Εύκολες νίκες Πλαστήρας, Άρης και Μαραθέα, την έκπληξη η Μαγούλα

Φυσιολογικά κύλησε η 14η αγωνιστική για τους δύο πρωτοπόρους του δεύτερου ομίλου της Β’ ΕΠΣΚ Πλαστήρα και Άρη Καρδίτσας που κέρδισαν εύκολα Απιδιά και Γεωργικό αντίστοιχα. Η έκπληξη της αγωνιστικής σημειώθηκε στις Καμινάδες με τη Μαγούλα να κερδίζει την Αργεντινή με 1-2. Χωρίς προβλήματα πέρασε από τη Γελάνθη η Μαραθέα. Κέρδισε τον Ήφαιστο η Ασπίδα και τον έπιασε στη βαθμολογία.

Τα αποτελέσματα της 14ης αγωνιστικής:

A.E. Ρούσσου – Εθνικός Kαρδίτσας 0-3 α.α.

Ήφαιστος – Ασπίδα Κρύας Βρύσης

Με την απευθείας εκτέλεση φάουλ του Κυπρή στο πρώτο μέρος οι φιλοξενούμενοι έφυγαν με νίκη από το Ξυνονέρι.

Α.Σ. Πλαστήρας – Α.Σ. Απιδιά

Οι γηπεδούχοι με σκόρερ τους Θ. Πατσιούρα, Β. Μπαντή, Βαϊόπουλο και Γιαννόπουλο πήραν εύκολα τους τρεις βαθμούς. Η Απιδιά απλά μείωσε σε 4-1 με τον Κουτσιούμπα.

Ατρόμητος Γεωργικού – Άρης Kαρδίτσας

Με τέσσερις διαφορετικούς σκόρερ κέρδισε και ο Άρης στο Γεωργικό. Βαϊνάς, Κοντός, Καρατέλιος και Καζάνας οι σκόρερ της αναμέτρησης.

Αργεντινή Καρδίτσας – Α.Ο. Μαγoύλα

Η έκπληξη της αγωνιστικής σημειώθηκε στις Καμινάδες. Παρότι οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν με το Ρουμελιώτη και είχαν τρία δοκάρια και αρκετές τελικές προσπάθειες, ηττήθηκαν από τα τέρματα των Τσιώνα στο πρώτο ημίχρονο και Μέρι στο 90′.

Αστροναύτης Γελάνθης – Αίας Μαραθέας

Για ένα ημίχρονο η γηπεδούχος ομάδα έβαλε δύσκολα στον Αίαντα. Στο δεύτερο ο Δ. Παπαδόπουλος άνοιξε το σκορ και απλοποίησε τα πράγματα. Στη συνέχεια τα τέρματα των Θ. Κρικέλη (2), Μ. Κρικέλη και Θεοχάρη διαμόρφωσαν το τελικό 0-5.