Η πλήρης λίστα των σκόρερ στη Β2 ΕΠΣΚ 2018-19! (9η αγωνιστική)

Το KarditsaSportiva σας παρουσιάζει τον πίνακα των σκόρερ στον 2ο Όμιλο της Β’ Ερασιτεχνικής, όπως το καθιέρωσε από την  περασμένη αγωνιστική περίοδο.

Δείτε ΕΔΩ τον πίνακα των σκόρερ στον 1ο Όμιλο

Μετά την 9η αγωνιστική, ο Κοσμάς Μουσαφείρης μετρά 15 γκολ, φιγουράροντας μόνος στην κορυφή της λίστας, με δεύτερο τον Θανάση Καινούργιο της ΑΕ Λαζαρίνας που έφτασε τα 10 τέρματα.

Δείτε την πλήρη λίστα της Β2 ΕΠΣΚ, όπως την επιμελήθηκε το KarditsaSportiva:

16 γκολ
Κ. Μουσαφείρης (Εθνικός Καρδίτσας)

10 γκολ
Αθ. Καινούργιος (ΑΕ Λαζαρίνας)

8 γκολ
Ευ. Μάγγος (ΑΟ Μαγούλας)
Λ. Μουσαφείρης (Εθνικός Καρδίτσας)

6 γκολ
Σακκάς (Ατρόμητος Γεωργικού)

6 γκολ
Ι. Παπαδημητρίου (Ατρόμητος Γεωργικού)
Σερκέζος (Νεφέλη Καλλιθήρου)
Κ. Παύλου (ΑΟ Μαγούλας)

5 γκολ
Μακρυγιάννης, Μ. Ντίνος (Αστροναύτης Γελάνθης)
Κ. Φώτης (Πλαστήρας)
Θανασιάς (ΑΣ Αργιθέας)

4 γκολ
Σενέκκης (ΑΣ Αργιθέας)
Γρηγορίου (Καραϊσκάκης Μαυρομματίου)
Μ. Καπατσίνας (Πλαστήρας)
Καραγεώργος (Νεφέλη Καλλιθήρου)
Φ. Πολυγένης (Εθνικός Καρδίτσας)
Χρ. Γιαννουσάς (Ατρόμητος Γεωργικού)

3 γκολ
Ηλ. Κίσσας (ΑΣ Αργιθέας)
Κονταλής (ΑΕ Λαζαρίνας)
Αν. Καντερές (Νεφέλη Καλλιθήρου)
Σιώμος (Εθνικός Καρδίτσας)

2 γκολ
Σπ. Αργύρης (ΑΟ Μαγούλας)
Κοθώνας, Μήτσιου, Κανναβός, Μόκκας, Ρουπακιάς (ΑΣ  Αργιθέας)
Β. Μπαμπλέκης, Κ. Χρηστάκης, Δ. Σβώλος  (Ηρακλής Καρδιτσομάγουλας)
Κορομπύλιας, Θ. Τσιγάρας, Μούστος, Μηλίτσης (ΑΠΟΚ/Φωστήρας)
Ν. Κωτούζας, Γ. Καφφές, Αλ. Καροτενούτο (Πλαστήρας)
Ανδριάς (Καραϊσκάκης Μαυρομματίου)
Γκούγκλιας, Αλ. Λαγός, Ντάης (Νεφέλη Καλλιθήρου)
Ευ. Καινούριος (ΑΕ Λαζαρίνας)

1 γκολ
Ματρακούκας, Γ. Κούτσικος, Κατσιγιάννης, Κατσόγιαννος, Κ. Τριανταφύλλου (Καραϊσκάκης Μαυρομματίου)
Δ. Μίσσας, Κ. Χρηστάκης, Β. Τσιαμούρα, Χρ. Γιαβάζης (Ηρακλής Καρδιτσομάγουλας)
Γιαννούχος (Νεφέλη Καλλιθήρου)
Τσικρικάς, Τ. Κανιούρας, Λ. Σεφέρης (Αστροναύτης Γελάνθης)
Ι. Βρεττός, Απ. Φιλίππου, Κωτούλας, Π. Παλάντζας, Π. Νίκου, Λ. Παύλου, Μιχαήλ (ΑΟ Μαγούλας)
Αθ. Τσιαμαντάς, Παπαλίτσας, Ράπτης, Μπύρος, Γκ. Πρένγκα (Εθνικός Καρδίτσας)
Σκουφάς, Κερτσόβα, Βαϊόπουλος, Γιαβρούτας, Μαγαλιός (ΑΕ Λαζαρίνας)
Ανδρέου (ΑΣ Αργιθέας)
Κατόπης, Φιλίππου, Αγ. Πιλάτος (ΑΠΟΚ/Φωστήρας)
Ντελής (Ακαδημία Ελπίδες)
Μπαρκαλης, Ντεμρόζι, Ντούφας, Ζητουνιάτης, Ουζούνης (Πλαστήρας)
Μαλάμης, Δ. Σούφλας (Ατρόμητος Γεωργικού)

Αυτογκόλ
Κοθώνας (ΑΣ Αργιθέας)
Ν. Κορώνης (Πλαστήρας)
Μπουρναβέας (Ατρόμητος Γεωργικού)