«Καθάρισαν» τη Μελίκη οι Τιτάνες!

Έχοντας ψυχραιμία και σωστές επιλογές την 4η περίοδο, αλλά βελτιώνοντας και την άμυνά τους, οι Τιτάνες ξεπέρασαν το εμπόδιο της Μελίγκης για να επιστρέψουν στις νίκες, στα πλαίσια της 8ης αγωνιστική της Γ’ Εθνικής.

Η ομάδα του Παλαμά επικράτησε με 76-69 και πέτυχε την 3η της νίκη στον 3ο Όμιλο «πιάνοντας» τον αντίπαλό της στη βαθμολογία.

Με κορυφαίο τον Θοδωρή Τσιαμπά που σημείωσε 22 πόντους αλλά και άξιους συμπαραστάτες του, τους Καραϊσκάκη, Γκοκίδη, Τσουμά, η συμβάδιση στο σκορ σε όλη τη διάρκεια του αγώνα μετατράπηκε σε ροζ φύλλο στο φινάλε για τους Παλαμιώτες.

Στα τελευταία κρίσιμα λεπτά, οι Τιτάνες ξέφυγαν με 71-62, γυρίζοντας για τα καλά υπέρ τους την αναμέτρηση, μπροστά σε περίπου 100 φιλάθλους τους.

Τα δεκάλεπτα: 18-22, 36-36, 58-56, 76-69

Τιτάνες Παλαμά (Χρ. Ζαχαρέλης): Τσιαμπάς 22 (1), Καραϊσκάκης 17 (2), Γκογκίδης 11, Μπακαβέλος, Καραδήμας, Τσούμας 9 (1), Μακρής 7 (2), Σ. Φαλιάκης, Αρχοντούλης, Χανέλι 2, Κατσαδούρος 5, Γκαγκανάσιος 3.

ΓΑΣ Μελίκη (Ασλανίδης): Λιόλιος 20 (2), Μαγαλιός, Μαυρίδης 18 (1), Λέφας 4 (1), Ρογγότης 2, Πεϊμανιδης 2, Καποδίστριας, Λαπατούρας 4, Παπάζογλου, Καρατζάς 2, Κοτζάμπασης 14 (2), Σταυρουλάκης 3 (1).