Η κλήρωση για τα πλέι-οφ των Ομίλων στη Β’ ΕΠΣΚ 2017-18!

Πραγματοποιήθηκε το απόγευμα της Τετάρτης (2/5) η κλήρωση για τα πλέι-οφ και των δύο Ομίλων της Β’ Ερασιτεχνικής στα γραφεία της ΕΠΣΚ.

Η διαδικασία ξεκίνησε με τους εκπροσώπους των Σωματείων που συμμετέχουν στα πλέι-οφ του 1ου Ομίλου της ΕΠΣ Καρδίτσας να κάθονται στο τραπέζι για να συμμετάσχουν στην κλήρωση, ενώ στη συνέχεια η διαδικασία έγινε για τον 2ο Όμιλο, με διευκρινήσεις ότι προβιβάζεται στην Α1 ΕΠΣΚ η πρώτη ομάδα κάθε Ομίλου. Επίσης θα διεξαχθεί μπαράζ μεταξύ των ομάδων που θα τερματίσουν στη 2η θέση των Ομίλων, με το νικητή να καλύπτει ενδεχόμενο κενό από μη δήλωση συμμετοχής σ της ανώτερες κατηγορίες.

Ακολούθως, εξελίχθηκε η κλήρωση για τα πλέι-οφ και πλέι-άουτ του 2ου Ομίλου με συμμετοχές των εκπροσώπων των Σωματείων. Οι αναμετρήσεις θα πραγματοποιούνται σε κοινή ώρα, κάθε Κυριακή και Τετάρτη στις 17:00 το απόγευμα και με την πρώτη αγωνιστική να διεξάγεται την προσεχή Κυριακή, 6 Μαΐου.

H ειδική βαθμολογία, σύμφωνα με την οποία οι ομάδες θα αρχίσουν τη διαδικασία των πλέι-οφ έχει ως εξής:

1ος Όμιλος

ΑΣ Αναγέννηση 4
Αετός Καλλιφωνίου 2
Άρης Φίλιας 1
Α.Ο. Νέου Μοναστηρίου 0


2ος Όμιλος

Αργεντινή 4
Ολυμπιακός Παλαιοκκλησίου 2
Θύελλα Ριζοβουνίου 1
Αίας Μαραθέας 0

Αναλυτικά το πρόγραμμα των πλέι-οφ για τον 1ο Όμιλο:

1η αγωνιστική – Κυριακή 6 Μαΐου | 17:00

Αετός Καλλιφωνίου – Α.Ο. Νέου Μοναστήρίου
Άρης Φίλιας – Αναγέννηση

2η αγωνιστική – Τετάρτη 9 Μαΐου | 17:00

ΑΟ Νέου Μοναστηρίου – Άρης Φίλιας
Αναγέννηση – Αετός Καλλιφωνίου

3η αγωνιστική – Κυριακή 13 Μαΐου | 17:00

Αναγέννηση – ΑΟ Νέου Μοναστηρίου
Άρης Φίλιας – Αετός Καλλιφωνίου

4η αγωνιστική – Τετάρτη 16 Μαΐου | 17:00

ΑΟ Νέου Μοναστηρίου – Αναγέννηση
Αετός Καλλιφωνίου – Άρης Φίλιας

5η αγωνιστική – Κυριακή 20 Μαΐου | 17:00

ΑΟ Νέου Μοναστηρίου – Αετός Καλλιφωνίου
Αναγέννηση – Άρης Φίλιας

6η αγωνιστική – Τετάρτη 23 Μαΐου | 17:00

Άρης Φίλιας – ΑΟ Νέου Μοναστηρίου
Αετός Καλλιφωνίου – Αναγέννηση


Αναλυτικά το πρόγραμμα των πλέι-οφ για τον 2ο Όμιλο:

1η αγωνιστική – Κυριακή 6 Μαΐου | 17:00

Ολυμπιακός Παλαιοκκλησίου – Αργεντινή
Θύελλα Ριζοβουνίου – Αίας Μαραθέας

2η αγωνιστική – Τετάρτη 9 Μαΐου | 17:00

Αργεντινή – Θύελλα Ριζοβουνίου
Αίας Μαραθέας – Ολυμπιακός Παλαιοκκλησίου

3η αγωνιστική – Κυριακή 13 Μαΐου | 17:00

Αίας Μαραθέας – Αργεντινή
Θύελλα Ριζοβουνίου – Ολυμπιακός Παλαιοκκλησίου

4η αγωνιστική – Τετάρτη 16 Μαΐου | 17:00

Αργεντινή – Αίας Μαραθέας
Ολυμπιακός Παλαιοκκλησίου – Θύελλα Ριζοβουνίου

5η αγωνιστική – Κυριακή 20 Μαΐου | 17:00

Αργεντινή – Ολυμπιακός Παλαιοκκλησίου
Αίας Μαραθέας – Θύελλα Ριζοβουνίου

6η αγωνιστική – Τετάρτη 23 Μαΐου | 17:00

Θύελλα Ριζοβουνίου – Αργεντινή
Ολυμπιακός Παλαιοκκλησίου – Αίας Μαραθέας