Διπλό επί του ΓΣ Αγίου Κωνσταντίνου για τον ΓΑΣ Παλαμά!

Ο ΓΑΣ Παλαμά πέρασε από τη Λάρισα και την έδρα του ΓΣ Αγίου Κωνσταντίνου για την 6η αγωνιστική της Β’ ΕΣΚΑΘ.

Η ομάδα του Κώστα Σερίφη επικράτησε με 53-66 και πλησίασε την κορυφή, αφού πλέον μετρά τρεις νίκες στα τέσσερα ματς που έχει δώσει μέχρι στιγμής (έχει εκπληρώσει το ρεπό της ενώ εκκρεμεί το ματς με τη Φαρκαδόνα).

Με πειστική εμφάνηση και τον Μέλλο για άλλη μία φορά κορυφαίο του αγώνα, ο ΓΑΣΠ κατάφερε στο β’ ημίχρονο να επιβάλει την κυριαρχία του, εκεί όπου μέτρησε η εμπειρία αλλά και η φρεσκάδα του, έχοντας ασφαλές προβάδισμα στο σκορ.

Αυτό το υπερασπίστηκε -για να το διευρύνει μάλιστα- στην 4η περίοδο, βλέποντας τους Γκόβαρη, Σούμπαση, Γαγάτση και Τσιλίκα να έχουν επίσης διψήφιο αριθμό πόντων.

Τα δεκάλεπτα: 13-15, 30-31, 42-50, 53-66

ΓΣ Αγ. Κωνσταντίνου Λάρισας (Νιαβής): Λαγωνικάκος 6 (1), Μαντζιαρής 4, Καλτσίδης, Ρηγόπουλος 9, Κολοκοτρώνης, Θ. Καριπίδης 4, Κ. Καριπίδης 16, Δαρδούμπας, Τζαβέλλας 10 (2), Μπαργιώτας 4, Λουίζος, Χατζηγεωργιάδης .

ΓΑΣ Παλαμά (Κ. Σερίφης): Μέλλος 19 (2), Λιτρίβης 2, Γκόβαρης 10, Καρακώστας, Ε. Σερίφης, Σούμπασης 10 (1), Γαγάτσης 11 (1), Χ. Σερίφης, Μελέτης, Τσιλίκας 14 (1), Μπιρνάρας.