Διπλό…για άνοδο του ΓΑΣ Παλαμά στη Λάρισα!

Ο ΓΑΣ Παλαμά επέστρεψε με διπλό από τη Λάρισα και την έδρα του Νέου Κεραυνού για την 11η αγωνιστική της Β’ ΕΣΚΑΘ.

Η ομάδα του Κώστα Σερίφη επικράτησε με 56-76, έφτασε στο 7-1 φέτος και άφησε τον αντίπαλό της πίσω με τρεις νίκες διαφορά για να συνεχίσει στην πρώτη θέση της βαθμολογίας.

Κόντρα σε αντίπαλο που βρίσκεται ψηλά στη βαθμολογία, ο ΓΑΣΠ άφησε πίσω το αναγνωστικό πρώτο δεκάλεπτο και κυριάρχησε στο γήπεδο, φτάνοντας με το επιμέρους 11-26 στο 26-42 στο ημίχρονο.

Σούμπασης και Γκόβαρης ήταν καταλυτικοί στην επίθεση, βλέποντας τον Μέλλο να τους ακολουθεί, κερδίζοντας φάουλ και ηρεμώντας το παιχνίδι που κύλησε με όμοιο τρόπο μέχρι το φινάλε του.

Τα δεκάλεπτα: 15-16, 26-42, 38-56, 56-76

Νέος Κεραυνός Λάρισας (Χρ. Ζαχαρέλης): Ζαφειρούλης 3, Νταής 13 (1), Τσόγιας 9, Αγοραστός 2, Χριστιανός 10 (1), Γκουκώνας 5, Ευαγγέλου 4, Καλαμάκης 5 (1), Ζαγανίδης 5 (1), Ρήγας, Θεοχάρης.

ΓΑΣ Παλαμά (Κ. Σερίφης): Σούμπασης 20 (2), Γκόβαρης 31, Μέλλος 11, Μελέτης 4, Γαγάτσης 8 (2), Μπιρνάρας 2, Λυτρίβης, Χ. Σερίφης, Χατζής, Τσιλίκας, Ευ. Σερίφης, Καρακώστας.