Διπλό για τους Παίδες του Ολυμπιακού Καρδίτσας 2 στους Γόμφους

Με νίκη κόντρα στους Γόμφους συνέχισε την πορεία του στο πρωτάθλημα Παίδων Ν. Καρδίτσας, η αγωνιστική ομάδα 2 του Ολυμπιακού.

Το συγκρότημα του Στέφανου Μπελάγια επικράτησε με 37-48 στο κλειστό του Μουζακίου, πραγματοποιώντας πολύ καλή εμφάνιση απέναντι σε αξιόλογο αντίπαλο.

Η διαφορά έγινε στο 4ο δεκάλεπτο, καθώς νωρίτερα, το παιχνίδι ήταν ντέρμπι. Στην τελευταία περίοδο το επιμέρους 4-9 έδωσε στους Ερυθρόλευκους μεγαλύτερο προβάδισμα για να φτάσουν στο ροζ φύλλο αγώνα.

Τα δεκάλεπτα: 9-12, 24-25, 33-39, 37-48

Γόμφοι (Ντακοβάνος): Μαγκούτης, Μπούρμπος 2, Κουφογάζος 2, Σοφογιάννης 2, Ζαρνακούπης 10, Λουλές, Τσόλας 5, Καρακικές 7 (1), Κούβελας 5, Πανάγος, Πατσιαούρας 4.

Ολυμπιακός Καρδίτσας 2 (Στ. Μπελάγιας): Διαμάντης 9, Κωστόπουλος 8, Μπατράς, Μπακαρός, Καρακώστας 10, Μάστορας 4, Αδάμος, Καυχίτσας 4, Τσομπάνης 9, Λουλουδάς, Στράτος, Μισαηλίδης 4.