Εύκολα τα φαβορί, ήττα-σοκ το Φράγκο

Εύκολες νίκες σημείωσαν οι πρωτοπόροι του δεύτερου ομίλου της Β’ ΕΠΣΚ. Συγκεκριμένα ο Πλαστήρας κέρδισε άνετα τη Γελάνθη και με το ίδιο σκορ πέρασε από το Γεωργικό η Αργεντινή. Εύκολο πέρασμα και για τον Αίαντα Μαραθέας από τον Ήφαιστο. Στην πέμπτη θέση που οδηγεί στα πλέϊ οφ ανέβηκε ο Εθνικός που κέρδισε στην Κρύα Βρύση. Ήττα – σοκ γνώρισε στην έδρα του ο Κεραυνός Φράγκου από την Απιδιά και υποχώρησε στο βαθμολογικό πίνακα.

Ασπίδα Κρύας Βρύσης – Εθνικός Καρδίτσας

Με 0-1 προηγήθηκε στο ημίχρονο η φιλοξενούμενη ομάδα χάρις σε τέρμα του Θ. Μουσαφείρη με κοντινή προβολή. Το δεύτερο γκολ πέτυχε με απευθείας εκτέλεση φάουλ ο Σδρόλιας και το τελικό σκορ διαμόρφωσε ο Θ. Μουσαφείρης με δεύτερο προσωπικό τέρμα στην αναμέτρηση.

Κεραυνός Φράγκου – Α.Σ. Απιδιά

Με σκόρερ τον Σκρέκο οι φιλοξενούμενοι έφυγαν νικητές από το Φράγκο «γκρεμίζοντας» τον Κεραυνό από την πέμπτη θέση.

Ατρόμητος Γεωργικού – Αργεντινή Καρδίτσας

Εύκολα σημείωσε τη δεύτερη συνεχόμενη νίκη της και διατηρήθηκε μόνη τρίτη η Αργεντινή Καρδίτσας. Η ομάδα του Φαλιάγκα προηγήθηκε στο ημίχρονο με 0-1 με το τέρμα του Τζαφάλια. Τα επόμενα δύο τέρματα σημείωσε ο Αντίοχος.Το 0-4 σημειώθηκε από τον Τσιβόλα για να έρθει ο Μάριος Πρένγκα να γράψει το τελικό 0-5.

Ήφαιστος – Αίας Μαραθέας

Με τον Κούτρα προηγήθηκε ο Αϊας και στη συνέχεια ανέλαβε δράση ο Θ. Κρικέλης και με δύο τέρματα έκανε το 0-3. Οι γηπεδούχοι μείωσαν με τον Ν. Παπανικολάου. Το τελικό 1-4 έκανε ο Τσιαντής.