Karditsa Sportiva

Η κλήρωση του Προπαιδικού πρωταθλήματος της ΕΠΣΚ 2017-18 (πλήρες πρόγραμμα)




Πραγματοποιήθηκε σήμερα (12/10) το βράδυ στα γραφεία της ΕΠΣ Καρδίτσας στις αθλητικές εγκαταστάσεις του Ενωσιακού γηπέδου η κλήρωση για τα πρωταθλήματα του Παιδικού και του Προπαιδικού της αγωνιστικής περιόδου 2017-18.

Δείτε ΕΔΩ το πρόγραμμα του Παιδικού πρωταθλήματος

Παρουσία εκπροσώπων των Σωματείων που δήλωσαν συμμετοχή και που στην πλειοψηφία τους ήταν υπεύθυνοι προπονητές Ακαδημιών, η κλήρωση διενεργήθηκε από τα μέλη της Επιτροπής πρωταθλημάτων και κυπέλλου της ΕΠΣΚ κύριοι Γιώργος ΛάμπρουΔημήτρης Κωτούζας και Πέτρος Παπαδάκος.

Στο Προπαιδικό πρωτάθλημα, συμμετοχή δήλωσαν φέτος 15 Σωματεία και η διαδικασία περιλαμβάνει έναν γύρο με 15 αγωνιστικές.

Από τις 15 ομάδες, εκείνες που θα τερματίσουν στην πρώτη τετράδα της γενικής κατάταξης μετά και τη 15η αγωνιστική θα αναμετρηθούν σε νοκ-άουτ διπλούς αγώνες, όπου τα ζευγάρια προκύπτουν ως εξής: 1ος – 4ος, 2ος – 3ος. Από τις αναμετρήσεις της ημιτελικής φάσης θα προκύψει το ζευγάρι του τελικού.

Σύμφωνα με την προκήρυξη, δικαίωμα συμμετοχής έχουν οι ποδοσφαιριστές των Σωματείων στα οποία είναι δηλωμένα και που είναι γεννημένοι τα έτη 2005-06 (προαιρετικά έως και τρεις αθλήτριες ίδιας ηλικίας).

Παράλληλα, η παρουσία ιατρού στους αγώνες είναι υποχρεωτική,σύμφωνα με το άρθρο 16 του ΚΑΠ και όπως αυτό τροποποιήθηκε. Σε αντίθετη περίπτωση ο αγώνας δεν διεξάγεται με υπαιτιότητα της γηπεδούχου ομάδας, ενώ σε ισχύ για την ιατρική κάλυψη τίθενται και οι εναλλακτικές λύσεις που προτείνει ο ΚΑΠ (δείτε ΕΔΩ).

Στο Προπαιδικό Πρωτάθλημα οι αγώνες θα διεξάγονται σε γήπεδα με εστίες 5Χ2 τοποθετημένες στη γραμμή της μικρής περιοχής η οποία θα είναι και η τελική γραμμή του γηπέδου (άουτ-κόρνερ) οριοθετημένη με πιατάκια ή κώνους.

Η πρεμιέρα ορίστηκε για την Κυριακή 22 Οκτωβρίου.

1η αγωνιστική –  22 Οκτωβρίου

Φωστήρας – Αστέρας
Πλαστήρας – ΠΑ Σοφάδων
Πανελλήνιος – Θεσσαλικός Γοργοβιτών
Αναγέννηση – ΑΕ Μουζακίου
ΑΟ Σελλάνων – ΑΠΟΚ
Νέα Νίκη Καμινάδων – Εθνικός Καρδίτσας
Ηρακλής Παλαμά – Διγενής Αρτεσιανού
Ρεπό: ΑΕ Λεονταρίου

2η αγωνιστική – 29 Οκτωβρίου

ΑΕ Λεονταρίου – Φωστήρας
Αστέρας – Πλαστήρας
ΠΑ Σοφάδων – Αναγέννηση
Θεσσαλικός Γοργοβιτών – ΑΟ Σελλάνων
ΑΕ Μουζακίου – Νέα Νίκη Καμινάδων
ΑΠΟΚ – Διγενής Αρτεσιανού
Εθνικός Καρδίτσας – Ηρακλής Παλαμά
Ρεπό: Πανελλήνιος

3η αγωνιστική – 5 Νοεμβρίου

Φωστήρας – Πλαστήρας
Πανελλήνιος – ΑΕ Λεονταρίου
Αναγέννηση – Αστέρας
Νέα Νίκη Καμινάδων – ΠΑ Σοφάδων
Διγενής Αρτεσιανού – Θεσσαλικός Γοργοβιτών
Ηρακλής Παλαμά – ΑΕ Μουζακίου
ΑΠΟΚ – Εθνικός Καρδίτσας
Ρεπό: ΑΟ Σελλάνων

4η αγωνιστική –  12 Νοεμβρίου

Πανελλήνιος – Φωστήρας
Πλαστήρας – Αναγέννηση
ΑΕ Λεονταρίου – ΑΟ Σελλάνων
Αστέρας – Νέα Νίκη Καμινάδων
ΠΑ Σοφάδων – Ηρακλής Παλαμά
Θεσσαλικός Γοργοβιτών – Εθνικός Καρδίτσας
ΑΕ Μουζακίου – ΑΠΟΚ
Ρεπό: Διγενής Αρτεσιανού

5η αγωνιστική –  19 Νοεμβρίου

Φωστήρας – Αναγέννηση
ΑΟ Σελλάνων – Πανελλήνιος
Νέα Νίκη Καμινάδων – Πλαστήρας
Διγενής Αρτεσιανού – ΑΕ Λεονταρίου
Ηρακλής Παλαμά – Αστέρας
ΑΠΟΚ – ΠΑ Σοφάδων
Θεσσαλικός Γοργοβιτών – ΑΕ Μουζακίου
Ρεπό: Εθνικός Καρδίτσας

