Δίκαιη ήττα από τον Ατρόμητο για τις Ελπίδες

Οι Ελπίδες βρέθηκαν πολύ νωρίς πίσω στο σκορ, δεν κατάφεραν να αντιδράσουν για να ξαναμπούν στο παιχνίδι και εν τέλει ηττήθηκαν με 3-0 από τον Ατρόμητο, γνωρίζοντας στο Περιστέρι την πρώτη φετινή τους ήττα.

Με γκολ στο 3′ και στο 12′ ο Ατρόμητος κατάφερε να αιφνιδιάσει την τοπική ομάδα, πηγαίνοντας με αυτό το σκορ στα αποδυτήρια.

Στην επανάληψη, οι φιλοξενούμενες ρίσκαραν, προσπάθησαν να ξαναμπούν στο ματς, όμως αφήνοντας κενά στα μετόπισθεν δέχτηκαν και τρίτο τέρμα που έδιωξε κάθε ελπίδα να διεκδικήσουν κάτι θετικό από την αναμέτρηση.

Κάποια λάθη στην άμυνα και προβλήματα που αντιμετώπισαν οι Ελπίδες σε στημένες μπάλες τις έφεραν πίσω στο σκορ με τέρματα της Κριεζή και της πρώην ποδοσφαιρίστριάς τους, Φάτα Σάλκουνιτς.

Στο β’ ημίχρονο οι Ελπίδες απείλησαν με προσπάθειες της Κόλλια και Γιαμαλή δίχως επιτυχία, με τη Γατούδη να σημειώνει το 3-0 σε σημείο που ο Ατρόμητος κατάφερε να «κλειδώσει» την ευρεία νίκη του.

Ελπίδες Καρδίτσας (Τ. Κουτσονάσιος): Τσιλίκα, Χριστοδούλου, Σίμου, Πύθουλα, Γιαμαλή (88′ Σακελλαρίου), Ξάνθη, Τζαφέρη (60′ Μανούκα), Λιάκου (80′ Χαντζίου), Μισιρλή, Καπαρέλη, Κόλλια.

Τα αποτελέσματα της 6ης αγωνιστικής:

Σάββατο 1 Δεκεμβρίου

Πανσερραϊκή – Τρίκαλα 1-4 (Κούτσικου – Έγιερς, αυτ. Καραλεξίδου, Βαΐτση, Αλεξίου)