Ιδανικό αντίο οι Τιτάνες στο 2018, πήραν και τη Βέροια!

Την τρίτη διαδοχική τους νίκη πέτυχαν οι Τιτάνες Παλαμά στον 3ο Όμιλο της Γ’ Εθνικής για να αποχαιρετήσουν ιδανικά το 2018!

Δείτε ΕΔΩ τους κορυφαίους σκόρερ στον 3ο Όμιλο της Γ’ Εθνικής

Η ομάδα του Παλαμά κέρδισε τον ΑΟΚ Βέροιας με 64-60 και απομακρύνθηκε από τη ζώνη του υποβιβασμού, μετρώντας πλέον 5 νίκες και 4 ήττες στο φετινό πρωτάθλημα!

Εορταστικό ήταν το κλίμα στο κλειστό του Παλαμά, με παρουσία πλήθους κόσμου, ανεβασμένη διάθεση και όμορφο μπάσκετ.

Δυνατό παιχνίδι από τις δυο ομάδες στο πρώτο δεκάλεπτο, ενώ στο δεύτερο η φιλοξενούμενη ομάδα, ανέβασε ρυθμούς και πήρε προβάδισμα, χωρίς να μπορεί η ομάδα του Χρ. Ζαχαρέλη να απαντήσει.

Πολλές μάχες κάτω από το καλάθι και με μεγάλη προσπάθεια οι Τιτάνες ανέκτησαν το προβάδισμα, με το σκορ του 3ου δεκαλέπτου να είναι 48-46.

Στο 4ο δεκάλεπτο έγινε πολύ σκληρό ματς με ένταση, όπου ο ΑΟΚ Βέροιας στάθηκε πολύ καλά, και στο κρίσιμο σημείο ήταν άτυχος. Ένα καθοριστικό κόψιμο του Μακρή, που θα ισοφάριζε το σκορ, ήταν ίσως η στιγμή του αγώνα για τη νίκη των Τιτάνων.

Τα δεκάλεπτα: 19-17, 31-35, 48-46, 64-60

Τιτάνες Παλαμά (Χρ. Ζαχαρέλης): Τσιαμπάς 17 (1), Τσούμας 8 (1), Χανέλι 2, Χρ. Ζωιτσάκος 4, Γκογκίδης 14 (2), Κατσαδούρος, Καραϊσκάκης 12, Σ. Φαλιάκης, Μακρής 3 (1), Καραδήμας, Αρχοντούλης, Γκαγκανάσιος 4.

ΑΟΚ Βέροιας (Κελεπούρης): Τρομπούκης, Ουσουλτζόγλου, Στοΐτσης, Γκάνας 4 (1), Βλάχος 19 (1), Μαυρίδης 7 (1), Καραδήσογλου 2, Κασάμπαλης 9, Ιωαννιδης 7 (2), Καραθανάσης, Χατζηλαμπρινός 12, Χαλαραμπίδης.