Η πλήρης λίστα των σκόρερ στη Β2 ΕΠΣΚ 2018-19! (10η αγωνιστική)

Το KarditsaSportiva σας παρουσιάζει τον πίνακα των σκόρερ στον 2ο Όμιλο της Β’ Ερασιτεχνικής, όπως το καθιέρωσε από την  περασμένη αγωνιστική περίοδο.

Δείτε ΕΔΩ τον πίνακα των σκόρερ στον 1ο Όμιλο

Μετά την 10η αγωνιστική, ο Κοσμάς Μουσαφείρης μετρά 16 γκολ, φιγουράροντας μόνος στην κορυφή της λίστας, με δεύτερο τον Θανάση Καινούργιο της ΑΕ Λαζαρίνας που έφτασε τα 11 τέρματα.

Δείτε την πλήρη λίστα της Β2 ΕΠΣΚ, όπως την επιμελήθηκε το KarditsaSportiva:

16 γκολ
Κ. Μουσαφείρης (Εθνικός Καρδίτσας)

11 γκολ
Αθ. Καινούργιος (ΑΕ Λαζαρίνας)

9 γκολ
Λ. Μουσαφείρης (Εθνικός Καρδίτσας)

8 γκολ
Ευ. Μάγγος (ΑΟ Μαγούλας)

7 γκολ
Σερκέζος (Νεφέλη Καλλιθήρου)
Σακκάς (Ατρόμητος Γεωργικού)

6 γκολ
Ι. Παπαδημητρίου (Ατρόμητος Γεωργικού)
Κ. Παύλου (ΑΟ Μαγούλας)
Π. Μακρυγιάννης (Αστροναύτης Γελάνθης)

5 γκολ
Μ. Ντίνος (Αστροναύτης Γελάνθης)
Κ. Φώτης (Πλαστήρας)
Θανασιάς (ΑΣ Αργιθέας)
Β. Μπαμπλέκης (Ηρακλής Καρδιτσομάγουλας)
Γρηγορίου (Καραϊσκάκης Μαυρομματίου)

4 γκολ
Σενέκκης (ΑΣ Αργιθέας)
Μ. Καπατσίνας (Πλαστήρας)
Καραγεώργος (Νεφέλη Καλλιθήρου)
Φ. Πολυγένης (Εθνικός Καρδίτσας)
Χρ. Γιαννουσάς (Ατρόμητος Γεωργικού)

3 γκολ
Ηλ. Κίσσας (ΑΣ Αργιθέας)
Κονταλής, Βαϊόπουλος (ΑΕ Λαζαρίνας)
Αν. Καντερές, Αλ. Λαγός, Ντάης (Νεφέλη Καλλιθήρου)
Σιώμος (Εθνικός Καρδίτσας)
Κ. Χρηστάκης (Ηρακλής Καρδιτσομάγουλας)
Ι. Βρεττός (ΑΟ Μαγούλας)
Γ. Κούτσικος (Καραϊσκάκης Μαυρομματίου)
Ντούφας (Πλαστήρας)

2 γκολ
Π. Παλάντζας, Σπ. Αργύρης, Λ. Παύλου (ΑΟ Μαγούλας)
Κοθώνας, Μήτσιου, Κανναβός, Μόκκας, Ρουπακιάς (ΑΣ  Αργιθέας)
Δ. Σβώλος, Χρ. Γιαβάζης (Ηρακλής Καρδιτσομάγουλας)
Κορομπύλιας, Θ. Τσιγάρας, Μούστος, Μηλίτσης (ΑΠΟΚ/Φωστήρας)
Ν. Κωτούζας, Γ. Καφφές, Αλ. Καροτενούτο (Πλαστήρας)
Ματρακούκας, Ανδριάς (Καραϊσκάκης Μαυρομματίου)
Γκούγκλιας (Νεφέλη Καλλιθήρου)
Ευ. Καινούριος (ΑΕ Λαζαρίνας)
Τσικρικάς (Αστροναύτης Γελάνθης)

1 γκολ
Κατσιγιάννης, Κατσόγιαννος, Κ. Τριανταφύλλου (Καραϊσκάκης Μαυρομματίου)
Δ. Μίσσας, Κ. Χρηστάκης, Β. Τσιαμούρας, Π. Χουλιάρας (Ηρακλής Καρδιτσομάγουλας)
Γιαννούχος (Νεφέλη Καλλιθήρου)
Τ. Κανιούρας, Λ. Σεφέρης (Αστροναύτης Γελάνθης)
Απ. Φιλίππου, Κωτούλας, Π. Νίκου, Μιχαήλ (ΑΟ Μαγούλας)
Αθ. Τσιαμαντάς, Παπαλίτσας, Ράπτης, Μπύρος, Γκ. Πρένγκα, Δ. Μουσαφείρης (Εθνικός Καρδίτσας)
Σκουφάς, Κερτσόβα, Γιαβρούτας, Μαγαλιός (ΑΕ Λαζαρίνας)
Ανδρέου, Αγγέλης, Γ. Τουραλιάς (ΑΣ Αργιθέας)
Κατόπης, Φιλίππου, Αγ. Πιλάτος (ΑΠΟΚ/Φωστήρας)
Ντελής (Ακαδημία Ελπίδες)
Μπαρκαλης, Ντεμρόζι, Ζητουνιάτης, Ουζούνης (Πλαστήρας)
Μαλάμης, Δ. Σούφλας (Ατρόμητος Γεωργικού)

Αυτογκόλ
Κοθώνας (ΑΣ Αργιθέας)
Ν. Κορώνης x2 (Πλαστήρας)
Μπουρναβέας (Ατρόμητος Γεωργικού)
Ντάης (Νεφέλη Καλλιθήρου)