Καταιγιστικοί Άρης, Αργεντινή και Αίας Μαραθέας (photos)

«Έβρεξε» γκολ στο φινάλε του πρώτου γύρου για το δεύτερο όμιλο της Β’ ΕΠΣΚ. Ο δεύτερος Άρης Καρδίτσας συνέτριψε τον Αστροναύτη στην έδρα του με επτά τέρματα. «Αέρας» πέρασε από την έδρα της Απιδιάς η Αργεντινή. Επέστρεψε άνετα στις νίκες ο Αίας Μαραθέας απέναντι στη Μαγούλα. Κέρδισε το Γεωργικό η Ασπίδα στην έδρα της. Την Τρίτη το ντέρμπι κορυφής ανάμεσα σε Κεραυνό Φράγκου και Πλαστήρα για τον άτυπο τίτλο του πρωταθλητή Χειμώνα.

Τρίτη 22 Δεκεμβρίου

Κεραυνός Φράγκου – Α.Σ. Πλαστήρας 0-0 (κλικ ΕΔΩ για το ρεπορτάζ του αγώνα)
Ρεπό: Εθνικός Καρδίτσας

Δείτε ΕΔΩ τη βαθμολογία

Το ρεπορτάζ των αγώνων:

Αίας Μαραθέας – Α.Ο. Μαγούλας

Εύκολη επικράτηση και επιστροφή στις νίκες για τον Αίαντα που είχε σε μεγάλη μέρα τους Μ. Κρικέλη (χατ-τρικ) και Θ. Κρικέλη (2).

Ασπίδα Κρύας Βρύσης – Ατρόμητος Γεωργικού

Τρίτο συνεχόμενο τρίποντο για την Ασπίδα με σκόρερ τους Μαντζιάρα και Τασιόπουλο.

Α.Σ. Απιδιά – Αργεντινή Καρδίτσας

Δεύτερη συνεχόμενη νίκη για τηνΑργεντινή χωρίς να αντιμετωπίσει προβλήματα και έχοντας τις ευκαιρίες για περισσότερα τέρματα. Στα πρώτα λεπτά ο Χατζής με λόμπα άνοιξε το σκορ. Ο Τζαφάλιας αστόχησε από την άσπρη βούλα και έχασε την ευκαιρία να κάνει το 0-2. Ωστόσο τα τέρματα του Κορκοτάρα στο τέλος του ημιχρόνου και στη συμπλήρωση μιας ώρας αγώνα κλείδωσαν τη νίκη για την ομάδα του Φαλιάγκα.

Άρης Καρδίτσας – Αστροναύτης Γελάνθης

aris-karditsas-astronautis-(2015-16)-4  aris-karditsas-astronautis-(2015-16)-1

Με αρκετούς διαφορετικούς σκόρερ ο γηπεδούχος Άρης κέρδισε πολύ εύκολα και παρέμεινε κοντά στην κορυφή. Βαϊνάς (2), Κοντός (2), Καρατέλιος, Διαμαντής και Κουτέλας οι σκόρερ των νικητών.

aris-karditsas-astronautis-(2015-16)-2

Φαινομενικά εύκολες αναμετρήσεις για τους πρωτοπόρους της βαθμολογίας στην πρώτη αγωνιστική του δεύτερου γύρου που θα γίνει το 2016.