ακαδημία Φούντας – Νέος Κεραυνός Λάρισας
Γ.Σ. Φαλάνης – Φαρκαδόνα
Γ.Σ. Αγίου Κωνσταντίνου – Πράσινη Γωνιά
Ελπίδα Καρδίτσας – Κρόνος Τυρνάβου
Ρεπό: ΓΑΣ Παλαμά

13η αγωνιστική:

Πράσινη Γωνιά – Ελπίδα Καρδίτσας
Φαρκαδόνα – Γ.Σ. Αγίου Κωνσταντίνου
Νέος Κεραυνός Λάρισας – Γ.Σ. Φαλάνης
ΓΑΣ Παλαμά – Ακαδημία Φούντας
Ρεπό: Κρόνος Τυρνάβου

14η αγωνιστική:

Γ.Σ. Αγίου Κωνσταντίνου – Νέος Κεραυνός Λάρισας
Ελπίδα Καρδίτσας – Φαρκαδόνα
Κρόνος Τυρνάβου– Πράσινη Γωνιά
Γ.Σ. Φαλάνης – ΓΑΣ Παλαμά
Ρεπό: Ακαδημία Φούντας

15η αγωνιστική:

Φαρκαδόνα – Κρόνος Τυρνάβου
Νέος Κεραυνός Λάρισας – Ελπίδα Καρδίτσας
ΓΑΣ Παλαμά – Γ.Σ. Αγίου Κωνσταντίνου
Ακαδημία Φούντας – Γ.Σ. Φαλάνης
Ρεπό: Πράσινη Γωνιά

16η αγωνιστική:

Κρόνος Τυρνάβου– Νέος Κεραυνός Λάρισας
Πράσινη Γωνιά – Φαρκαδόνα
Γ.Σ. Αγίου Κωνσταντίνου – Ακαδημία Φούντας
Ελπίδα ΚαρδίτσαςΓΑΣ Παλαμά
Ρεπό: Γ.Σ. Φαλάνης

17η αγωνιστική:

Νέος Κεραυνός Λάρισας – Πράσινη Γωνιά
ΓΑΣ Παλαμά – Κρόνος Τυρνάβου
Ακαδημία Φούντας – Ελπίδα Καρδίτσας
Γ.Σ. Φαλάνης – Γ.Σ. Αγίου Κωνσταντίνου
Ρεπό: Φαρκαδόνα

18η αγωνιστική:

Φαρκαδόνα – Νέος Κεραυνός Λάρισας
Ελπίδα Καρδίτσας – Γ.Σ. Φαλάνης
Κρόνος Τυρνάβου– Ακαδημία Φούντας
Πράσινη Γωνιά – ΓΑΣ Παλαμά
Ρεπό: Γ.Σ. Αγίου Κωνσταντίνου