Διπλό και για τη Μικτή Κ16 της ΕΠΣΚ στα Γρεβενά!

Την Κ14 μιμήθηκε η Μικτή Κ16 της ΕΠΣΚ στα Γρεβενά!

Δείτε ΕΔΩ το ρεπορτάζ της Μικτής ΕΠΣΚ Κ14

Η ομάδα του Κώστα Γκαβογιάννη επικράτησε του Γρεβενιώτικου Ενωσιακού συγκροτήματος με 1-3 και σημείωσε την πρώτη της νίκη στον 6ο Όμιλο του πρωταθλήματος Προεπιλογής Εθνικών ομάδων.

Οι Καρδιτσιώτες, με προβάδισμα 0-2 από το 1ο ημίχρονο, έδειξαν ψυχραιμία όταν με τη συμπλήρωση μίας ώρας αγώνα οι γηπεδούχοι μείωσαν στο σκορ και «απάντησαν» προς το φινάλε με ένα ακόμη τέρμα για το διπλό που τους διατηρεί στο κόλπο της πρόκρισης.

Το 0-1 έκανε από θέση τετ-α-τετ ο Καραγιάννης στο 18′ και με τον ίδιο τρόπο, ο ίδιος παίχτης στο 26′ «ζευγάρωσε» τα τέρματα των φιλοξενούμενων για το 0-2 του πρώτου μέρους.

Στο β’ ημίχρονο η Μικτή των Γρεβενών ξαναμπήκε στο ματς, κόντρα στη ροή του αγώνα πάντως βρίσκοντας δίχτυα στο 58′ με τον Βλάχο.

Όμως, οι Καρδιτσιώτες βρήκαν τα ψυχικά αποθέματα και με απευθείας εκτέλεση φάουλ του Γιώργου Οικονόμου στο 70′ «σφράγισαν» την πρώτη τους νίκη.

Αξίζει να  αναφέρουμε ότι την αποστολή που διανυκτέρευσε στα Γρεβενά συνόδευσαν ο Αναπληρωτής Πρόεδρος  της ΕΠΣ Καρδίτσας κ. Λάμπρου Γεώργιος, ο Ταμίας και Πρόεδρος της Τεχνικής Επιτροπής κ. Παπαδάκος Πέτρος και η φροντιστής της ομάδας κ. Μανίκα Πόπη.

Μικτή ΕΠΣ Γρεβενών Κ16 (Β. Μωϋσίδης): Ελευθεριάδης, Καραμήτρος, Παπαδόπουλος, Καράμπαλος, Κουπτσίδης, Καραγιάννης, Τσέλα, Συμεωνίδης, Βλάχος, Μπρούφας, Παναγιωτόπουλος.

Μικτή ΕΠΣΚ Κ16 (Κ. Γκαβογιάννης): Γκαντής, Πιλάτος, Αποστολόπουλος, Ξηρός, Ευθυμίου, Οικονόμου, Ηλ. Ζάγγος, Κολοκύθας, Καραγιάννης, Π. Ζάγγος, Κούλπας. Αγωνίστηκαν και οι: Γραββάνης, Πανταζής, Κωστόπουλος, Λάιος, Ταράτσαλος, Γεωργαντζάς, Μπέτσιος