6η αγωνιστική –  26 Νοεμβρίου

ΑΟ Σελλάνων – Φωστήρας
Αναγέννηση – Νέα Νίκη Καμινάδων
Πανελλήνιος – Διγενής Αρτεσιανού
Πλαστήρας – Ηρακλής Παλαμά
ΑΕ Λεονταρίου – Εθνικός Καρδίτσας
Αστέρας – ΑΠΟΚ
ΠΑ Σοφάδων – Θεσσαλικός Γοργοβιτών
Ρεπό: ΑΕ Μουζακίου

7η αγωνιστική –  3 Δεκεμβρίου

Φωστήρας – Νέα Νίκη Καμινάδων
Διγενής Αρτεσιανού – ΑΟ Σελλάνων
Ηρακλής Παλαμά – Αναγέννηση
Εθνικός Καρδίτσας – Πανελλήνιος
ΑΠΟΚ – Πλαστήρας
ΑΕ Μουζακίου – ΑΕ Λεονταρίου
Θεσσαλικός Γοργοβιτών – Αστέρας
Ρεπό: ΠΑ Σοφάδων

8η αγωνιστική –  10 Δεκεμβρίου

Διγενής Αρτεσιανού – Φωστήρας
Νέα Νίκη Καμινάδων – Ηρακλής Παλαμά
ΑΟ Σελλάνων – Εθνικός Καρδίτσας
Αναγέννηση – ΑΠΟΚ
Πανελλήνιος – ΑΕ Μουζακίου
Πλαστήρας – Θεσσαλικός Γοργοβιτών
ΑΕ Λεονταρίου – ΠΑ Σοφάδων
Ρεπό: Αστέρας

9η αγωνιστική

Φωστήρας – Ηρακλής Παλαμά
Εθνικός Καρδίτσας – Διγενής Αρτεσιανού
ΑΠΟΚ – Νέα Νίκη Καμινάδων
ΑΕ Μουζακίου – ΑΟ Σελλάνων
Θεσσαλικός Γοργοβιτών – Αναγέννηση
ΠΑ Σοφάδων – Πανελλήνιος
Αστέρας – ΑΕ Λεονταρίου
Ρεπό: Πλαστήρας

10η αγωνιστική

Εθνικός Καρδίτσας – Φωστήρας
Ηρακλής Παλαμά – ΑΠΟΚ
Διγενής Αρτεσιανού – ΑΕ Μουζακίου
Νέα Νίκη Καμινάδων – Θεσσαλικός Γοργοβιτών
ΑΟ Σελλάνων – ΠΑ Σοφάδων
Πανελλήνιος – Αστέρας
Πλαστήρας – ΑΕ Λεονταρίου
Ρεπό: Αναγέννηση

11η αγωνιστική

Φωστήρας – ΑΠΟΚ
ΑΕ Μουζακίου – Εθνικός Καρδίτσας
Θεσσαλικός Γοργοβιτών – Ηρακλής Παλαμά
ΠΑ Σοφάδων – Διγενής Αρτεσιανού
Αστέρας – ΑΟ Σελλάνων
ΑΕ Λεονταρίου – Αναγέννηση
Πλαστήρας – Πανελλήνιος
Ρεπό: Νέα Νίκη Καμινάδων

12η αγωνιστική

ΑΕ Μουζακίου – Φωστήρας
ΑΠΟΚ – Θεσσαλικός Γοργοβιτών
Εθνικός Καρδίτσας – ΠΑ Σοφάδων
Διγενής Αρτεσιανού – Αστέρας
Νέα Νίκη Καμινάδων – ΑΕ Λεονταρίου
ΑΟ Σελλάνων – Πλαστήρας
Αναγέννηση – Πανελλήνιος
Ρεπό: Ηρακλής Παλαμά

13η αγωνιστική

Φωστήρας – Θεσσαλικός Γοργοβιτών
ΠΑ Σοφάδων – ΑΕ Μουζακίου
Αστέρας – Εθνικός Καρδίτσας
ΑΕ Λεονταρίου – Ηρακλής Παλαμά
Πλαστήρας – Διγενής Αρτεσιανού
Πανελλήνιος – Νέα Νίκη Καμινάδων
Αναγέννηση – ΑΟ Σελλάνων
Ρεπό: ΑΠΟΚ

14η αγωνιστική

ΠΑ Σοφάδων – Φωστήρας
ΑΕ Μουζακίου – Αστέρας
ΑΠΟΚ – ΑΕ Λεονταρίου
Εθνικός Καρδίτσας – Πλαστήρας
Ηρακλής Παλαμά – Πανελλήνιος
Διγενής Αρτεσιανού – Αναγέννηση
Νέα Νίκη Καμινάδων – ΑΟ Σελλάνων
Ρεπό: Θεσσαλικός Γοργοβιτών

15η αγωνιστική

Αστέρας – ΠΑ Σοφάδων
ΑΕ Λεονταρίου – Θεσσαλικός Γοργοβιτών
Πλαστήρας – ΑΕ Μουζακίου
Πανελλήνιος – ΑΠΟΚ
Αναγέννηση – Εθνικός Καρδίτσας
ΑΟ Σελλάνων – Ηρακλής Παλαμά
Νέα Νίκη Καμινάδων – Διγενής Αρτεσιανού
Ρεπό: Φωστήρας

 

KarditsaSportiva τώρα και σε εφαρμογή στο κινητό σας

You must be logged in to post a comment Login

error: Content is protected !!