Διπλό με χαρακτήρα για τους Έφηβους του ΣΠΑΚ επί της ΕΑΛ!

Πολύ σκληροί για να πεθάνουν εμφανίστηκαν στη Λάρισα οι Έφηβοι του ΣΠΑΚ για την 7η αγωνιστική του πρωταθλήματος ΕΣΠΕΚΕΛ.

Η ομάδα του Τάσου Παπαγεωργίου παρατάχθηκε με σκοπό να διατηρήσει το αήττητό της, είδε τον αντίπαλο να προηγείται με 2-1 σετ, αλλά μπροστά στο φάσμα της πρώτης ήττας και της εκθρόνισής της από την κορυφή, κατάφερε να κάνει την ανατροπή στο τάι-μπρέικ, φτάνοντας στο 7×7!

Όσο εύκολα έχασε το πρώτο σετ η ομάδα της Καρδίτσας (25-15), τόσο εύκολα κέρδισε το 2ο, ισοφαρίζοντας άμεσα σε 1-1 (11-25).

Τα σκαμπανεβάσματα στην απόδοση συνεχίστηκαν και έτσι το 3ο σετ κατέληξε στα χέρια των γηπεδούχων με σκορ 25-18 για το 2-1.

Από εκεί και έπειτα ο Τάσος Παπαγεωργίου που μοίρασε το χρόνο συμμετοχής, πέρασε τον Τρέμμα στην αναμέτρηση αλλά και τον Λαγό στη θέση του Φατόλα, με αποτέλεσμα το 21-19 να γίνει 21-25 για το 2-2.

Στα κρίσιμα σημεία πολύ καλή ήταν η εμφάνιση του Ντούρλια και ιδίως στο τάι-μπρέικ όπου το 13-15 έδωσε τη νίκη στους «Τρικολόρε».

Τα σετ: 25-15, 11-25, 25-18, 21-25, 13-15

ΕΑΛ.: (Ε. Γαλάνης): Δαλάκας, Τσέτσιλας, Σιώμος, Πανταζόπουλος, Πηλίτσης (λ), Νταφούλης, Τσούτσος, Γερομίχαλος, Παπαθανασίου, Πράπας, Ρήγας.

ΣΠΑΚ (Τ. Παπαγεωργίου): Τρέμμας, Γεωργίου, Λαγός, Ρουμελιώτης (λ), Ντόμπρα, Σταμούλης, Καράι, Ντούρλιας, Αθ. Λοΐζος, Φατόλας.